Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

То је специјално возило МУПа за прављење димне завесе, маскирано као бус.

Link to comment

A šta će...

 

Btw, živeo sam tu, u N. Marakovića, iz nekog razloga volim taj kraj.

plus jean. lep kraj,

 

prepoznao odmah 504. hita ka novoj okretnici, direkt iz resnika. slikano malo iznad izvora.

 

nema taksiste koji ne zna za anitu. 

Link to comment
Sledeci put kad vas uprdi saputnik u GSP kazite mu Hvala.
 

The next time someone at your office lets out a "silent but deadly" emission, maybe you should thank them. A new study at the University of Exeter suggests that smelling farts could prevent disease and even cancer.

 

The study, published in the Medicinal Chemistry Communications journal, found that flatulence could be a key factor in treating diseases.

"Although hydrogen sulfide gas is well known as a pungent, foul-smelling gas in rotten eggs and flatulence, it is naturally produced in the body and could in fact be a healthcare hero with significant implications for future therapies for a variety of diseases," Dr. Mark Wood, a professor at the University of Exeter, said in a statement.

While hydrogen sulfide gas is harmful in large doses, smelling it in small amounts could reduce the risk of cancer, strokes, heart attacks, arthritis, and dementia by preserving the body's mitochondria. Dr. Matt Whiteman, a University of Exeter professor who worked on the study, said in a statement that researchers are even replicating the natural gas to reap its health benefits.

Link to comment

Koji je genije smislio plan rekonstrukcije (mislim na faze) i pratecu promenu rezimu gradskog saobracaja u Vojvode Stepe? Pocevsi sa proslim vikendom pa do 10. oktobra (!), u celom delu ulice od Autokomande pa do Trosarine, nema ama bas nikakvog prevoza!!! OK, ne moze da ide tramvaj zbog rekonstrukcije. Ali autobus 9A koji menja tramvajske linije 9, 10 i 14 ide od Slavije preko Bulevara Oslobodjenja na Banjicu, zaobilazeci potpuno Vojvode Stepe (pritom ne znam cemu onda sluzi, jer autobusa za Banjicu od Slavije preko Bulevara oslobodjenja vec ima, ja mislim par linija). I jedini preostali prevoz koji ide ovuda, autobus 33, je takodje preusmeren u Bulevar oslobodjenja. Zasto? Kome? Cemu?

 

Pod jedan, posto rekonstrukcija kruznog toka na Autokomandi krece tek sledece godine, zasto u medjuvremenu tramvaji ne idu bar do Autokomande? OK, mozda trenutno ne mogu da se okrenu iz pravca grada ka nazad (kao sto mogu iz pravca Banjice) na kruznom toku, ali to se resi lako - iscupaju se sine negde u V. Stepe (koje ce i onako na otpad), i zbudzi se skretnica na kruznom toku za jednu noc. Nije bitno kako ce izgledati jer ce i onako ceo kruzni tok da bude raskopan i rekonstruisan u nekom trenutku.

 

Pod dva, ako postoji stara okretnica Vozdovac, zasto radovi nisu poceli od okretnice Banjica do stare okretnice, da to bude prva faza (a to tek sledi za mesec-dva ili mozda jos kasnije), pa da u medjuvremenu tramvaji okrecu na staroj okretnici i time opsluzuju najveci deo svoje rute? To ne zahteva nikakve gradjevinske poduhvate, samo malo razmisljanja pri pravljenju rasporeda radova.

 

Pod tri, zasto je zaboga obustavljen i autobuski prevoz??? Deo od Niksicke do Vitanovacke radi se tek od 20. novembra (!). Deo od Vitanovicke do Autokomande tek od 20. februara (!!). Zasto bar u medjuvremenu ne ide neka autobuska linija (recimo 10A) bar do Vitanovacke gde bi autobus mogao nekako da se okrene?

 

Pod cetiri, zasto se uopste ukida prevoz bilo gde u V. Stepe, sta, da li to znaci da ce delovi ulice biti potpuno zatvoreni za saobracaj? Ulica ima 2 trake + 2 tramvajske bastice, znaci moglo bi da se organizuje tako da uvek postoje dve trake otvorene za saobracaj. Bulevar nije bio zatvaran ni za saobracaj ni za prevoz.

 

Jesu li oni normalni?

Edited by hazard
Link to comment

Neće biti (koliko sam ja skontao) nikakvog saobraćaja kroz ulicu za sve vreme trajanja radova (završetak planiran za kraj leta 2015.). Autokomandu rade od novembra 2014. do maja 2015. Pretpostavljam da će 18 i 39 da idu autoputem do Prešernove, pa u Kumodrašku kod pumpe. Svi koji žive između Stepe i Kumodraške će celu godinu da se penju i spuštaju kod nas (u Kumodraškoj je od uvođenja semafora kod pošte u Darvinovoj ludnica, kolona je neretko skroz do Vitanovačke, kako će da bude od septembra kad đaci krenu u školu i završe se odmori - ne smem ni da pomislim). Trenutno Kumodraškom idu i 26 i 30, jbmlg zašto... 39 su sad pojačali, ide na otprilike 10 minuta...

 

Nisu normalni.

Link to comment

 

Jesu li oni normalni?

 Ta tvoja "rešenja" su za GSP čista naučna fantastika. 

Jesu normalni, samo ih bole uvo za putnike. Verovatno će samo da "povuku" kontrolore sa tih linija i da završe na tome.

 

Neće biti (koliko sam ja skontao) nikakvog saobraćaja kroz ulicu za sve vreme trajanja radova (završetak planiran za kraj leta 2015.). Autokomandu rade od novembra 2014. do maja 2015. Pretpostavljam da će 18 i 39 da idu autoputem do Prešernove, pa u Kumodrašku kod pumpe. Svi koji žive između Stepe i Kumodraške će celu godinu da se penju i spuštaju kod nas (u Kumodraškoj je od uvođenja semafora kod pošte u Darvinovoj ludnica, kolona je neretko skroz do Vitanovačke, kako će da bude od septembra kad đaci krenu u školu i završe se odmori - ne smem ni da pomislim). Trenutno Kumodraškom idu i 26 i 30, jbmlg zašto... 39 su sad pojačali, ide na otprilike 10 minuta...

 

Nisu normalni.

 

39ke sigurno nisu "pojačali".

Krećem redovno sa početne i u poslednjih dve nedelje, dešava mi se da

na stanicu dođem u 7 i 20 i da 39ke nema do 15 do 8

ili pojavim se na stanici u pola 8, 39ka je tu ali kreće tek u 15 do 8

 

proše nedelje je nije bilo preko pola sata, pitam dispečara "šta se dešava" -

- "neki kvar"

- "i kada će da dođe/krene sledeća 39ka"

- "u 8"

pokazujem mu sat na kome je 8 i kusur i kao odgovor dobijam sleganje ramenima i pogled "jebiga"

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...