Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

U duhu SPOovih ideja za lokal, mislim da problem GSPa treba resiti ovako - pretvoriti buseve u mobilne trafike! Naime, jedan manji deo svakog busa dati pod zakup ljudima zainteresovanim da trze trafike, i od tog prihoda pokriti minus GSP. Tako cemo opet dobiti koncentraciju trafika kao iz 90ih, ali ce trotoari ostati prohodni, a ljudi ce moci da prekrajaju vreme u prevozu time sto ce kupiti novinu, sok, ili cigare (i mozda neka zvakica, cokoladica? BIC upaljaci su nam na akciji!). Na kraju, ovo ce omoguciti da se BusPlus dopune i kartice kupuju u samom busu.

Link to comment

A mogli bismo dozvoliti i dozidivanje, pregrađivanje i nadzidavanje autobusa, tramvaja i trolejbusa na linijama na kojima je to moguće (ako nema podvožnjaka, tunela i sličnih problema) ljudima koji imaju potrebu za rešavanjem stambenog pitanja na taj način, na brzaka sve to zavesti kao vikendice, a trase gradskog prevoza kao vikendaška naselja...

Link to comment

Leleeeee vratiste me u crno a taman zaboravio!

 

Elem, u Djilasovim solaris autobusima klima radi - sve kosti bole!!

za nas nesmrznute smrtnike odlichan posao radi mala sedamdeset trojka. leeepo, toplo, narod isparava kao krdo goveda :isuse:

 

srecna okolnost je sto nije neka guzva tad kad ja moram <_<

Link to comment

za nas nesmrznute smrtnike odlichan posao radi mala sedamdeset trojka. leeepo, toplo, narod isparava kao krdo goveda :isuse:

 

 

nemoj da se zalis, samo vam to treba pa da neki genijalac smisli da em rashladi em ocisti i autobus i narod kao augijeve stale™

 

meni je nestvarno sto gsp radi najnormalnije iako je ocigledno da gotovo niko vise ne kupuje karte, plasim se da se gsp jednostavno ne raspadne na nacin opisan pre par strana sa sve trafikama u busu

Edited by Pontijak
Link to comment

Vaistinu.

Narod me belo gleda kad se kucnem pri ulasku. Udje nas 30 kucne se 4...

ja se redovnim placanjem markice utapam u more ravnodushnih... ali ja troshim resurs nemilosrdno -_-

Link to comment

nekada davno, u doba socijalistickog gsp-a, davali su nekima i pocasne gsp karte, ako to uvedu opet ti ces imati kartu sa brojem 001 :)

Link to comment

za nas nesmrznute smrtnike odlichan posao radi mala sedamdeset trojka. leeepo, toplo, narod isparava kao krdo goveda :isuse:

 

srecna okolnost je sto nije neka guzva tad kad ja moram <_<

 

u koje doba dana se to desava na toj liniji? 

Link to comment

onaj plan izvodljivosti za prvu (lahku) liniju BG metroa je trebao da bude zavrsen ove godine i ubrzo zatim da se krene sa realizacijom za prvu liniju/trasu...

djilas sad izgleda kao svecki™ konglomerat za malog i svitu... a nije mu se jos ni posteno kabinet izvetrio

Link to comment

zar se nije odustalo od tog lahkog metroa jos odavno, pa studiju izvodljivosti nisu ni poceli nego su se presaltali na projekat za prvu liniju regularnog metroa (sa kojim nemam pojma sta je bilo, verovatno samo djilasov pr)?

Link to comment

izvinjavam se, mislio sam na prvu pravu liniju a miksovo sam babe i zabe... potpisali su ugovor sa onim francuzima a oni dobili zadatak da isporuce plan najkasnije do negde u 2014. godini

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...