Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

njoj je tip koga je pitala počeo da objašnjava o kioscima, papirnim kartica i sl. kontrola je ušla na istoj stanici, tako da su joj tražili kartu u roku od minut.

Link to comment

ne može ako nemaš 200 dinara sitno.

sumnjam da stranci barataju sa banknotama manjim od 1K.

 

Pih ja sam citao na forumu da bogati stranci tim iljadarkama placaju burek.

Link to comment
juče sam imala gošću iz inostranstva, koja je celo jutro bila sama u gradu. ušla u bus na terazijama da se preveze do hrama i odmah pitala nekog gde se kupuje karta, mislila je da može kod vozača. u tom trenutku nailazi kontrola od 4 čoveka (ušli na istoj stanici gde i ona), ona objašnjava kako je ušla i htela da kupi kartu, i kako je upravo saznala da ne može. ovi je izvode iz autobusa i svo četvoro sa njom na stanici zove i čeka policiju.

srećom, tip koga je pitala za kupovinu karte sišao na sledećoj stanici, vratio se, isvađao se sa kontrolom, i pustili su je. 

 

Tako mene svojevremeno skembali u Sofiji. Još sam ja imao kartu, ali nisam znao da treba da se poništi. Izašao iz busa, svađao se sa njima i hteo da čekam policiju, ali kada smo čuli koliko košta doplatna karta (oko 200 din.) devojka me ubedila da im platimo.

Link to comment

meni stvarno nije jasno to oko validacije mesecnih karata...karta je kupljena i placena, sta je bitno da li se ja vozim ili ne....imalo je nekog rezona to da se validiras na pocetku meseca i ono kad su imali obavezne validacije da navodno vide koje linije su preopterecene blabla, ali ovo da se nevalidirana mesecna karta smatra nevazecom je tezak idiotluk.

Link to comment

meni stvarno nije jasno to oko validacije mesecnih karata...karta je kupljena i placena, sta je bitno da li se ja vozim ili ne....imalo je nekog rezona to da se validiras na pocetku meseca i ono kad su imali obavezne validacije da navodno vide koje linije su preopterecene blabla, ali ovo da se nevalidirana mesecna karta smatra nevazecom je tezak idiotluk.

 

čak i ako to ima neko svoje obrazloženje, svrhu, zašto insistirati na tome sada, kada 5% ljudi uopšte plaća prevoz, to je čisto zabijanje prsta u oko. od milion stvari koje prvo treba da srede u GSP, našli su da počnu od ovoga!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...