Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

"Ne plaćate kartu, platićete dug"

Sistem za naplatu gradskog prevoza Bus-plus je neodrživ i mora da se menja, ali ne na štetu građana, kaže gradonačelnik Beograda Siniša Mali.

 

 

Jedan komentar na izjavu malog povodom GSP i BUS+ problema, zahvata šire od problema.

 

Vise reci nemam kakvi ste licimeri. Gadite mi se sto takvi kao vi vode grad u kom zivim. Gadi mi se sto grad delim sa ljudima koji vas podrzavaju. Beskicmenjaci!
Mislio sam da je busplus super i placao sam ga jer je jednostavan za koriscenje i bilo je jasno predstavljano sta za gde ide. Genijalno proveravanje za koliko stanica stize sledeci autobus.
A sada, vi koji ste bojkotovali i pljuvali, pricate ovako uz to da je bus plus sistem los zato sto je nasledjen od prethodne vlasti i jer ga gradjani ne placaju, pa dodje mi da vam glave razvalim svima tim masinama za naplatu. Pu bre!
 (zmajognjeni, 21. avgust 2014 12:48)

 

 

 

 

 

Link to comment

Jeste da je sledeci clanak vezan za placanje RTS pretplate i Republicku Vladu, ali bi se isto tako mogao primeniti na placanje prevoza i Gradsku Vladu. Nazalost, zakljucak je ako placate, placate za sebe (markicu) i za svercere (kroz gradski budzet), tako da je sa ekonomske strane pametnije ne placati, da ne biste davali duplo.

 

http://www.dusanpavlovic.in.rs/mypage/Blog/Entries/2013/5/23_Povremeno_finansiranje_RTS-a.html

Link to comment

 

 

Ističe da građani moraju pri ulasku u autobus da overavaju svoje karte kako bi se sagledao broj putnika na određenoj liniji, što bi bio pokazatelj na kojim linijama treba smanjiti, a na kojim pojačati broj vozila. 

 

2012

 

 

Najopterećenije su bile linije 31,47 i 96, a gužvi je bilo i u autobusima iz pravca Ovče, Borče i Karaburme. 

 

2013

"Najviše očitavanja u julu zabeležena su na linijama 95, 16, 7, 23, 88, 9, 83, 73, 65 i 15".
Link to comment

 

 

:isuse:  Jesi li npr nekad pokušao da živiš u Kumodražu i da radiš u centru npr u nekoj prodavnici? Plaćao bi javnu garažu za ceo mesec sa svojih 20-30k plate? Išao bi bajsom pa bi ga zaključavao ispred prodavnice? Zimi po ledu kada ne može da se vozi bajs bi išao peške 10ak km? Divan je taj snobovski život koji živiš, ali pokušaj da shvatiš da si u debeloj manjini.

 

nisam siguran bas da je voznja bicikla nekih 10-12km dnevno do posla i nazad, do dubokog novembra i bljuzge/snega po cemu jedino ne vozim bas prava definicija snobizma. ali nema veze, ne radi se o tome, nego sto ja pisem o bottom line logici, barem u mom mentalnom sklopu, da ne mozes da ocekujes realizaciju usluge koju ces platiti u skladu sa svojim raspolozenjem i sasvim licnim odnosom prema njoj. pisem o tome da se ludizmom ne moze resiti problem GSP, naprotiv. naravno da sam i sam sklon revoltu svake vrste, ali kada shvatim da mi neka vrsta usluge ne odgovara, pokusam da nadjem alternativu, pa tako  u GSP ulazim jedino kada moram, zato sto mi prosto vise odgovara da investiram 200e u nesto sto zavisi jedino od mene kako ce da mi odgovara. kada sam na jednom drugom mestu napisao da je jedan od razloga sto se sada trazi validacija svih karata to sto se ide na kreiranje atmosfere u javnom prevozu da svako treba da plati/validira, meni je jedan od vodecih lokalnih ludista odgovorio kontrapitanjem a zasto se ne ide na stvaranje atmosfere u kojoj niko ne validira, mukica levicarska verovatno toliko koristi GSP da nije primetio da je takva atmosfera prakticno na snazi. znaci, plati pa klati. ako ne platis, zdravo cao. od tolikog poreza koji platis u svom zivotu ne mogu da se finansiraju ni vazniji javni servisi za gradjanina od GSP.

Link to comment

Pa ovde nije pitanje placanja nego validiranja bez potrebe....

Kolicina ljudi koja ulazi/izlazi u vozila onemugucuje luksuz besplatnog istrazivanja i statistickog onanisanja...

Link to comment

a zasto da se validira usluga koja je vec placena? pare su legle na racun, a to je valjda najbitnije posto se vecina ljudi svercuje.  pa ni ovi sa kablovske ne proveravaju da li gledam fox crime niti internet provajder proverava da li koristim internet. uslugu koriscenja javnog prevoza sam platila i moje je pravo da li cu je koristiti 1. ili 111. u toku meseca.....placeno je. opet kazem, ima rezona da hoce da prate opterecenost linija, ali mislim da to nije razlog.

Link to comment

pa nije samo to, napisao sam ti gore sta je razlog. hoce da uvedu da SVAKO ko udje u autobus validira svoju kartu, sve jedno da li je klasican busplus ili preplatna. i to je u sadasnjoj atmosferi kada skoro NIKO to ne radi, potpuno u redu.

Link to comment

ma zna se sta je problem, ogroman grad, zapusten prevoz, gomila siromasnih/bezobraznih/napuklih ili koja god vec kategorija putnika, i usluga koja bi trebalo da se naplati direktno.

na kraju ce i za to smisliti obaveznu taksu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...