Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

u cemu se sastoji ta validacija mesecne oko koje toliko dramite? pretpostavljam da je neka ozbiljna fizicka i misaona radnja

 

uvek kada se traži i otvara buđelar u haosu, žurbi i gužvi preti opasnost....

Link to comment

u cemu se sastoji ta validacija mesecne oko koje toliko dramite? pretpostavljam da je neka ozbiljna fizicka i misaona radnja tipa prisloniti je uz validator u busu, ali cisto da proverim da li ste i dalje u mentalnom stadijumu razmazenog deristeta kome ni tokijski metro ne bi bio bez zamerki.

ako vodim dvoje dece zaruke, i imam kartu koju sam vec platila, i hocu da udjem u 95 za borchu u pola 3 po radnom danu, hocu prvo da ispustim decu i bacim se na validator, pa tek onda da gledam gde sam i ko ce prvi da mi pogine.

 

pretplatna karta je uvedena iz vishe raznih razloga, a dva su meni najznachajnija. unapred sam platila uslugu koju nameravam da archim, u svetu bez konkurencije, dakle nasred monopola. a drugi razlog je da sam tako uradila, jer je izgledalo da je praktichnije da se ne akam svakih nekoliko tako shto cu da mislim da li imam shta da kucam i da li sam kucala i da li imam fizichkih uslova da se time bavim. sad ce da se pokaze da nije, i da ce josh da me mrcvare za moje sopstvene pare, koje su vec uzeli, a pritom i da okreshu vozni park, da bih ja sve to uspela da izvedem besprekorno. za svoje pare, koje sam vec dala.

Edited by gospa buba
Link to comment

u cemu se sastoji ta validacija mesecne oko koje toliko dramite? pretpostavljam da je neka ozbiljna fizicka i misaona radnja tipa prisloniti je uz validator u busu, ali cisto da proverim da li ste i dalje u mentalnom stadijumu razmazenog deristeta kome ni tokijski metro ne bi bio bez zamerki.

 

Sto se mene tice, nema nikakvih problema u validaciji kao takvoj, vec sto se nevalidiranje istice kao jedan od najvecih problema, odmah posle naplate. A naplatu misle da povecaju tako sto ce poslati vise kontrolora da se svadja sa jos vise ljudi jer ce morati da se bore i sa onima koji uopste nemaju kartu i sa onima koji imaju mesecnu a nisu validirali. Plus najavljuju poskupljenje mesecnih kao i ogranicavanje broja voznji. Sve zajedno zvuci kao odlican plan za resavanje problema neplacanja.

Link to comment

telefone, aj majketi malo odmori, ako nije problem.

mislim, nije ono da te teram, ovo je besplatan medij i svako ga koristi po zelji. 

potpuno razumem chovekovu potrebu da ide uz nos neprekidno, ali smara malo.

na kraju se razgovarash sam sa sobom, shto verujem da i chinish.

 

edip@gaza. naravno, nishta lichno -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

gazo jel ti koristiš gradski prevoz?

 

 

pitanje se odbacuje kao neosnovano.

 

normalno da ce da traze da svako ko ulazi u javni prevoz validira kartu koju koristi. obican bus plus, mesecnu, itd. prvo sto ce, verovali ili ne, neko negde, mozda, ako, jednom, da provuce te podatke kroz neki softver i mozda, ako, jednom, izvuce neke korisne zakljucke za gradjanstvo, ukljucujuci tu i za majke sa nedoraslom decom. drugo, i u ovom trenutku vaznije, je da svako ko udje u vozilo MORA da validira kartu jer se tako, bem li ga, kreira nekakva javna atmosfera da je to nesto podrazumevajuce kada se udje u prevoz. a ne ulazimo nas petoro, ja gledam da li ce ovih cetvoro da se uvate za budjelar, niko se ne vata pa necu ni ja. brate sestro, svako ali svako ima da ga prisloni i zdravo.

 

ja sam naravno dezuni forumski asocijalni kreten koji smatra da je nemoguce imati dobar javni prevoz koji se ne placa i ako se pucanstvo ne pridrzava minimalnih pravila ali ajd. znate me valjda pa radite kako mislite, nikakav problem. kolicina izgovora a u najcescem slucaju ozbiljnog lupetanja na temu zasto ne placam kartu koja je zabelezena na ovom forumu bi bila odlican dokazni materijal za prevremenu penziju za svakoga ko pokusa da utera bilo kakav red.

Edited by gazza1
Link to comment

 

potpuno razumem chovekovu potrebu da ide uz nos neprekidno, ali smara malo.

 

 

edip@gaza. naravno, nishta lichno -_-

 

A onda se on poziva na ovog sto mu dlaka smeta :D

Link to comment

@phon. vrati heli nalog. ili napravite bolju satnicu ^_^

 

@gaza. placam i ne gundjam na placanje. gundjam na princip da se po difoltu ostrvljuju na ljude koji placaju i da im je to svaki put prvo reshenje. ali to nam je drzavna metodologija.

 

plus to sa validacijom svih smo vec jednom radili punih 6 meseci. ne mogu da se setim fantastichne koristi koja je iz toga proistekla. znachi nije problem da mi se trazi odredjeno ponashanje, za dobrobit svih, to je u redu. no vec znamo da je sve ovo zajebavanje u nedostatku pameti da se bilo shta reshi bilo kako, osim zgrabi i bezi. a i to smo vec radili.

Edited by gospa buba
Link to comment

Ma naravno da treba plaćati i da treba da bude red i da se svi volje i ljube, nego znamo da u ovom slučaju ta pravila uvode budale radi budalisanja i da od svog validiranja (vrrrlo verovatno) neće biti opipljive zajedničke koristi.

Link to comment

kad budes sela malo i razmislila zasto svaki kuranjonja iz pizdevaca donjih moze da te maltretira jer ga je neka partija postavila na polozaj manje ces se buniti na moje postove. u konkretnom slucaju gsp-a naslage sljama od tadicevih i djilasovih vremena osvezene sa vrlim snsovcima.

ovakvog čoveka si našao da...

 

tica.jpg

 

Link to comment

pitanje se odbacuje kao neosnovano.

 

normalno da ce da traze da svako ko ulazi u javni prevoz validira kartu koju koristi. obican bus plus, mesecnu, itd. prvo sto ce, verovali ili ne, neko negde, mozda, ako, jednom, da provuce te podatke kroz neki softver i mozda, ako, jednom, izvuce neke korisne zakljucke za gradjanstvo, ukljucujuci tu i za majke sa nedoraslom decom. drugo, i u ovom trenutku vaznije, je da svako ko udje u vozilo MORA da validira kartu jer se tako, bem li ga, kreira nekakva javna atmosfera da je to nesto podrazumevajuce kada se udje u prevoz. a ne ulazimo nas petoro, ja gledam da li ce ovih cetvoro da se uvate za budjelar, niko se ne vata pa necu ni ja. brate sestro, svako ali svako ima da ga prisloni i zdravo.

 

ja sam naravno dezuni forumski asocijalni kreten koji smatra da je nemoguce imati dobar javni prevoz koji se ne placa i ako se pucanstvo ne pridrzava minimalnih pravila ali ajd. znate me valjda pa radite kako mislite, nikakav problem. kolicina izgovora a u najcescem slucaju ozbiljnog lupetanja na temu zasto ne placam kartu koja je zabelezena na ovom forumu bi bila odlican dokazni materijal za prevremenu penziju za svakoga ko pokusa da utera bilo kakav red.

 

pitanje se odbacuje kao neosnovano.

 

normalno da ce da traze da svako ko ulazi u javni prevoz validira kartu koju koristi. obican bus plus, mesecnu, itd. prvo sto ce, verovali ili ne, neko negde, mozda, ako, jednom, da provuce te podatke kroz neki softver i mozda, ako, jednom, izvuce neke korisne zakljucke za gradjanstvo, ukljucujuci tu i za majke sa nedoraslom decom. drugo, i u ovom trenutku vaznije, je da svako ko udje u vozilo MORA da validira kartu jer se tako, bem li ga, kreira nekakva javna atmosfera da je to nesto podrazumevajuce kada se udje u prevoz. a ne ulazimo nas petoro, ja gledam da li ce ovih cetvoro da se uvate za budjelar, niko se ne vata pa necu ni ja. brate sestro, svako ali svako ima da ga prisloni i zdravo.

 

ja sam naravno dezuni forumski asocijalni kreten koji smatra da je nemoguce imati dobar javni prevoz koji se ne placa i ako se pucanstvo ne pridrzava minimalnih pravila ali ajd. znate me valjda pa radite kako mislite, nikakav problem. kolicina izgovora a u najcescem slucaju ozbiljnog lupetanja na temu zasto ne placam kartu koja je zabelezena na ovom forumu bi bila odlican dokazni materijal za prevremenu penziju za svakoga ko pokusa da utera bilo kakav red.

Sviras qrcu da prostis. Apex je od pocetka poceo da insistra na pracenju podataka (i na prodaji istih drugim zainteresovanim kompanijama pa i nudjenjem uslugama samim korisnicima) tako da to nema veze sa stvaranjem atmosfere. Ko ne placa kartu i izgovori za to njemu na cast. Drugo je kada kupis za upotrebu mesecnu kartu na automatu bez da kucas svoje podatke i posle moras da se otkucas.

Link to comment

 

plus to sa validacijom svih smo vec jednom radili punih 6 meseci. ne mogu da se setim fantastichne koristi koja je iz toga proistekla. znachi nije problem da mi se trazi odredjeno ponashanje, za dobrobit svih, to je u redu. no vec znamo da je sve ovo zajebavanje u nedostatku pameti da se bilo shta reshi bilo kako, osim zgrabi i bezi. a i to smo vec radili.

 

ne tvrdim al mi se čini da je tad malo pojačana linija 95 i 65 a smanjena 16

 

 

edit. da sam ja okom, regularnog korisnika, zamjetio

Edited by Singer
Link to comment

ne tvrdim al mi se čini da je tad malo pojačana linija 95 i 65 a smanjena 16

naravno, i 73 smanjena na jednostruku, sto se pokazalo kao odlichno reshenje, i po letu i po zimi -_-

 

jedva chekam nova reshenja ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

naravno, i 73 smanjena na jednostruku, sto se pokazalo kao odlichno reshenje, i po letu i po zimi -_-

 

plus, ako me sećanje služi, u to neko vreme su sedeli i oni na svakim vratima pa su udarali neke reckice... mož biti da ima veze sa tim a i ne mora

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...