Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

 

 

Zahvaljujući tome, znaće se tačan broj putnika na linijama, što će, uz planirano ručno brojanje, omogućiti da se čitava GSP mreža optimizuje.

 

Što naravno ne znači da će povećati broj autobusa tamo gde je gužva, već :

 

 

 

to će značiti bolju raspodelu putnika, ali i više presedanja. “To je u nadležnosti Direkcije za javni prevoz. Pokušavamo da optimizujemo prevoz da tamo gde postoje tramvaji, autobusi samo dovoze putnike do čvorišta. Na primer, da od Bloka 45 do Ušća ne idu i autobusi i tramvaji. 

 

Ovi uopšte nisu svesni koliko će da razbesne narod.  

 

 

 

Takođe, svi putnici koji se trenutno ne validiraju od 1. septembra smatraće se švercerima, čak i ako su uplatili mesečnu dopunu. Ako zaborave da očitaju karticu, kontrola će im je blokirati, a ponovnu aktivaciju moraće da plate
Edited by Kelt
Link to comment

 

da od Bloka 45 do Ušća ne idu i autobusi i tramvaji.

 

ahahaha... znači, da plaćam dve karte da bi oni optimizovali™ prevoz. pri tome, tramvaj ide 5 km/h, trebaće mi dodatnih pola sata. treće, ako se tramvaj pokvari, sve je stalo.

 

ali dobro, tako je valjda svuda u svetu™

 

 

edit: s druge strane, bar sledeće lokalne izbore neće dobiti.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

aha, resetovaće na stanje s kraja devedesetih. 23 do Gepratove, 16 se seče na dve linije i tako dalje.

 

Neće oni nikoga razbesneti, naš narod mogu da razbesne samo homoseksualci i HAARP. Ali, biće još većih problema sa naplatom.

Link to comment

dopada mi se što je GSP u toliko strašnom i raspadnutom stanju, ali se eto sad našlo para za te plave polo majce sa znakom firme i propagandni materijal.... verovatno odrađeno 'direktnim dogovorom' da bi dodatno uštedelo, a izvođača su sigurno našli preko malih oglasa.

Te majice su im podelili bar pre dve godine kad su imali one akcije ubeđivanje raje da ne ulaze na srednja vrata, taj propagandi materijal je ovogodišnji.

Link to comment

Pa ovo znaci da ce pametni sistem dve trecine studentarije smatrati svercerima. Kao sto se i moglo pretpostaviti, udarice retardirani olos na one koji zaista redovno placaju, ali da su ovoliko maloumni, to bas i nije moglo da se pretpostavi. Kao da prizivaju ukrajinski scenario™

 

TT

Link to comment

Apsolutno genijalno! Samo zamisljam nekog redovnog i savesnog pretplatnika koji nije validirao svoju mesecnu karticu zbog guzve ili zamisljenosti i njegovu reakciju kada kontrola uzme njega da drnda, blokira mu karticu i naplacuje mu kazne zato sto ne sme da isto uradi muskarcima od 18-45 koji nemaju nikakvu kartu

Link to comment

Apsolutno genijalno! Samo zamisljam nekog redovnog i savesnog pretplatnika koji nije validirao svoju mesecnu karticu zbog guzve ili zamisljenosti i njegovu reakciju kada kontrola uzme njega da drnda, blokira mu karticu i naplacuje mu kazne zato sto ne sme da isto uradi muskarcima od 18-45 koji nemaju nikakvu kartu

 

Upravo, s tim sto sam prilicno sigurna da ce i prilikom blokiranja nevalidiranih redovnih pretplatnika opet pikirati zenske osobe.

Link to comment

ajd usporite malo... jeste li primetili da su kontrolori sve žene ili je to slučaj na mojim linijama? bukvalno u paru po dve idu. čak i na stanicama možeš videti čitave grupe u pripremi za napad na autobus (a sve žene)

Link to comment

ajd usporite malo... jeste li primetili da su kontrolori sve žene ili je to slučaj na mojim linijama? bukvalno u paru po dve idu. čak i na stanicama možeš videti čitave grupe u pripremi za napad na autobus zene (a sve žene)

opravila da radi.

Link to comment

Ciljaju na to da ne ide da zenama pretis batinama, a u raspravama su obicno dobro potkovane.

 

TT

ciljaju na to da nikom drugom ne mozesh da pretish nichim, samo zenama i dedama. a i dedama ne svim. opet, tinejdzerke se biju za medalju i bez milosti ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

ajd usporite malo... jeste li primetili da su kontrolori sve žene ili je to slučaj na mojim linijama? bukvalno u paru po dve idu. čak i na stanicama možeš videti čitave grupe u pripremi za napad na autobus (a sve žene)

 

Ja vidjam i zenske i muske kontrolore, prilicno rabim gradski prevoz svakodnevno pa verujem i svojim ocima. I ne, ne mislim da samo i iskljucivo napadaju zene, niti mislim na bukvalno napadanje, ali sam znacajno vise puta prisustvovala legitimisanju, smaranju, i izvlacenju zenskih putnika iz prevoza nego muskih.

Link to comment

ciljaju na to da nikom drugom ne mozesh da pretish nichim, samo zenama i dedama. a i dedama ne svim. opet, tinejdzerke se biju za medalju i bez milosti ^_^

 

 

 

jes' vala.... zapatila se ta neka moda oštrih, da ne kažem špicastih, noktiju - sačuvaj bože!! :o

Edited by Singer
Link to comment

 to će značiti bolju raspodelu putnika, ali i više presedanja. “To je u nadležnosti Direkcije za javni prevoz. Pokušavamo da optimizujemo prevoz da tamo gde postoje tramvaji, autobusi samo dovoze putnike do čvorišta. Na primer, da od Bloka 45 do Ušća ne idu i autobusi i tramvaji.

 

 

pa sta kad samo 95ica od buseva ide od bloka 45 do usca...ne kapiram, onda ce pocetna 95 da bude kod usca? mislim jel ovo njihova ideja ili samo neki primer? jbt spalicu se od septembra

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...