Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ma nisi me razumeo, koristim tu liniju svaki dan, ali od večeras su veće izmene, koliko sam shvatio uopšte ne ide kroz t.drajzera više
I ja sam ovo cuo, ali nigde ne nadjoh nista o tome, zakacih krajickom oka kajron na Beogradskoj hronici, ali bio vec kraj :(
Link to comment

Četvrt veka po povezivanju Banovog brda i Konjarnika linijom 50 viđen je zglobni autobus. Istina, 2002. godište je i lupa kao da će da se raspadne. Baš me interesuje da li je zalutao na tu liniju ili će da se smiluju napaćenima.

Link to comment

Subotom čekam #50 na početkoj stanici kod Ustaničke, onako umoran posle košarke. I super je kad vidiš dva #50 kako dolaze iz suprotnog smera, voze ljude, i poraduješ se da neće biti gužve. Dođe prvi i pokupi svih 80 ljudi sa stanice, a ti lukavo sačekaš onaj naredni, da izbegneš gužvu. Nakon par minuta dolazi naredni a ti se poraduješ. Međutim, on samo projuri pored stanice. Pošalješ poruku da proveriš kada će doći sledeći, međutim to je to početna stanica pa se informacija pinguje nešto sumanuto .I onda ostaneš na, otprilike, ovom osećaju.

Link to comment

Tako nije svuda u svijetu :DJuce sam bio u Metz-u u posjeti njohovog GSP-a. Uveli su dvije nove linije BHLS (Buses with a high level of service). Autobusi su trokrilni, 24m dugacki i imaju prvenstvo na semaforima (sistem odlicno radi).Da ne tupim o tim autobusima (koji su odlicni), ono sto me interesovalo cijena ocitivaca za karte.Sjecam da smo pricali o tome na ovoj temi i kako su me uvjeravali da jedan validator ne moze da kosta vise od 100€. Cijena bez softa, znaci samo validator je oko 800€. Sa softom, cijena je 1500€.Pricali su mi i da su sreli tu tursku firmu koja je instalirala citav sistem u Beogradu i da imaju najjeftinije cijene i da ocekuju da ce uskoro napasti i EU trziste.Pitao sam ih zasto pretplatnici moraju ocitavati svoje karte pri svakom ulasku.U francuskoj, u svakom gradu postoji "autorité organisatrice de transports" (da li to postoji u Bg, ne znam) koja postavlja ciljeve (broj putnika, kasnjenje, cistoca itd itd) operatorima. Jedan od nacina da se izbroji tacan broj putnika je i obavezno ocitavanje karata svih tih putnika. RATP naprimjer ima u svakom autobusu i davac koji broji putnike pri ulasku. Tako znaju tacan postotak sverca (barem u autobusima). To je i razlog zasto se mora ulaziti na prednja vrata (plus cijena jer ne moras da instaliras ocitivac na svim vratima).Ocigledno je da to u Bg nikako ne stima.I jos nesto, vozaci kada izlaze iz depoa, moraju da se upisu u sistem prije svakog polaska, dobiju svoj nalog za taj krug i od tada ih sistem prati (zna da li kasni, da li je zaobisao stanicu itd).E sad po vasim pricama to u Bg uopste ne stima.

Edited by borris_
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...