Jump to content

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

0QRbO.jpg
kada se desi da poništim kartu, sačuvam je u džepu i kad izlazim iz autobusa udenem u aparat. nadam se da je i onaj koji je atmo nađe ekološki osvešćen.
Link to comment
kada se desi da poništim kartu, sačuvam je u džepu i kad izlazim iz autobusa udenem u aparat. nadam se da je i onaj koji je atmo nađe ekološki osvešćen.
Jedno vreme je bila "akcija" na FB ili vec nekoj mrezi da se otkucane karte ostavljaju zakacene za prozor ili na sipci tako da bar jos neko ima fajde od kucanja karte :)
Link to comment
Prosto je kriminal da ne postoje dnevne karte. Rekoh već na hejtu šta mislim o logici da se prvo kupe tramvaji a onda proverava da li uopšte mogu da stanu na stanicu bez gubitka karoserije.
chekaj, ti se ne zezao? :o
Ne mogu da stanu sigurno na onu stanicu kod Pravnog gde 2,12,14 skrecu desno iz Bulevara u Beogradsku.
Link to comment
Ne mogu da stanu sigurno na onu stanicu kod Pravnog gde 2,12,14 skrecu desno iz Bulevara u Beogradsku.
Kompozicija od dva kuplovana čeha na liniji 12 (ili švajcarac sa prikolicom) redovno staje na toj stanici. CAF je dug 33 metra, a to je, čini mi se, manje od dva čeha,
Link to comment
Prodati GSP Deutsche Bahn-u, ende.
Pokloniti im celu zemlju.
Jedno vreme je bila "akcija" na FB ili vec nekoj mrezi da se otkucane karte ostavljaju zakacene za prozor ili na sipci tako da bar jos neko ima fajde od kucanja karte
A, da, video par takvih aktivista u prevozu. Uredno sam ekoloski osvesceno njihove karte bacio u kantu za djubre. Posto izgleda neko misli da je alternativa bacanje na ulicu ili na pod vozila. Boze kakvi se sve ljudi voze u GSP...
Link to comment
A, da, video par takvih aktivista u prevozu. Uredno sam ekoloski osvesceno njihove karte bacio u kantu za djubre.
Zajebavaš?
Link to comment

Nisu svi isti! Taman nam je malo krenulo, ali ako ovi aktivisti postanu faktor, moracemo, mi posten svet, opet da lupamo sengen na crvenu markicu, da bi mogli da se vozimo u budimpestanskom metrou... a onaj polusvet, sta njih briga. Ne znaju ni kartu za pokretne stepenice da otkucaju.

Link to comment

More, ja da podrzavam tamo neke fejsbukovce-svercere, a oni sutradan u dzipove, more mrsh! Vidim ja kakvi su ti, onomad jedna poce da se migolji pred kontrolom, kao eve sad ce da otkuca, nije stigla, kontrola sta ce, ima pametnija posla nego da se aka sa gdjicom koju su prekinuli u njenom igranju sa telefoncetom od nekih 400E. Mislim, volim ja da pomognem takvoj sirotinji, al znam da sutradan nece ni prstom da mrdne za nas sa radnickim markicama.

Link to comment

Meni je neverovatno da ti uopšte skupljaš te karte i bacaš ih u smeće. Mislim, ima ko će makar da pomete taj autobus metlicom.

Link to comment

e to oko solidarnosti s kartama, popišam se ja na to. nedavno vraćam se iz prijestolnice na sever, a u đepu dve neotkucane karte, rekoh aj da budem dobar i dam te karte nekom od onih što čekaju tramvaj kod železničke štajge. ponudih ja jednom, ponudih drugom, odbili me s rezignacijom i prezrivim pogledom kao govno da sam im ponudio. zgužvao ih, opsovao, i pokajao se što sam uopšte pomislio da budem uljudan prema nekom od tih bipedalaca. tako da se slažem s drugom zabijem, navikla stoka da ih se tretira kao stoku, nema tu potrebe za aktivizmom.

Link to comment

auu mile...nego me zanima, zaposlen svet koji od firme 'dobija' markicu, jel može da bira kintu ili markicu ili ima firmi gde mora da se uzme markica?

Edited by slepa živana
Link to comment
More, ja da podrzavam tamo neke fejsbukovce-svercere, a oni sutradan u dzipove, more mrsh! Vidim ja kakvi su ti, onomad jedna poce da se migolji pred kontrolom, kao eve sad ce da otkuca, nije stigla, kontrola sta ce, ima pametnija posla nego da se aka sa gdjicom koju su prekinuli u njenom igranju sa telefoncetom od nekih 400E. Mislim, volim ja da pomognem takvoj sirotinji, al znam da sutradan nece ni prstom da mrdne za nas sa radnickim markicama.
Ako ti je lakse da sve ljude koji se svercuju zamislis kao gdjicu koja se igra telefonom od 400e, a ciji je cale/keva garant zaposleni u GSP-u ili slicnoj (ne)kompaniji, onda... kako bese... onda nista.
Link to comment
Meni je neverovatno da ti uopšte skupljaš te karte i bacaš ih u smeće. Mislim, ima ko će makar da pomete taj autobus metlicom.
Svašta čudno ja radim. Neki dan vidim čiču, tamo u mom, relativno pristojnom komšiluku, ide sa kesom u kojoj je plastična flaša ka kontejneru i zavrljači kesu, onako, sportski, sa nekih dva metra razdaljine, no projektil pade pored kontejnera, a čiča nastavi bezbrižno dalje. Ja, onako blesav kakav sam inače, pokupih lepo projektil i smestih ga tamo gde je inače bio upućen, a usput pokupih i par plastičnih kesa koje su ležale okolo. Neki dan silazim ka ZVencu, pa rekoh da bacim pogled na onaj parkić u Sremskoj, lepo, gledam ja, no mi malo bola oči pakla cigara (pa još prazna), jes da ima ko da je počisti, al nervira me, smeta mi, pa je pokupih i bacih u kantu koja je bila udaljena nekih metar. Nego, Živana, srećnici s tim telefončetom telefon verovatno košta 0 dinara, a ti dobro prouči svoj tarifni paket, da prostiš.
Ako ti je lakse da sve ljude koji se svercuju zamislis kao gdjicu koja se igra telefonom od 400e, a ciji je cale/keva garant zaposleni u GSP-u ili slicnoj (ne)kompaniji, onda... kako bese... onda nista.
Pošto mi nije lakše i ne zamišljam šta ćemo onda? Ne možemo valjda opet ništa? Onda svašta? Edited by Zabalujev
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...