Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

pa mislim, i treba, treba se okachiti na ljude koji placaju, shto je moguce vishe, ali obavezno pre toga poskupeti markicu :D

 

nikakv problem, kad chovek zna di su novci <_<

Link to comment

Meni je super sto se oni ponasaju kao da nase plate padaju sa neba, ono, samo da svi izvuku te silne plate koje kriju i pocnu sve da placaju brze/vise/skuplje i sve ce biti u redu, beba Isus ne mora da place, budzet ce biti pun, kupicemo sve sto nam treba i ne treba, i tako... :twak:

Link to comment
Tačno je ovo što si naveo da se Šabić nije mešao u uvođenje novog sistema bus plusa niti ga direktno kritikovao, ali mu izjašnjavanje oko zaštite podataka prikupljnim validacijom pers. karata išlo u prilog opšto tezi koju su naprednjaci forsirali da Đilas navodno nešto gadno mulja.

 

Šabić ima priliku ovih dana da bude dosledan i da ponovi zabrinutost kako će se štititi prikupljeni podaci o svakodnevnom čekiranju građana koji koriste mesečnu personifikovanu kartu.

 

On je tražio da se lični podaci drže odvojeno od podataka o vožnjama. Mada, nije mi jasno kako je to trebalo da izvedu jer kada se čekiraš sistem pamti to čekiranje (čuva ga u nekoj bazi) sa podacima tvoje kartice da bi kontrola koja uđe kasnije mogla da proveri da li si se čekirao. Pada mi na pamet jedino da bi mogli zasebno da se čuvaju tvoji lični podaci od broja kartice, ali onda uopšte ne vidim svrhu prikupljanja ličnih podataka.

 

Link to comment

Jedva cekam da vidim situaciju u kojoj kontrola pokusava da naplati kaznu nekome ko ima mesecnu kartu...

 

to će da završe privatni izvršitelji, skinuće se potreban iznos sa tekućeg računa.

Link to comment

Nisam siguran da je moguće dodatno naplatiti vec plaćenu uslugu. Ja sam odveć star za takve novotarije, 

 

ukoiliko se korisnik neke usluge ne pridržava propisanih uslova i pravila o njenom korišćenju verovatno je moguće.

Link to comment

Voleo bih da cujem neki slican primer.

 

A cenim da su preostali kontrolori vec dovoljno iskusni pa ce te mesecne sami ocitavati i vracati putnicima i naravno koncentrisati se na zene kada je u pitanju trazenje licne karte zbog kazne

Link to comment

Voleo bih da cujem neki slican primer.

 

 

http://www.aixenbus.fr/aixenbus_en

 

I get on, I validate

Validation is obligatory for everyone, holders of both magnetic tickets and the Pass Provence chip card, every time you get on a bus or coach, including when taking connecting services. Obligatory validation helps us to combat fraud.

 

 

http://www.aixenbus.fr/aixenbus_en/Practical-advice/Travel-with-valid-ticket

 

 

If you have a travel pass

    Travel passes (monthly, annual, Merveil...) offer an unlimited number of journeys during their period of validity.

    Validation is obligatory, including when taking connecting services.

I GET ON, I VALIDATE - Warning: non-validation is considered to be a violation of regulations.

If you are travelling with a magnetic ticket

    All Pass Provence 1 journey tickets purchased from the driver must be validated as soon as they are purchased, including when taking connecting services.

    All Pass Provence 10 journey tickets must be validated upon entering the bus including when taking connecting services (in this case, the device records your journey but does not deduct an additional journey). Once validated, your ticket is valid for an hour so that you can take connecting services. Beyond this time, you must purchase another ticket or the stamping machine will deduct an additional journey from your Pass Provence 10 journeys ticket.

    All Pass Provence 3 day or P+R day tickets must be validated upon entering the bus including when taking connecting services (in this case, the device records the validation of your magnetic ticket).

 

I GET ON, I VALIDATE - Warning: non-validation is considered to be a violation of regulations.

Edited by Veletin
Link to comment

jutros u busu, covek u tamno plavoj majici, sa logom GSP (nije kontrolor), ušao u bus, ostavio neke letke i izašao odmah. to je bilo napred u busu, nisam videla sta je na lecima pisalo.

 

inace, kontrole ko šaše. juče sam imala gošću iz inostranstva, koja je celo jutro bila sama u gradu. ušla u bus na terazijama da se preveze do hrama i odmah pitala nekog gde se kupuje karta, mislila je da može kod vozača. u tom trenutku nailazi kontrola od 4 čoveka (ušli na istoj stanici gde i ona), ona objašnjava kako je ušla i htela da kupi kartu, i kako je upravo saznala da ne može. ovi je izvode iz autobusa i svo četvoro sa njom na stanici zove i čeka policiju.

srećom, tip koga je pitala za kupovinu karte sišao na sledećoj stanici, vratio se, isvađao se sa kontrolom, i pustili su je. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...