Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

neshto kilav prevoz. mislim, ako se 17 javlja na esemes sa 16 stanica, to vishe nije lepo :unsure:

 

cenim da cemo ovog leta, kad uvedu letnji letnji rezim, na ovaj sadashnji, ici peshke i postati zgodni <_<

a zaustavljace te gradski sluzbenici da naplacuju taj najzdraviji vid fitnesa ali ce bar biti jeftinije od vezbaonica + sto je sunce mnogo zdravije od solarijuma i naknada za suncanje tokom pesacenja je manja od cene boravka u solarijumu

Link to comment

ja se slazem mada je prvo valjda potrebno da imas iole valjanu strukturu (bazu) pa da onda insistiras na nekoj naplati... ovi prethodni zemljaci™ su isli u tom pravcu ili se meni, barem, cinilo...

 

lepi spanci, lepi solarisi - placaj, stoko, da bi ih biloj jos/vise i da traju duze

 

Pa ne, nasa logika je kad jednom nesto kupis to mora da traje bar 30 godina, pa makar ga krpio. Sve ostalo se tretira kao bacanje para. Ti bi sad nova vozila a vecina starih nema ni 40 godina. -_-

Link to comment

ja se slazem mada je prvo valjda potrebno da imas iole valjanu strukturu (bazu) pa da onda insistiras na nekoj naplati... ovi prethodni zemljaci™ su isli u tom pravcu ili se meni, barem, cinilo...

 

lepi spanci, lepi solarisi + tacan u minut bg voz - placaj, stoko, da bi ih biloj jos/vise i da traju duze

 

samo sam dodao i ovaj vid gradskog prevoza koji mi dnevno pokloni sat vremena koje bih inace proveo u tramvajima na putu do posla i natrag do kuce

 

ali gradjani treba da budu ponosni, srusili su djitlerov busplus, ne placaju vise pljackaske cene karata jer je to tekovina borbe protiv tajfuna, to sto ocito gsp sada ima osetno manje prihode pa otud polako pocinje da zaribava red voznje, nema veze

Edited by Pontijak
Link to comment

Pa tramvaji i treba da traju toliko. Skupa je to stvar da bi se mjenjali svakih 10 godina.

 

Aman, karikiram jer nemam vise smislenih komentara na ovo. Razumem ja da se tramvaj ne menja na 10 godina ali se bar odrzava, tj. mora da se odrzava. Pa nasi slepci rasturaju nove spance za delove, tj. nemaju za delove pa su jedan-dva komada ostavili u garazi za cerupanje?! Odrzavanje voznog parka u Beogradu znaci da se krpe kad stanu da bi mogli da nastave dalje. Primer: jedno jutro ostanemo izmedju dve stanice jer su autobusu otkazala vrata, ne moze da ih zatvori uopste. Sutra ujutru, dolazi isti taj bus, samo problematicna vrata uvezana da ne mogu da se otvore. I to se ovde zove odrzavanje autobusa?!

Link to comment

Pa tramvaji i treba da traju toliko. Skupa je to stvar da bi se mjenjali svakih 10 godina.

koliko shvatam tebi je to struka, sinska vozila? nesto mi ostalo u secanju da sam citao tvoje postove ranije na temi o metrou u bg i da je meni to delovalo jako strucno :) ja to kao laik isto mislim, dovoljno je samo pogledati lisabonske tramvaje pa da se zakljuci da su to vozila pravljena da traju decenijama a gledam ove svajcarske tramvaje, donacija grada bazela, svakodnevno,  stari oko pola veka a dosli cakum-pakum u beograd, naravno gradjani prestonice udarnicki rade na opoganjivanju enterijera a tramvaji se odlicno drze mada ne znam dokle ce. vidim tramvajski depo kroz prozore stana, kako su blistali prosle godine donirani ti bazelski tramvaji sa nekom nijansom oranz karoserije, pa taj enterijer, milina videti, na zalost stoji ono napisala nera, odrzavanje je ovde, khm, cudnovato reseno u gsp-u ali stoji to da su pojedini putnici bas raspolozeni za vandalizam unutar vozila gsp-a sto je tuzno videti kada su nova vozila u pitanju

Edited by Pontijak
Link to comment

koliko shvatam tebi je to struka, sinska vozila? nesto mi ostalo u secanju da sam citao tvoje postove ranije na temi o metrou u bg i da je meni to delovalo jako strucno :) ja to kao laik isto mislim, dovoljno je samo pogledati lisabonske tramvaje pa da se zakljuci da su to vozila pravljena da traju decenijama a gledam ove svajcarske tramvaje, donacija grada bazela, svakodnevno,  stari oko pola veka a dosli cakum-pakum u beograd, naravno gradjani prestonice udarnicki rade na opoganjivanju enterijera a tramvaji se odlicno drze mada ne znam dokle ce. vidim tramvajski depo kroz prozore stana, kako su blistali prosle godine donirani ti bazelski tramvaji sa nekom nijansom oranz karoserije, pa taj enterijer, milina videti, na zalost stoji ono napisala nera, odrzavanje je ovde, khm, cudnovato reseno u gsp-u ali stoji to da su pojedini putnici bas raspolozeni za vandalizam unutar vozila gsp-a sto je tuzno videti kada su nova vozila u pitanju

Osim sa novom garniturom u gradu imas problema i sa vidom. Bazelski su stari i izraubovani.     https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10308306_447395735362878_4117943392537087579_n.jpg nova maskota

Link to comment

nikada ne sumnjam u tvoje komentare :) nego, nisi mi odgovorio na pitanje o tehnikama razmnozavanja pandi u zoo vrtovima, s obzirom da sve znas ne sumnjam da si u problematiku razmnozavanja pandi upucen.

 

o tome kakav si spiner sa linkom koji si dao, sta da ti kazem, nagluplji bot u blicu je za tebe etalon vestina spinovanja. video sam bazelske tramvaje cim su dosli, hvala lepo na tvojim opaskama :) da li je iko negirao da su to stari tramvaji? a dosli su u odlicnom stanju za vozila te starosti jer su odrzavana redovno tokom eksploatacije + sto zitelji bazela nemaju navike beogradjana u javnom prevozu

Link to comment

Nije mi struka ali radim u firmi koja se time bavi.

 

Sjecam se kakva je ovdje bila lavina negativnih komentara kada su uveli Bus Plus, a kako je sada mirno. Ljudima vjerovatno ova nova situacija vise odgovara.

Edited by borris_
Link to comment

nikada ne sumnjam u tvoje komentare :) nego, nisi mi odgovorio na pitanje o tehnikama razmnozavanja pandi u zoo vrtovima, s obzirom da sve znas ne sumnjam da si u problematiku razmnozavanja pandi upucen.

 

o tome kakav si spiner sa linkom koji si dao, sta da ti kazem, nagluplji bot u blicu je za tebe etalon vestina spinovanja. video sam bazelske tramvaje cim su dosli, hvala lepo na tvojim opaskama :) da li je iko negirao da su to stari tramvaji? a dosli su u odlicnom stanju za vozila te starosti jer su odrzavana redovno tokom eksploatacije + sto zitelji bazela nemaju navike beogradjana u javnom prevozu

 

cuj iako zaista nemam nista protiv zivuljki u bazelu beogradu nisu potrebne donacije tramvaja. 5 tramvaja i pedeset autobusa godisnje grad moze da kupi sa lakocom i bez ekipice koja nece da placa prevoz, jer nema spejs satla u floti. logistika gsp i privatnih prevoznika je nocna mora toliko razlicitih tipova vozila. ti se samo bavi navikama bazelaca.

Link to comment

idu iz krajnosti u krajnost, ne mogu da nađu neku sredinu koja će postati društveni dogovor™. spičili su cenu pojedinačne karte od 75 dinara na ovu skupoću (sve nešto mislim da u normalnim okolnostima to nije "ekonomska" cena karte), pa naravno da niko nije lud da plati 150 dinara da negde ode i da se vrati ako ne mora da plati. a očigledno da ne mora, jer kontrole nema već mesecima, iako su se pre toga ponašali kao ss jedinice. ili da se pribegne rešenju koje je ovde već predlagano nekoliko puta - određena suma, recimo na osnovu broja članova domaćinstva, na račun za infostan, to đubre ionako mora da se plati (mada ovde naslućujem pregršt mogućnosti za mahinacije). da li je moguće da nisu u stanju da nađu neku sredinu, i u pogledu kvaliteta, i u pogledu cene, i u pogledu kontrole?

Link to comment

Nije mi struka ali radim u firmi koja se time bavi.

 

Sjecam se kakva je ovdje bila lavina negativnih komentara kada su uveli Bus Plus, a kako je sada mirno. Ljudima vjerovatno ova nova situacija vise odgovara.

 

Pa sad, nisam sigurna koliko bilo kome normalnom odgovara pogorsanje prevoza. Sada je mirno jer je situacija pocela od posle izbora, plus ove poplave koje su fokus trenutno. Kontrolora ima osetno manje, ali se zalomi poneki. Zato, prevoza ima sve manje, najavljuju ukidanje povlascenih kategorija, sledeci korak ce biti povecanje cena (nagadjam). Jedino u sta sam sigurna je da ovi nece uloziti ni dinara u (realno) poboljsanje niti prevoza niti icega drugog. Jednostavno, novca nema a valja nahraniti sva gladna partijska usta.

Ja razumem da obican korisnik bilo cega cesto preteruje u kritikama i prohtevima, ali situacija u BG javnom prevozu je ocajna vec previse dugo.

U svakom slucaju, sto rece Buba, verovatno cemo uskoro peske, k'o nasi preci, sta nam fali, ionako se treba vratiti tradicionalnim vrednostima, kako su nase pradede isli peske danima. <_<

Link to comment

idu iz krajnosti u krajnost, ne mogu da nađu neku sredinu koja će postati društveni dogovor™. spičili su cenu pojedinačne karte od 75 dinara na ovu skupoću (sve nešto mislim da u normalnim okolnostima to nije "ekonomska" cena karte), pa naravno da niko nije lud da plati 150 dinara da negde ode i da se vrati ako ne mora da plati. a očigledno da ne mora, jer kontrole nema već mesecima, iako su se pre toga ponašali kao ss jedinice. ili da se pribegne rešenju koje je ovde već predlagano nekoliko puta - određena suma, recimo na osnovu broja članova domaćinstva, na račun za infostan, to đubre ionako mora da se plati (mada ovde naslućujem pregršt mogućnosti za mahinacije). da li je moguće da nisu u stanju da nađu neku sredinu, i u pogledu kvaliteta, i u pogledu cene, i u pogledu kontrole?

Mislim da se ljuto varas oko cene. U NYC je cena karte u jednom pravcu 2.5 dolaresa sto je skuplje od 100 grama cokolade da uporedimo cene preko proizvoda o Londonu ne smem ni da pricam.  I cena povlascenih kategorija je prava sitnica. Deo problema je u previse zaposlenih u GSP kao u mnogim drugim gradovima koji muzu budzet bez poboljsanja prevoza. 

Link to comment
Autobus gradskog prevoza se zakucao u zgradu

Prava ilustracija za ovu diskusiju. U tekstu naravno pise da je vozac kriv (mozda jeste) te da je tehnicki uradjen nocas. To kako se radi tehnicki na gradskim autobusima je valjda svima poznato. Plus, ipravite me ako gresim, ovo je isti model autobusa koji je pokosio devojku i mladica na Zvezdari, isto su valjda otkazale kocnice ali je naravno na kraju vozac proglasen krivim, a autobus je u super stanju.

Link to comment

... ili da se pribegne rešenju koje je ovde već predlagano nekoliko puta - određena suma, recimo na osnovu broja članova domaćinstva, na račun za infostan, to đubre ionako mora da se plati ...

 

30% domaćinstva ne plaća redovno infostan, procene su da će do kraja godine ta brojka dostići 40%. Sve više ljudi je bez redovnih primanja, a i dobar deo onih koji ih imaju štede gde god mogu. Vodu i grejanje ne mogu da seku (copyright by Pantić).

 

Kako god okreneš, sistem je u raspadu i rešenje se ne nazire.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...