Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Imaš kartu, a plaćaš kaznu

 

Od 1. septembra validacija u javnom gradskom prevozu obavezna za sve. Čak i mesečne putne isprave, ako nisu overene u vozilu, smatraće se nevažećim i neispravnim

OBAVEZNA validacija kartica za prevoz od 1. septembra ponovo važi za sve putnike! Pravilo da vlasnici personalizovanih kartica koji kupuju mesečnu dopunu, samo jednom, na početku meseca, odnosno prilikom prve vožnje posle dopune kartice, overe putnu ispravu - više se neće primenjivati. Prema novom, izmenjenom Pravilniku o tarifnom sistemu u javnom gardskom prevozu, i putnici koji prevoz plaćaju kroz pretplatu, imaće obavezu da prilikom svakog ulaska u vozilo, overe kartu.

NOVINE U BUS PLUSU

 

Koje novine! Ne beše tako davno kad se huškala masovna histerija i kod onih što mesečno plaćaju da će im se znati svaki trenutak kad nisu kod kuće. Naravno, najglasniji u bukačenju bili oni što postaviše ova dva lelemuda Malog i Vesića.

 

Ajde Šabiću reaguj sad, znao si onomad da drkaš Đilasa kako je obavezna validacija personifikovanih karata neovlašćeno prikupljanje podataka o kretanju građana.

Link to comment

Ubrajaju tu i privatne automobile?

Ja ih više ne bih računao, čekaju da krene gspov bus, pa mu se prišlepa i vozi skoro prazan, ovo bar na liniji 50-ice.

Link to comment

Ajde Šabiću reaguj sad, znao si onomad da drkaš Đilasa kako je obavezna validacija personifikovanih karata neovlašćeno prikupljanje podataka o kretanju građana.

 

Jesi li siguran u ovo ili pričaš bezveze?

 

Koliko ja znam, Šabić se nije bavio obaveznom validacijom personifikovanih karata.

Link to comment

NOVINE U BUS PLUSU

 

Koje novine! Ne beše tako davno kad se huškala masovna histerija i kod onih što mesečno plaćaju da će im se znati svaki trenutak kad nisu kod kuće. Naravno, najglasniji u bukačenju bili oni što postaviše ova dva lelemuda Malog i Vesića.

 

Ajde Šabiću reaguj sad, znao si onomad da drkaš Đilasa kako je obavezna validacija personifikovanih karata neovlašćeno prikupljanje podataka o kretanju građana.

 

ovo sa overavanjem mesečne je užasno iritantno, obzirom da im samo treba radi analitike upotrebe prevoza.

 

ne verujem da je realno primenljivo, ali mislim da mogu da mi ga oblajvaju.

Link to comment

Jesi li siguran u ovo ili pričaš bezveze?

 

Koliko ja znam, Šabić se nije bavio obaveznom validacijom personifikovanih karata.

 

Sećam se histerije po medijima naklonjenim radikalima sa bedžom i bez bedža tokom 2011 godine kad se uvodio ovaj sistem. Šabić, prozvan od "zabrinutih građana" se izjasnio po tom pitanju izjavom koja nikako nije išla u prilog uvođenju novog sistema naplate, evidencije i kontrole karata kao Đilasu koji je taj sistem forsirao.

Stoji da se teoretski podaci o čekiranju personifikovanih karti beleže na nekom serveru, ali stoji i da se taj sistem da obezbediti da podaci ne izađu iz njega a da za to niko nije odgovoran.

Tačno je ovo što si naveo da se Šabić nije mešao u uvođenje novog sistema bus plusa niti ga direktno kritikovao, ali mu izjašnjavanje oko zaštite podataka prikupljnim validacijom pers. karata išlo u prilog opšto tezi koju su naprednjaci forsirali da Đilas navodno nešto gadno mulja.

 

Šabić ima priliku ovih dana da bude dosledan i da ponovi zabrinutost kako će se štititi prikupljeni podaci o svakodnevnom čekiranju građana koji koriste mesečnu personifikovanu kartu.

Link to comment

ovo sa ponovnim pokusajem obavezne validacije, nakon iskustava iz prethodnog, ima smisla jedino ako se preganjaju sa turcima nakon neuspesnog preuzimanja.

za ostale dileme postaviti tvorca ideje, sat vremena, u sred dana, na sajam ili zeleni venac, da razmisli jos malo.

Link to comment

Sećam se histerije po medijima naklonjenim radikalima sa bedžom i bez bedža tokom 2011 godine kad se uvodio ovaj sistem. Šabić, prozvan od "zabrinutih građana" se izjasnio po tom pitanju izjavom koja nikako nije išla u prilog uvođenju novog sistema naplate, evidencije i kontrole karata kao Đilasu koji je taj sistem forsirao.

Stoji da se teoretski podaci o čekiranju personifikovanih karti beleže na nekom serveru, ali stoji i da se taj sistem da obezbediti da podaci ne izađu iz njega a da za to niko nije odgovoran.

Tačno je ovo što si naveo da se Šabić nije mešao u uvođenje novog sistema bus plusa niti ga direktno kritikovao, ali mu izjašnjavanje oko zaštite podataka prikupljnim validacijom pers. karata išlo u prilog opšto tezi koju su naprednjaci forsirali da Đilas navodno nešto gadno mulja.

 

Šabić ima priliku ovih dana da bude dosledan i da ponovi zabrinutost kako će se štititi prikupljeni podaci o svakodnevnom čekiranju građana koji koriste mesečnu personifikovanu kartu.

 

bila bi dobra fora da ispratiš ovaj link gore, pa će ti biti jasnije o čemu je poverenik pričao.

Link to comment

Pročitao sam sva četiri saopštenja pronađena a koja su povezana pretragom reči "APEX" i to nema ama baš veze sa onim šta očekujem od Šabića povodom iste stvari kao pre 3 godine i sada, ali sa drugim gradskim vlastima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...