Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

osoba x krade, a osoba y zavidi osobi x, pa kada dođe u poziciju osobe x, onda nastavlja svetlim putem osobe x, kojoj onda ostaje samo da zavidi osobi y

 

to ti je model ovde, a ne nevinost nepravedno ukaljana

 

i zato nema više samo kraduckanja, uspostavljena je sveta smenjivost, pa sve mora brže bolje

Link to comment

a nakon izbornih i postizbornih najava o preuzimanju, juce tiho stigla vest:

 

Nakon šestomesečnih pregovora sa predstavnicima firme “Apeks solušn tehnolodži” i brojnih najava da će ukinuti “Bus plus”, gradski čelnici su ipak odlučili da ne preuzmi većinski udeo u ovoj kompaniji. Ugovor će ostati nepromenjen što znači da će “Apeks” i dalje imati 8,53 odsto mesečnih prihoda od prodaje i kontrole karata.
Link to comment

A procenat uplata je pao za 30% u odnosu na ovo vreme prosle godine...

 

A oni i dalje u krug vrte poznatu - pojacana kontrola, poskupljenje, pojacana kontrola, poskupljenje mantru...

 

I terace tako sve dok sve ne ode u pm, jer mozak jednostavno ne mogu da upotrebe. Ne funkcionise.

Edited by Downforce
Link to comment

Приход од продаје карата у јавном градском превозу драматично је опао последњих годину дана и то је још једна од заоставштина прошле власти – да велики број Београђана не плаћа карте у превозу. Према неким проценама више од 50 одсто Београђана који користе јавни превоз не плаћа карте!?

 

slicno kao i za rts pretplatu.

prerano obecas ukidanje, ljudi prestanu da placaju... posle za naplatu stigne svima kroz budzet, s' tim da neko manje vazan ostane bez svog sitnog dela (trudnice, invalidi, svratiste... ili kome su vec smanjili pomoc).

Link to comment

Da li se meni čini ili je stvarno tako da je situacija sa gradskim prevozom u Novom Sadu bolje postavljena/organizovana od BG-a? Bio sam za vikend do NS-a i vidim da i dalje imaju one plave Volvo autobuse koji su em u dobrom stanju, em čisti i uredni.

 

Koju formulu primenjuju oni a ne mi u BG-u i jel nas opet neki "zamršeni" odnosi sprečavaju da radimo stvari kako treba?

Link to comment

jeste manji, ali i ljudi su drugacije bazdareni na kontrole.

tamo imamo istorije kontrole i sankcija i to se uzima za gotovo, dok u bgu to ide po principu da de izderu na kontrolore, prete fajtom i sl. ne mislim da su razliciti ljudi u pitanju, vec jednostavno tamo imamo naviku koju ovde treba stvoriti... sto je naravno tesko i kada pogledas ovaj forum gde ce se naci 50 izgovora za neplacanje karte.

 

druga stvar u begeu kontrolori tolerisu sve. izadjes na slddecoj stanici, daju ti da naknadno otkucas, izbegavaju konfrotacije... jer je jednostavno veliki broj svercera. u ns moras da platis kaznu, plus ima mnogo manje sverca pa kontrola lakse ulazi u raspravu, a svercovana jedinka je posramljenija, jer je u 5%, a ne u 62%.

onda ide i to sto na svaku izdatu kaznu u ns kontrolori dobijaju bonuse i takmice se ko ce vise ljudi da uhvati.

 

onda kapiram i da ide u to sto bg ima mnogo vise ljudi zaposlenih kod malih privatnika kojr boli paja da im daju za kartu ili frilens sljakera kojima je to preveliki trosak.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Da li se meni čini ili je stvarno tako da je situacija sa gradskim prevozom u Novom Sadu bolje postavljena/organizovana od BG-a? Bio sam za vikend do NS-a i vidim da i dalje imaju one plave Volvo autobuse koji su em u dobrom stanju, em čisti i uredni.

 

Koju formulu primenjuju oni a ne mi u BG-u i jel nas opet neki "zamršeni" odnosi sprečavaju da radimo stvari kako treba?

 

 

zato sto je u Ns cena karte zonirana,sto vidim ovde se povela opsta hajka oko toga u Bgu..pa tako ja koja zivim u naselju koje je 12km daleko placam skoro 1,5 puta gradske karte,da ne kazem 135din u jednom pravcu!! a cena gradske karte je samo za uze podrucje pa cim se malo odmakne je visa cena,pa jos dalje jos visa i tako se stigne i do 200din za neka naselja...i drugo sto karta mora da se plati,vozac otvori samo prednja vrata i nejebe,moras da platis ili napolje...i tako..srecom pa je mali grad pa moze dosta da se predje peske ili biciklom...i tako..

 

e da,i kazna od kontrole ti stvarno stigne kao sudski poziv i to ubrzo..

Edited by ivy
Link to comment

prigradske!

 

ali jel ti znas koliko u Bgu mozes da se vozis za 72din tj. za cenu gradske karte?

tj. ja mislim da to nigde ni ne prestaje

Edited by ivy
Link to comment

a kontrolori džiberi kakvih nema. ako uspeju da preplaše osobu bez karte ona će platiti kaznu.

pre uvođenja ove fore da se ulazi samo na prednja vrata gde vozač kontroliše karte mnogo ljudi se šveralo, mada bi ovaj sistem kolabirao sa većim prometom putnika, tj. ne funkcioniše ni sada u špicu na pojedinim linijama pa vozači procene da li da otvore sva vrata.

busevi u nsu su sasvim solidni, ocigledno se bolje održavaju od uvođenja novog sistema naplate i kontrole. generalno sam zadovoljan sa gradskim prevozom i kad bi još taxije sredili imali bi savrseni gp.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...