Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ja sam skontao da si limitiran na mesecnom nivou, ne na dnevnom. Dnevno mozes i 10 ako hoces, a kad ispucas sve na mesecnom nivou - npr 100 ocitavanja, doplacujes za jos.

 

Ako je na dnevnoj bazi limit - to je tek retardirano. To bi bilo zlo na kub.

Link to comment

Pricao pre neki dan sa ortakom koji je "ostao" na saobracajnom fakultetu kao asistent.On zapravo nije konkretno vezan za javni saobracaj ali mi kaze da je kod kolega video neku studiju o finansiranju i naplati javnog prevoza.

Kaze da postoje jasni parametri o naplativosti usluge i koliko "kontrolora" treba da bi sve sljakalo.Elem, kaze da se u ovakvoj situaciji i sa ovakvim procentom ljudi koji su voljni da se svercuju broj kontrolora ,potrebnih da bi bili efikasni, penje do ogromnih brojeva.Smatra da je to nerealno da ce iko ovde uciniti.

Realno mozda oni vide povecanje broja kontrolora isto kao i onu "zardinjeriju" tj. komunalnu policiju.Kao izvor zaposljavanja stranacke vojske.

A ovo za limitirane mesecne, to ce tek da bude zanimljivo...Cekaj ti mozes da imas 4 voznje dnevno ali ne i 5.Vracas se sa posla presedao si i ulazis u 5. bus i sta ne da ti da se validiras, ulazi kontrola i sta?Kako si znao da ne mozes da udjes u bus?To si tek saznao kad si se otkucao.Bice veselo...

ja imam bolju ideju. da platish mesechnu koja se sastoji od 30 x n voznji. ali danas si ostao kod kuce i nisi se vozio, voznje od danas ti ne vaze sutra, propustio si svoju priliku. to sve sa ciljem da ne bi doshao do kraja meseca sa nepotroshenim voznjama i onda opsesivno i nekontrolisano divljao vozeci se 2 dana neprekidno. ne sme nam se dozvoliti da archimo resurs iz besa.

 

ja ne razumem vishe uopshte kako civilizovani svet funkcionishe. a ovo sto sam bila pristojna do sada u zivotu, definitivno mi se nije isplatilo -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

meni ni ta logika nije jasna: kao da je neko lud da se vozi okolo bez smisla&cilja i kao da sad pa za svakog besciljnog i bahatog putnika treba na ulice da izađe posebno vozilo, pa se čini nekakva velika šteta. ovaj potez bi im možda imao smisla - a ne bi ni tada - kad sve bude kako treba, od gsp-a koji pruža usluge do putnika koji plaćaju karte. grdno će da se zajebu ako merama budu ciljali na one koji plaćaju, a kakvi su pametni i sposobni, garant im je to lajtmotiv ovih reformi™

Link to comment

Pa fora je sto je to vec duze vreme cilj...ovi su ga sada doktorirali (da se tako duhovito izrazim)...

 

I majmunu bi do sada bilo jasno da pravi kontraefekat. Jedan dan bi blejao u kavezu jeduci svoje govno i sinulo bi mu: "Hej, pa mozda ne treba vise opterecivati one koji placaju? Oni su nam jedini siguran priliv novca. Kako da povecamo broj takvih platisa? Kakve bi dodatne popuste ili olaksice za taj tip pretplate mozemo da damo?"

 

Onda bi trijumfalno bacio govno zato sto su mu redovne platise dale bananu.

 

Jedan hepiend.

 

:happy:

Link to comment

 

ja ne razumem vishe uopshte kako civilizovani svet funkcionishe. a ovo sto sam bila pristojna do sada u zivotu, definitivno mi se nije isplatilo -_-

To je zato sto ne razumete zadnje namere idejnih tvoraca ovakvih ogranicavaca slobode kretanja, 1 protoka ljudi i ideja.

Iza svega stoji ideja o modernim tehnologijama koje podrazumevaju da ce ljudi sve vise moci da sede kod kuce, da od kuce rade, nema potrebe da izlaze bilo gde.

Onako, otprilike: eto nekog posla, a ja kume samo kompjuter, pa cap...

Treba biti strpljiv, vizije se tesko probijaju, a vizionarima je najteze.

Link to comment

Mene uvek obraduje što sve genijalne ideje počinju da se sprovode leti, dok su odmori i raspusti. Pa najkasnije u oktobru žali bobe bačenih para...

Gledala sam i usvojen budžet za 2014. Za GSP videh samo za kupovinu novih autobusa/trolejbusa i za neku kanalizaciju. Jel to znači da se neće iz budžeta grada davati za neke tekuće poslove, tipa subvencije karata? Ili to spada u neki drugi resor pa mi je promaklo ...

Link to comment

Pišem sad neki draft pisma, da malo opštim sa organom kad su već odlučili da opšte samnom. 

 

Sutra ujutru ću videti šta sam napisao pa ću odlučiti da li da im to zvanično dostavim. Momenti hrabrosti se obično javljaju u sitnim satima. 

 

 

Ja bih im otišla bez ičega, sa dokonim svedokom (neko koga možeš da iscimaš koliko da ima neko da može da kaže da si bio) ako hoće nešto posle da se tužakaju, bio si, imaš svedoka. Što nisi došao drugi put sa dokumentacijom? Bio si prvi put po pozivu, ćao.

Link to comment

Ne verujem šta sam pročitala za ograničavanje broja vožnji sa tim jebenim personalizovanim katricama.

 

Ko su ti ljudi koji to smišljaju? Volela bih da nam se predstave imenom i prezimenom , da ih upoznam i vidim ko su , pa da pokušam da razumem kako se takve misli uobličavaju u nečijem mozgu.

 

Oni pre su se bar trudili da im ideje liče na neki stani uzor, npr na Beč ili tako neki sličan grad. Imali su priču oko koje su nas pljačkali kao u seriji Hustler, ovi su bre, na nivou drumskog razbojnika koji te klepi toljagom pa si srećan ako ostaneš živ.

Link to comment

To je zato sto ne razumete zadnje namere idejnih tvoraca ovakvih ogranicavaca slobode kretanja, 1 protoka ljudi i ideja.

Iza svega stoji ideja o modernim tehnologijama koje podrazumevaju da ce ljudi sve vise moci da sede kod kuce, da od kuce rade, nema potrebe da izlaze bilo gde.

Onako, otprilike: eto nekog posla, a ja kume samo kompjuter, pa cap...

Treba biti strpljiv, vizije se tesko probijaju, a vizionarima je najteze.

1 matriks. to hocesh da kazesh? ^_^

Link to comment

1 matriks. to hocesh da kazesh? ^_^

Nista toliko estremno, cilj nam je da svaka srpska porodica izgleda ovako, ko s reklame, 1 uzorni uzorak:

 

3751230_zpse8146bba.jpg

 

Naravno, da se ne zaboravi igranje i pevanje, 1 idila u kojoj ce trivijalnosti kao sto su gradski prevoz i ostale trice i kucine da odu na stratiste istorije.

 

kolo_zps8be82916.jpg

Link to comment

Moguće da je ova vest "probni balon", da se opipa raspoloženje, pa se kasnije koriguje neka od sada iznetih ideja. Vesić je debelim slojem namazan za slična burgijanja, setimo se privremenog veća i njega kao kandidata, za njega bio najveći otpor javnosti pa završio kao šesti čovek tamo gde je njih petoro predviđeno.

Edited by J-♣
Link to comment

Nista toliko estremno, cilj nam je da svaka srpska porodica izgleda ovako, ko s reklame, 1 uzorni uzorak:

 

pusti ti to, to su isti oni sto kad padne mrak vichu tetkaaa, de su mi zuuubi? ^_^

 

ili vec shta.

Edited by gospa buba
Link to comment

 

 

Ovde se ne isplati biti posten. Nije mi drago zbog toga, svi cemo opet zavrsiti u raspalim kantama od autobusa koji ce ici na pola sata-sat, 

 

to je mera ove drzave. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...