Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

pa ove godišnje važe godinu dana :D a ovo za nepersonalizovane trajne mi nije ni palo na pamet, tu tek ima da se useru od para ako odluče da više nisu trajne.

one sigurno vaze nekoliko godina, znalo se kad smo vadili, sam zaboravila.

 

mislim na markice. teshko da bi propustili da uzmu kintu <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

ogranichavanje broja voznji u mesechnim dopunama je shta tachno?

 

 

To npr. znači da imaš 6 vožnji dnevno koje pokriva povlašćena mesečna dopuna. Tri vožnje u odlasku na posao i tri u povratku kući. Ako se voziš više od 6 puta, svaku narednu plaćaš po ceni jedne vožnje. Ovaj sistem postoji u Istanbulu, tamo je dnevno ograničeno na 8 vožnji (neka me beowl ispravi). Ali Istanbul ima i metro i metrobus, gradsku železnicu i feribote što ti omogućava da sa 4 prevoza stigneš do bilo koje tačke u onolikom gradu, dok Beograd ima polni organ na biciklu.

 

A za ovo ograničavanje roka važnosti je čista pljačka. Isti akbil koristim već 11 godina za prevoz u Istanbulu i u svakom trenu mogu da ga vratim i dobijem pare nazad.

 

Nepersonalizovane kartice važe 3 godine od prve aktivacije, ja se ne sećam ni kad sam ih kupio, u kući ih imamo nekoliko.

 

Beograd čeka vruća jesen. Biće usijano i bez grejanja.

Link to comment

Ma ono su vam crtice sa brejn storminga™ da prikazu sta ce sve da nam rade. Pisi propalo 90% spiska.

 

Interesantno je da pokusavaju da unaprede zli djilasov sistem :dry:

Link to comment

Ma ono su vam crtice sa brejn storminga™ da prikazu sta ce sve da nam rade. Pisi propalo 90% spiska.

 

Interesantno je da pokusavaju da unaprede zli djilasov sistem :dry:

ulaz na prednja vrata? ^_^

Link to comment

moguće da je zbog nevremena, čim naiđu padavine, samo drndave drvene harmonike izađu na ulice™. kad zaveje sneg, dogodovštine iz tog izgovora za sredstvo javnog prevoza su fenomenalne

Link to comment

Suludo je da personalizovana karta koja nije subvencionisana ima rok trajanja. Plaćaš punu cenu usluge, aman, zašto bi morao da ideš nakon x godina da vadiš novu? Ako ti se promenio status (postao si nezaposlen, trudnica, penzioner, ili si kao Bendžamin Baton postao osnovac), imaš interes da odeš da prijaviš tu promenu statusa, kako bi dobio subvenciju. Koja je poenta ovog maltretiranja ljudi?

 

Nadobudni advokati imaju onu foru "započeti sat" kada opšte sa organima uprave, po principu, oduzimate mi vreme, tarifiraću vam svoj stručni rad. Ali stvarno, to je dobar pristup. Ideja da treba da odem u GSP, ili direkciju, ili u fakin bus plus da ponovo vadim neki karton kurton da bih po komercijalnoj ceni nastavio da koristim uslugu je idiotska. 

 

Malo rantujem jer sam dobio poziv od vojnog odseka da dođem da mi saopšte raspored u rezernom sastavu. Pa pizda vam materina, tu kovertu i poštarinu koju ste platili da me pozovete da dođem, mogli ste da iskoristite da mi pisanim putem saopštite raspored u rezervnom sastavu. A ja bih tog dana bio na poslu, radio bih, bio produktivan član ovog društva, uvećao BDP ove zemlje što bi bilo u skladu sa aktuelnim sveobuhvatnim reformama koje je Vučić za samo nekoliko meseci....... Da ne pominjem što mi je koverta stigla 5 dana nakon poplava, tokom kojih sam mogao biti pametnije iskorišćen u okviru tog rezernog sastava. 

 

Trulež od države. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Pejsi, ratni raspored je 1 vojna tajna i upisuje se u vojnu knjizicu kad se prethodni, ako postoji, trajno unistava na licu mesta... vojnice! [emoji99]

Link to comment
Malo rantujem jer sam dobio poziv od vojnog odseka da dođem da mi saopšte raspored u rezernom sastavu. Pa pizda vam materina, tu kovertu i poštarinu koju ste platili da me pozovete da dođem, mogli ste da iskoristite da mi pisanim putem saopštite raspored u rezervnom sastavu. A ja bih tog dana bio na poslu, radio bih, bio produktivan član ovog društva, uvećao BDP ove zemlje što bi bilo u skladu sa aktuelnim sveobuhvatnim reformama koje je Vučić za samo nekoliko meseci....... Da ne pominjem što mi je koverta stigla 5 dana nakon poplava, tokom kojih sam mogao biti pametnije iskorišćen u okviru tog rezernog sastava. 

 

Frka, a?

Link to comment

Frka, strahujem da će me razmestiti...... negde........ 

 

 

Pejsi, ratni raspored je 1 vojna tajna i upisuje se u vojnu knjizicu kad se prethodni, ako postoji, trajno unistava na licu mesta... vojnice! emoji99.png 

 

Jedva čekam da vidim to uništenje prethodnog rasporeda. Da neprijatelj nikada ne sazna gde sam bio raspoređen, u načelu. 

Edited by pacey defender
Link to comment

a jel moze taj prethodni ratni raspored da se zove predratni? mislim, pre nego sto ga unishte? ^_^

 

gospode boze. nek ti je sasrecom sinko. i obavezno javi kako je bilo. u stvari nemoj, bolje da ne znamo, mislim, za gotovost je bolje :isuse:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...