Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Naravno, nikome nikada neće pasti napamet da pita zašto se ne smanji ogroman broj zaposlenih u GSP-u i to preduzeće prestane da bude bahata socijalana ustanova za rođake i stranačke kolege.

 

Jer je to nemoguće, treba narod više da plaća, ipak ta bagra mora da se podmiri.

 

Koliko ima zaposlenih u GSP-u i koliko autobusa i tramvaja?

Link to comment

Koliko ima zaposlenih u GSP-u i koliko autobusa i tramvaja?

Borise, to se ne pita sada kada je Srbija pod vodom.

Link to comment

svakako, hvala sto brinete -_-

 

mada bih ja vishe volela 1 chasovnik ^_^

i rokovnik od metala sa ugraviranim redom voznje svih gradskih linija jer na casovniku nema mesta da se sve to ugravira :D

Edited by Pontijak
Link to comment

i rokovnik od metala sa ugraviranim redom voznje svih gradskih linija jer na casovniku nema mesta da se sve to ugravira :D

dovoljan je 1 veci chasovnik, ne sitnicharim ^_^

Link to comment

 

 

Prema saznanjima 24 sata, u gradskoj upravi ozbiljno razmišljaju o tome da studente i penzionere ne tretiraju više kao povlašćenu kategoriju putnika u gradskom prevozu. To znači da će studenti plaćati višu cenu mesečne karte, dok penzioneri više neće kupovati godišnju kartu od 400 dinara, već će svakog meseca izdvajati novac za gradski prevoz.

 

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=05&dd=27&nav_id=853665

Link to comment

pa i bilo je pitanje kad će to da im padne na pamet, samo što neće time da postignu ništa, samo će da smanje naplatu studentskih povlastica. bar studentima nije problem da đipaju i izlaze kad naiđe kontrola, a sve nešto mislim da neće baš juriti da daju 2000+ dinara na početku meseca.

Link to comment

Samo bih izjavio da mi se bas svidja trenutna besplatnizacija™ prevoza u Beogradu. Bas su bile smorile one rezident™ kontrole.

Link to comment

svidjala se ljudima u beogradu i besplatnizacija™ svega i svacega pocetkom 90ih pa se videlo sta je znacila i do cega je dovela :fantom:

 

kako sam ja veliki lenjivac nisam na vreme kolekcionirao kvotove™ na ovoj temi a i na temi o beogradu :P, samo se secam svih onih postova koji su grmeli protiv bus-plusa, djitlera™, drvoseka™ i slicno. steta sto sam mator i glup pa nisam u stanju da napisem pravi naucni rad o politickoj propagandi i tehnologijama rusenja vlasti spinovanjem preko interneta koji ljudi prihvataju kao istinu i sire dalje. ko do sada nije shvatio da su svi oni virali protiv bus plusa na drustvenim mrezama tipa fejsbuka, sve one medijske akcije protiv drvoseka™ i djitlera™ bili samo deo metoda za urusavanje poverenja gradjanstva u tadasnju vlast kao dela sireg metoda osvajanja vlasti na izborima od strane tadasnje opozicije aka sns, tjah, sta da radim. toliko se grmelo o lopovskom apeksu, korupciji i slicno i eto, apeks je sustinski pobednik u ovoj prici, ne mora firma da se smara sa naplatom karata, platama kontrolora, opravkom i zamenom demoliranih validatora i slicno, nekoliko softverasa koji odrzavaju sistem i 2,6% je tako slatka i dobra para za vlasnika firme. makar je dobro sto je u sadasnjoj gradskoj vlasti ostalo makar malo razuma pa nisu krenuli u sudski spor sa apeksom, postali bi turci vlasnici celog gsp i jos bi se vratili u kalemegdansku tvrdjavu a nema na vidiku novog kneza mihaila da uzme kljuceve tvrdjave i slicna ponavljanja istorije :P

Link to comment

jutros bas razmisljam o tome... taman kad neko krene da uvodi malo reda dodju glodari i krenu da glodju... kontrolu nisam video mnogo dugo a sve me cesce i cesce gledaju ko budalu kad se otkucam tj. vise se kao trgnu misleci da je kontrola stigla

Link to comment

pa tako nekako, ja razmisljam  kada ce krcag vozni park gsp-a da se ulupa jer od kako ova ekipa drzi grad prakticno su se prihodi od prodatih karata smanili na minimum a odrzavanje solarisa i spanskih tramvaja a bogme i ostalih vozila kosta + sto zamajac propagande o kojoj sam pisao malo ranije deluje i dalje, da glodari mogu da glodju na svim nivoima, od putnika preko zaposlenih u gsp-u pa na dalje po strukturi gradske uprave, to ne moze da traje u nedogled, nisam bio djecarac pre cetvrt veka i poprilicno dobro se secam kako se raspao sistem prevoza u gradu pocetkom 90ih. proslo je vec neko vreme od privremenog organa™ pa se doslo do malog organa™ i ne vidim da se bilo sta radi u gradu, prakticno grad kao sistem taljiga pokretan zamajcem iz proslosti od pre iks decenija pa do bogdanoviceve i djilasove gradske vlade, kada taj zamajac izgubi energiju ostace jedno veliko nista.

Edited by Pontijak
Link to comment

jutros bas razmisljam o tome... taman kad neko krene da uvodi malo reda dodju glodari i krenu da glodju... kontrolu nisam video mnogo dugo a sve me cesce i cesce gledaju ko budalu kad se otkucam tj. vise se kao trgnu misleci da je kontrola stigla

Za 4-5 dana sam vidio bukvalno jednu osobu koja se otkucala™ i to je bila majka sa 2 klinke koje je ucila kako se to radi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...