Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

a sta ako neko ode na put pa se ne validira npr 10tak dana?

jel treba i gpsu da podnosi plan puta,rezervaciju hotela,overu iz banke  ko u ambasadu?

 

nadjes nekog da ti validra kartu :fantom:

Link to comment

ima i onaj drugi problem kad ti po defaultu uplaćuju na personalizovanu a ti ideš kolima... uplatilac ima "ugovor" sa BusPlusom i to mora tako... poklanjaš par somića svakog meseca

Link to comment

pitanje se odbacuje kao neosnovano.

 

normalno da ce da traze da svako ko ulazi u javni prevoz validira kartu koju koristi. obican bus plus, mesecnu, itd. prvo sto ce, verovali ili ne, neko negde, mozda, ako, jednom, da provuce te podatke kroz neki softver i mozda, ako, jednom, izvuce neke korisne zakljucke za gradjanstvo, ukljucujuci tu i za majke sa nedoraslom decom. drugo, i u ovom trenutku vaznije, je da svako ko udje u vozilo MORA da validira kartu jer se tako, bem li ga, kreira nekakva javna atmosfera da je to nesto podrazumevajuce kada se udje u prevoz. a ne ulazimo nas petoro, ja gledam da li ce ovih cetvoro da se uvate za budjelar, niko se ne vata pa necu ni ja. brate sestro, svako ali svako ima da ga prisloni i zdravo.

 

ja sam naravno dezuni forumski asocijalni kreten koji smatra da je nemoguce imati dobar javni prevoz koji se ne placa i ako se pucanstvo ne pridrzava minimalnih pravila ali ajd. znate me valjda pa radite kako mislite, nikakav problem. kolicina izgovora a u najcescem slucaju ozbiljnog lupetanja na temu zasto ne placam kartu koja je zabelezena na ovom forumu bi bila odlican dokazni materijal za prevremenu penziju za svakoga ko pokusa da utera bilo kakav red.

Ocigledno da ne koristis jani prevoz.

Dok je markica bila papirna.dovoljno je bilo da se kupi i da se nosi sa sobom radi pokazivanja kontroloru.

Sada,nije dovoljno da se markica kupi vec svaki put mora da se validira u punim,prepunim vozilima.

Od proste upotrebe pretplatne karte dobili smo mesecnu "elektronsku" koja i kada se plati nije validna.Cista kradja i stvaranje dodatnog haosa  u vec haoticnim vozilima.

Sto se tice izbegavanja placanja,da nisam kukavica i nespreman na svasju sa ridzama ,ovo bi bio moj razlog.

Od 1974. godine,otprilike,zadnje godine vladavine bajnog Branka Pesica pa do 20.08.2014 nikada,ali slovima nikada nije funkcionisala nijedna linija GSP kojom sam se prevozio ili koja se prevozila,po redu voznje po kome ova firma prodaje karte.Biraj liniju koju zelis-od cuvene a cesto puta bespotrebne dvojke preko dusegupke zvane 50 sve do stotki koje em kasne em sluze za pomeranje bubrega.

Link to comment

ne tvrdim al mi se čini da je tad malo pojačana linija 95 i 65 a smanjena 16

 

 

edit. da sam ja okom, regularnog korisnika, zamjetio

pa bilo je i krajnje vreme da se pojaca 95. stalno se vozim 95icom i cekam bus na zelenjaku, i uvek su, ali uvek poluprazne 16ice...onda po broju putnika idu 77, 65 i prepune 95ice...

Link to comment

Ocigledno da ne koristis jani prevoz.

Dok je markica bila papirna.dovoljno je bilo da se kupi i da se nosi sa sobom radi pokazivanja kontroloru.

Sada,nije dovoljno da se markica kupi vec svaki put mora da se validira u punim,prepunim vozilima.

Od proste upotrebe pretplatne karte dobili smo mesecnu "elektronsku" koja i kada se plati nije validna.Cista kradja i stvaranje dodatnog haosa  u vec haoticnim vozilima.

Sto se tice izbegavanja placanja,da nisam kukavica i nespreman na svasju sa ridzama ,ovo bi bio moj razlog.

Od 1974. godine,otprilike,zadnje godine vladavine bajnog Branka Pesica pa do 20.08.2014 nikada,ali slovima nikada nije funkcionisala nijedna linija GSP kojom sam se prevozio ili koja se prevozila,po redu voznje po kome ova firma prodaje karte.Biraj liniju koju zelis-od cuvene a cesto puta bespotrebne dvojke preko dusegupke zvane 50 sve do stotki koje em kasne em sluze za pomeranje bubrega.

 

dobro bar da se slozimo oko toga kakav je odvajkada bio javni prevoz, posto vec ne znam kako da kontrolisem dijareju izazvanu pisanjem da je GSP bio super pre nego sto se pojavio apex.

 

zivijo!

 

PS. naravno da se ne vozim javnim prevozom. zasto bih to sebi radio? imam auto i 2 bicikla i noge.

Link to comment

Naravno njima nije jasno da će ovo usporiti same kontrolore, jer će sad biti više ljudi sa kojima će "ulaziti u raspravu" .A što se tiče validiranja. pa da stvaraće se gužva na ulazu jer sistem nije projektovan za lagano ulaženje, počevši od stanica pa do samih vozila.

E da i zato su nagazili personalizovane jer moraš da im daš kartu i čim očita ima tvoje podatke i nema šta da zavisi da li hoćeš da mu daš lk ili ne.To naravno ne isključuje raspravu sa kontrolorom kad vidiš da ti je "napisao" kaznu.Biće tu cirkusa, ali nema veze kloaka je ovo svašta smo videli!

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Naravno njima nije jasno da će ovo usporiti same kontrolore, jer će sad biti više ljudi sa kojima će "ulaziti u raspravu" .A što se tiče validiranja. pa da stvaraće se gužva na ulazu jer sistem nije projektovan za lagano ulaženje, počevši od stanica pa do samih vozila.

E da i zato su nagazili personalizovane jer moraš da im daš kartu i čim očita ima tvoje podatke i nema šta da zavisi da li hoćeš da mu daš lk ili ne.To naravno ne isključuje raspravu sa kontrolorom kad vidiš da ti je "napisao" kaznu.Biće tu cirkusa, ali nema veze kloaka je ovo svašta smo videli!

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Ma to hoće da nas uspore. Gde, kog vraga, stalno žurimo? Polako, ima vremena.
Link to comment

E da i zato su nagazili personalizovane jer moraš da im daš kartu i čim očita ima tvoje podatke i nema šta da zavisi da li hoćeš da mu daš lk ili ne.To naravno ne isključuje raspravu sa kontrolorom kad vidiš da ti je "napisao" kaznu.

 

Pa će ti ljudi da popizde, da prekinu da plaćaju markice i da počnu da se švercuju.

 

 

PS. naravno da se ne vozim javnim prevozom. zasto bih to sebi radio? imam auto i 2 bicikla i noge.

:isuse:  Jesi li npr nekad pokušao da živiš u Kumodražu i da radiš u centru npr u nekoj prodavnici? Plaćao bi javnu garažu za ceo mesec sa svojih 20-30k plate? Išao bi bajsom pa bi ga zaključavao ispred prodavnice? Zimi po ledu kada ne može da se vozi bajs bi išao peške 10ak km? Divan je taj snobovski život koji živiš, ali pokušaj da shvatiš da si u debeloj manjini.

Link to comment

dopada mi se što je GSP u toliko strašnom i raspadnutom stanju, ali se eto sad našlo para za te plave polo majce sa znakom firme i propagandni materijal.... verovatno odrađeno 'direktnim dogovorom' da bi dodatno uštedelo, a izvođača su sigurno našli preko malih oglasa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...