Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Za 4-5 dana sam vidio bukvalno jednu osobu koja se otkucala™ i to je bila majka sa 2 klinke koje je ucila kako se to radi.

 

pravac od kruznog toka NBG do mosta je u djitlerovo vreme opsedala kontrola - desavalo se da na potezu udju dve kontrole u isti bas (sto je sa druge strane smehotresno) al' ovo sad je ona gora krajnost

 

super je kritika svake vlasti al' nije ista kritika vlasti koja unapredjuje i ona koja dregradira - tu je glavni zajeb.

vrh bi bilo da su ovi novi, od mala (mali u pogresnom padezu), uzeli te mercedesove autobuse al' prave pa da kazemo au jbt! vidi kad moze za iste pare i meckin bus.

 

oni MAN-ovi japanci nikako da se raspadnu dok su u istom vremenskom periodu ja mislim dva IkarBusa davno rikavela

Link to comment

A jel vam se cini da su se neke linije uzasno pokvarile™?
Ranije je sedmica npr dolazila na svakih 5-6 minuta sa sve rezident™ kontrolom a sad skoro svaki dan ubodem neki period kad je nema po 30-40 minuta i onda naravno dodju 2 krcate :isuse:
Stvarno nemam problem sa placanjem normalnog prevoza al jebe mi se bas da bacam pare na nepouzdanu pokretnu saunu koja se na tako prometnoj liniji pojavljuje jednom u sat vremena.

Link to comment

to je zbog duzine linije. isti utisak imam za 95.. nekad nema ni jedne jedine 20tak minuta onda dodju 3 za redom... prvo dve krcate a onda treca polu-prazna... koji minut cetvrta u kojoj nema nikoga.

 

meni se nesto cini da 16 ne groova kao nekada... :(

 

kad pominjes sedmicu - ja za zivota ne uvatih guzvu u spancima. ne vozim se mnogo i cesto al u bilo koje doba dana da baci pogled ono ozbiljan "konfor"

Link to comment

pravac od kruznog toka NBG do mosta je u djitlerovo vreme opsedala kontrola - desavalo se da na potezu udju dve kontrole u isti bas (sto je sa druge strane smehotresno) al' ovo sad je ona gora krajnost

 

super je kritika svake vlasti al' nije ista kritika vlasti koja unapredjuje i ona koja dregradira - tu je glavni zajeb.

vrh bi bilo da su ovi novi, od mala (mali u pogresnom padezu), uzeli te mercedesove autobuse al' prave pa da kazemo au jbt! vidi kad moze za iste pare i meckin bus.

 

oni MAN-ovi japanci nikako da se raspadnu dok su u istom vremenskom periodu ja mislim dva IkarBusa davno rikavela

uhvatio si sustinu. prethodna gradska vlast je realno unapredila sistem gradskog prevoza ma sta mi mislili. tadasnja kritika prethodne vlasti je bila deo metoda za rusenje te vlasti i svako ukazivanje da su svi ti spinovi o busplusu, djitleru™ i slicno imali samo jednu jedinu funkciju a to je preuzimanje vlasti a ne nastavak unapredjivanja i gradskog sistema prevoza a i grada uopste. na zalost sve je to majstorski uradjeno i svako ukazivanje na taj aspekt je bio docekivan maltene sa elementima urlika protivljenja.

 

da malo prosirim temu ali nije oftopik jer je valjda jasno da su grad i drzava kao spojeni sudovi. sadasnja vlast ovako ozbiljno shvata internet i drustvene mreze i ima zelju da prosiri represiju i na ucesnike u virtuelnoj stvarnosti jer jako dobro zna da je internet poprilicno zasluzan za njihovu pobedu, shvatili su moc interneta za razliku od fensi faca prethode vlasti, narocito ds ekipe koja je pokazala zavidan stepen moronizma kada je o virtuelnoj stvarnosti i propagandi preko drustvenih mreza rec. svi oni koji su se navlacili na spinove i sirili ih dalje (recimo one pateticne akcije protiv busplusa koje su se organizovale preko drustvenih mreza) su bili botovi sns-a a da nisu bili ni svesni toga i bas zato su bili uspesni jer nisu bili svesni toga. dakle, sta da se radi, zlababaipasta™ i rekreativno vajarstvo tipa pravljenje bisti od blata, to je samo slabasno terapeutsko sredstvo sada.

Edited by Pontijak
Link to comment

uhvatio si sustinu. prethodna gradska vlast je realno unapredila sistem gradskog prevoza ma sta mi mislili. tadasnja kritika prethodne vlasti je bila deo metoda za rusenje te vlasti i svako ukazivanje da su svi ti spinovi o busplusu, djitleru™ i slicno imali samo jednu jedinu funkciju a to je preuzimanje vlasti a ne nastavak unapredjivanja i gradskog sistema prevoza a i grada uopste. na zalost sve je to majstorski uradjeno i svako ukazivanje na taj aspekt je bio docekivan maltene sa elementima urlika protivljenja.

 

da malo prosirim temu ali nije oftopik jer je valjda jasno da su grad i drzava kao spojeni sudovi. sadasnja vlast ovako ozbiljno shvata internet i drustvene mreze i ima zelju da prosiri represiju i na ucesnike u virtuelnoj stvarnosti jer jako dobro zna da je internet poprilicno zasluzan za njihovu pobedu, shvatili su moc interneta za razliku od fensi faca prethode vlasti, narocito ds ekipe koja je pokazala zavidan stepen moronizma kada je o virtuelnoj stvarnosti i propagandi preko drustvenih mreza rec. svi oni koji su se navlacili na spinove i sirili ih dalje (recimo one pateticne akcije protiv busplusa koje su se organizovale preko drustvenih mreza) su bili botovi sns-a a da nisu bili ni svesni toga i bas zato su bili uspesni jer nisu bili svesni toga. dakle, sta da se radi, zlababaipasta™ i rekreativno vajarstvo tipa pravljenje bisti od blata, to je samo slabasno terapeutsko sredstvo sada.

 

da obezbedi li su metro i glomazni most preko ade. djitlerove solarise tek treba da otplatimo. ne zna se ko je gori da li oni ili ovi. 

Link to comment

da obezbedi li su metro i glomazni most preko ade. djitlerove solarise tek treba da otplatimo. ne zna se ko je gori da li oni ili ovi. 

od teme nisam ni ocekivao nesto smislenije osim ovih fraza. nego, da li se pande mogu uspesno razmnozavati u zoo vrtovima? rekoh da pitam jer si ti kako vidim upucen u sve i svasta

Link to comment

jeste, ja sam vec sad krenuo da pisem mojim fjucr™ unucima pismo izvinjenja zato sto moraju da otplacuju most na Adi i sa nadom konstatovao da mozda, vec, njihova deca nece morati

Link to comment

neshto kilav prevoz. mislim, ako se 17 javlja na esemes sa 16 stanica, to vishe nije lepo :unsure:

 

cenim da cemo ovog leta, kad uvedu letnji letnji rezim, na ovaj sadashnji, ici peshke i postati zgodni <_<

Link to comment

neshto kilav prevoz. mislim, ako se 17 javlja na esemes sa 16 stanica, to vishe nije lepo :unsure:

 

cenim da cemo ovog leta, kad uvedu letnji letnji rezim, na ovaj sadashnji, ici peshke i postati zgodni <_<

to možda kad sam živeo na miljakovcu, sad kad sam na karaburmi ni šetnja me neće dovesti do zgodnoće  -_-

Link to comment

45-ica vec danima slabo ide jutrom, kao da su ukinuli jedno dva polaska. Kontrole uglavnom nema, doduse bese kontrola neki dan, uglavnom na linijama koje koristim ih vidim povremeno, dovoljno da kupujem markicu i dalje, prosto ne mogu da se mlatim sa silazenjem i raspravljanjem.

Ja sam razmisljala jedno vreme da se upustim u pesacenje do/sa posla ali mi se ne svidja ideja sto zbog kilometraze, sto zbog putanje, najkrace mi je da idem Tosinim bunarem ali ta ulica je sa pesacenje smrt. Moracu da smislim nesto.

Link to comment

Ja u maju nisam uplatio mesecnu. Do posla i onako imam 2 stanice gde nikada nema kontrole, a preko reke GSPom nisam skoro ni isao. Jel sam budala ako uplatim za maj? Da me ne jebu bas za taj pravac od opstine do zelenjaka?

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

Ne znam, ja vec par meseci unazad razmisljam svaki put da li da kupim ili ne, iz previse razloga (a imam urednu markicu veci deo svog zivota), ali na kraju kupim, jer uvek naletim na kontrolu kad nemam kartu (Marfi naravno), a vec rekoh, nemam zivaca da se raspravljam, ne bojim se kontrolora ali se bojim sopstvene reakcije ako krene da mi popuje nesto... da imam dve stanice do posla (bez mostova) ne bih usla u prevoz.

 

I ja sam za to da prevoz mora da se placa ali za te pare i usluga mora da se izvrsi kako treba. Treba li opet da ponavljamo sta sve ne valja sa gradskim prevozom?

Samo sto ovaj put nemam vise nikakvih iluzija da se nesto moze pokrenuti na bolje u bilo kom sektoru. Prosto, kad upropaste jos ovo malo sto je ostalo za upropastavanje, prodace nas sve djuture onom ko da najvise njima i odseliti se negde preko.

Link to comment

ja se slazem mada je prvo valjda potrebno da imas iole valjanu strukturu (bazu) pa da onda insistiras na nekoj naplati... ovi prethodni zemljaci™ su isli u tom pravcu ili se meni, barem, cinilo...

 

lepi spanci, lepi solarisi - placaj, stoko, da bi ih biloj jos/vise i da traju duze

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...