Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

 

Frka, strahujem da će me razmestiti...... negde........ 

 

 

Jedva čekam da vidim to uništenje prethodnog rasporeda. Da neprijatelj nikada ne sazna gde sam bio raspoređen, u načelu. 

 

 

Ićeš ti meni u brdsku pešadiju, pa minobacač na leđa, pa da te vidim uz Hadži-begovo brdo!

Link to comment

Malo rantujem jer sam dobio poziv od vojnog odseka da dođem da mi saopšte raspored u rezernom sastavu.

 

Ne kapiram ovo ludilo, zar nije naša vojska sada profi, znači ljudima koji su nekad služili vojni rok i dalje stižu pozivi za rezervu, a šta ćemo da radimo sa onim generacijama koje vojsku uopšte nisu služile? Jel' će i oni u rezervu bez obuke?

 

Ladno možeš da ih tužiš zbog ovog, jedino ne znam kome.

Edited by Anonymous
Link to comment

Sutra ću ih pozvati, barem da im odložim rendezvous , a i da ispitam teren, da li mogu da mi pošalju u koverti gde i kako sam raspoređen. 

 

ovo je skroz debilno. ako se ne pojavim, Zakon o vojnoj, radnoj i materijalnoj obavezi kaže da postoje kazne, 10 do 50k dinara.

 

Idem sad da pustim Rada Jorovića. 

 

 

ahaha., tek sada vidim: ladno na poleđini piše da treba da ponesem ovaj poziv kao i sledeću dokumentaciju: 

 

Poziv za uvođenje u vojnu evidenciju - da fak, šta je to? Zar to nje ovaj poziv (koji pominju gore)?

Izvod iz matične knjige rođenih ili uverenje o državljanstvu? Pa jebote, da li je moguće da organu A moram da donesem papir koji je u posedu organa B iste države? Zar treba da dokazujem da sam državljanin Srbije i da donosim krštenicu, ako me već tretiraju kao pripadnika rezervnog sastava?

Poziv za lekarske i druge preglede i medicinsku dokumentaciju? Kakvu dokumentaciju, kakav poziv, kakvu medicinsku dokumentaciju? 

Poziv za uput na služenje vojnog roka. Opet, o čemu oni pričaju? Šta ovo uopšte znači?

Pribor za održavanje lične higijene i pribor za čišćenje obuće i odeće!. Ali ja to nemam, šta je to lična higijena, šta je to jaja, šta je to maslac, što kažu u Alan Fordu?!

 

 

Zaista se izvinjavam na totalnom trolu. 

Edited by pacey defender
Link to comment

treba ti igla, konac, ogledalo i maramica, brijač, češalj, sapun. šta nije jasno u ličnoj higijeni, vojniče?

Link to comment

Pišem sad neki draft pisma, da malo opštim sa organom kad su već odlučili da opšte samnom. 

 

Sutra ujutru ću videti šta sam napisao pa ću odlučiti da li da im to zvanično dostavim. Momenti hrabrosti se obično javljaju u sitnim satima. 

Link to comment

A da se ti slučajno ne ženiš, pa ti ovo bude umesto lutke od drugara?

 

Pusti pismo, idi vidi šta hoće.

Mene su poslednji put zvali 2001. godine isto zbog evidencije.

Uzeo slobodan dan i otišao, kad tamo - aj na teren.

 

Lepo predočio da na pozivu nije tako pisalo, da ću da izgubim posao i da to ne ide tako.

Kaže lik meni: dobro, upisaću da nisi došao.

Rekoh: probaj. Na kapiji sam evidentiran. Aj zdravo!

 

Edit: šta će ovo na ovoj temi? :D

Edited by Tale
Link to comment

treba ti igla, konac, ogledalo i maramica, brijač, češalj, sapun. šta nije jasno u ličnoj higijeni, vojniče?

I najmanje 6 listića toalet papira... :fantom:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

Jedna od mera podrazumeva i ograničavanje broja vožnji za korisnike personalizovanih mesečnih markica.


- Mesečne karte će biti ograničene, ali će njihovi korisnici imati dovoljan broj vožnji na raspolaganju - ističe Miloševićeva. - Markice će biti tako dimenzionisane da će sugrađani, osim za putovanje od kuće do posla, odnosno škole, imati na raspolaganju dovoljan broj vožnji kako bi otišli da obave i druge svoje potrebe.


 


http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:498263-Javni-prevoz-Ogranicena-voznja-i-sa-mesecnom-kartom 


 


biće ograničene, ali ćemo imati dovoljno vožnji?

Edited by pacey defender
Link to comment

 

biće ograničene, ali ćemo imati dovoljno vožnji?

 

to je upereno protiv gradjana koji se voze iz besa i po nekoliko sati provode u javnom prevozu, menjajuci autobuse opsesivno.

Link to comment

to je upereno protiv gradjana koji se voze iz besa i po nekoliko sati provode u javnom prevozu, menjajuci autobuse opsesivno.

 

 

Dobro je to, sad penzioneri neće moći više zimi da se voze po gradskom prevozu i tako zagrevaju, što je dobro. Svaka čast Vučiću, za samo dva meseca...

Link to comment

Markice će biti tako dimenzionisane da će sugrađani, osim za putovanje od kuće do posla, odnosno škole, imati na raspolaganju dovoljan broj vožnji kako bi otišli da obave i druge svoje potrebe.

 

jel to neka 5. dimenzija   :huh:

Link to comment

ne vidim šta planiraju da postignu time ako ne bude kontrolora sve vreme po autobusima. ok, otkucaću se kad krenem ujutro u školu/na fakultet/posao, ali neću se otkucati uveče kad idem ili vraćam se iz grada. neko će kao da me legitimiše u deset uveče? zapravo, neću se otkucati uopšte ako vidim da sam u manjku, a nema kontrolora. mislim, jasno mi je da pokušavaju da iskamče još para i od redovnih platiša, ali ne vidim kako to u praksi misle da ostvare.

Link to comment

Sjajna ideja na toliko nivoa. Ova vlast je riješila da udari na ove koju još uvijek imaju nekakvu savjest kada je ispunjavanje obaveza prema usluzi koja se koristi u pitanju.

Jedini način koji mi pada na pamet, a na koji bi ovo moglo da se kontroliše, je da se uvedu obavezne validacije pri svakom ulasku u vozilu za sve kategorije. Bilo već, pokazalo se neizvodljivim u praksi, nisam ni sumnjao da će probati opet.

Link to comment

biće ograničene, ali ćemo imati dovoljno vožnji?

 

 

Platices mesecnu, pa ces morati jos da je doplacujes ako menjas 2-3 prevoza. Ideja je da uzmu jos para od onih koji vec sada uredno placaju mesecne karte.

 

Naravno, jasno je da ce se sve to zavrsiti spektakularnim fejlom koji je ce se ogledati u tome da ce izgubiti jos ljudi koji su placali mesecne karte, jer ce im i konacno dopizditi da daju 4-4.5 hiljade mesecno za prevoz.

 

Ovde se ne isplati biti posten. Nije mi drago zbog toga, svi cemo opet zavrsiti u raspalim kantama od autobusa koji ce ici na pola sata-sat, ali je to normalna posledica ovakvih "kakomalidjokicazamisljaupravljanjevelikimsistemima" poteza.

 

Eventualno cemo imati borbe gladijatora i robova po prevozu (kontrolori vs. sverceri). Tj. izgledno je.

Link to comment

Pricao pre neki dan sa ortakom koji je "ostao" na saobracajnom fakultetu kao asistent.On zapravo nije konkretno vezan za javni saobracaj ali mi kaze da je kod kolega video neku studiju o finansiranju i naplati javnog prevoza.

Kaze da postoje jasni parametri o naplativosti usluge i koliko "kontrolora" treba da bi sve sljakalo.Elem, kaze da se u ovakvoj situaciji i sa ovakvim procentom ljudi koji su voljni da se svercuju broj kontrolora ,potrebnih da bi bili efikasni, penje do ogromnih brojeva.Smatra da je to nerealno da ce iko ovde uciniti.

Realno mozda oni vide povecanje broja kontrolora isto kao i onu "zardinjeriju" tj. komunalnu policiju.Kao izvor zaposljavanja stranacke vojske.

A ovo za limitirane mesecne, to ce tek da bude zanimljivo...Cekaj ti mozes da imas 4 voznje dnevno ali ne i 5.Vracas se sa posla presedao si i ulazis u 5. bus i sta ne da ti da se validiras, ulazi kontrola i sta?Kako si znao da ne mozes da udjes u bus?To si tek saznao kad si se otkucao.Bice veselo...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...