Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ja i dalje placam mesecnu :( mada, u prevozima kojima se krecem cesce ima kontrole. I iznova se osecam kao potpuna budala...@McCabe: ima sigurno dosta zackoljica sa ovom idejom ali deluje zanimljivo. Kinezi inace vec imaju ulice na sprat, tj. kolovoze na nekoliko spratova pa ovako nesto nije neobicno. Dalje, Peking je skroz ravan, kao i vecina kineskih velikih gradova, ulice su veoma siroke, pa ovako nesto moze da se organizuje bez vecih problema. Vidim na komentarima ispod klipa da su vec stigli da razmatraju da bi ovakav bus bio laka meta sa teroriste. -_-

Link to comment

Meni se mesecna isplati jer koristim prevoz svakodnevno i to ne jednu liniju a takodje koristim prevoz i van posla cesto. Pojedinacne karte su smaranje u mom slucaju a narocito mi je smaranje da budem stalno na oprezu da li ide kontrola i da li cu sa njima da se objasnim fino ili necu. Mesecna mi omogucava da se najefikasnije prevezem jer nema ogranicenja u broju i vrsti prevoza a pritom mi obezbedjuje i najmanji stepen interakcije sa ljudima u gradskom prevozu te je to dodatni benefit.

Link to comment
Meni se mesečna ne isplati. Odnos pojedinačne karte i mesečne karte za zaposlene uopšte nije stimulativan da se kupuje mesečna.
Realno ako se maksimalna projekcija plaćanja pojedinačne i mesečne razlikuje 10% ljudi će se odlučiti za pojedinačnu i verovatno uštinuti i do 30% ne validirajući se na kraćim relacijama...send from WC šolja by BVK
Link to comment
Realno ako se maksimalna projekcija plaćanja pojedinačne i mesečne razlikuje 10% ljudi će se odlučiti za pojedinačnu i verovatno uštinuti i do 30% ne validirajući se na kraćim relacijama...send from WC šolja by BVK
Naravno... Kod mene su do Nove godine direktno svima (koliko god bili udaljeni od posla) uplaćivali mesečnu ali sad su dali mogućnost i keš na ruke... Većina se naravno odlučila za lovu upravo iz tog razloga...
Link to comment
  • 2 weeks later...
SRBIJA | PETAK 7.02.2014. | 12:32 "Španci" rashodovani za deloveIZVOR: BETABeograd -- Španski tramvaji zadaju mnogo problema mehaničarima u GSP "Beograd", a delove za popravku obezbeđuju tako što skidaju sa dva rashodovana vozila.

14922653752f4c60378ec3038675463_orig.jpg

Foto: Beta

Za popravku i održavanje KAF vozila, trenutno je potrebno duplo više novca nego lane kada je za zamenu delova trebalo 170.000 evra. Pošto je ova suma velika za GSP, majstori su primorani da se snalaze za rezervne delove, tako što od 30 vozila pristiglih iz Saragose, dva koriste za "čerupanje".Prema rečima Aleksandra Jokića, predsednika Saobraćajnog sindikata, postoji mnogo zamerki na vozila koja su kupljena od kompanije KAF. "Španac" garažni broj 1501 imao je sudar pre 200 dana. "Dunav osiguranje" je isplatilo odštetu, ali šteta još nije sanirana pošto je po slovu ugovora, to dužan da uradi španski KAF jer se vozilo još nalazi "pod garancijom". Do dana današnjeg, međutim, to nije učinjeno. "Prilikom nabavke tramvaja trebalo je da se ima u vidu i održavanje i nabavka rezervnih delova. Točkovi su, recimo, toliko tanki i krti da vrlo brzo i lako pucaju. Trenutno se za popravku i održavanje nakupilo oko 350.000 evra koje treba obezbediti. Inače, i kada bi se sakupio novac, rok za isporuku novih rezervnih delova je 10 meseci. Iz tog razloga, u tramvajskom depou "Centrala" stoje dva "Španca" koji se koriste kao magacin rezervnih delova. Sa njih se, kada nešto zafali, skida i zamenjuje gde treba", objašnjava Jokić. Jokić ističe i da prilikom nabavke nisu vodili računa ni o postojećoj mreži, pa novi tramvaji sada mogu da voze jedino na linijama gde je mreža obnovljena i prilagođena ovakvom modelu i tipu vozila. Za nabavku 30 španskih tramvaja grad će platiti 81,3 miliona evra. Prema rečima Aleksandra Jokića, cena je previsoka. "Beograd je svaki tramvaj koštao po 2,7 milona evra, a iste takve Budimpešta je nabavila po ceni od 1,5 milion evra", objašnjava Jokić. Vozači imaju zamerke na račun tramvaja iz Saragose i zbog nemogućnosti da saobraćaju pri većim padavinama. Kada su recimo jaki pljuskovi ili napada sneg, i nivo padavina bude veći od pet centimetara, nova šinska vozila ne mogu na ulice.

Link to comment
Meni se mesecna isplati jer koristim prevoz svakodnevno i to ne jednu liniju a takodje koristim prevoz i van posla cesto. Pojedinacne karte su smaranje u mom slucaju a narocito mi je smaranje da budem stalno na oprezu da li ide kontrola i da li cu sa njima da se objasnim fino ili necu. Mesecna mi omogucava da se najefikasnije prevezem jer nema ogranicenja u broju i vrsti prevoza a pritom mi obezbedjuje i najmanji stepen interakcije sa ljudima u gradskom prevozu te je to dodatni benefit.
+svesreca pa ukinushe kucanje markice na svakom ulasku. pracenje mog kretanja dovelo bi do ukidanja markice svima, i do ukidanja markice kao takve ^_^
Link to comment
  • 2 weeks later...

bila danas u 17tici na nbgd :D

mi smo danas promenili 7prevoza,presli pola Beograda i nismo platili ni jednu kartu,i tu gde je bila kontrola smo izasli na sledecoj stanici bez ikakvih posledica...jesam ja vama vec rekla kakav neverovatan prevoz imate a niste ni svesni?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...