Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Kartica je u startu prazna, u teoriji mozes i prazan karton da kupis, pa dopunis koliko god.Sto se tice vremenskih, neko je pisao da kad hoces u sledecem vozilu da se registrujes moras da kliknes na vremensku, u protivnom ti skine 72din. kao da nisi platio kartu. Nekome od forumasa se to desilo. A moras da registrujes vremensku valjda u svakom vozilu, samo ce u svakom sledecem da registruje kao aktivnu i pokazace koliko je vremena preostalo.

Link to comment
i u 45
kotrolora u 45 nisam video mesecima, a pre tog jednog puta, opet mesecima.u poslednjih mesec dana ne idem bas svaki dan, ali pre toga redovno na posao, dva puta dnevno u spicu.jutros takodje nista. Edited by smorenko
Link to comment
Stvarno mora ponovo da pritiska ikonicu ili je dovoljno samo da prisloni karticu, tj. zašto uopšte išta mora - mada, možda samo da bi mu ispisalo koliko mu je vremena preostalo.Nekako mi se čini da bi mu na taj način opet otkucao sat vremena...
Mora jer su tako genijalno smislili, a naravno da nije potrebno kad u sistemu podatak kad je karta prvi put otkucana, t.j. kada je započeta vožnja.(slično je donedavno bilo apsolutno neophodno da se otkucava mesečna karta pri svakom ulasku u vozilo)Ja sam proteklih dana pokušavao par puta da kupim sat vožnje za 100 dinara, pa oba puta platih 100 + 72 iako nisam hteo. Prvi put sam pri presedanju u drui autobus samo prislonio karticu, pa ode još 72. Sledeći put pretisnem satić pa prislonim, ali avaj touch screen nije radio, ode opet 72 :(Ostaje još jedan pokušaj kad u presedajućem vozilu nađem ispravan automat, javiću da li je treći put bilo 100 + 100. Edited by Frile
Link to comment

Zato ja te vremenske karte samo jedanput kucam. Ako naidje sledeci kontrolor ni ne saslusa me do kraja vec vice okok...Isto sam imao iskustvo sa tim vremenskim pa umesto 100 dinara, jednokratno, platih 272... :(

Link to comment

Čekaj,a što uopšte očitavaš kartu u drugom vozilu?Zar "plan" nije bio da ti u prvom autobusu platiš 100 dinara za sledećih 75 minuta i da možeš da ulaziš/izlaziš iz autobusa/tramvaja u tih 75minuta, bez potrebe za "validacijom" u drugim prevozima?

Link to comment

plastična kartica definitivno traje 3 godinea papirna 3 mesecavremensku još nisam isprobala (btw jel to može s bilo koje kartice da se izabere vremenska, ili moram da kupim i neku specijalnu vremensku karticu)

Link to comment
Zar "plan" nije bio da ti u prvom autobusu platiš 100 dinara za sledećih 75 minuta i da možeš daulaziš/izlaziš iz autobusa/tramvaja u tih 75minuta, bez potrebe za "validacijom" u drugim prevozima?
pa, tako bi logično trebalo da bude
Link to comment
Čekaj,a što uopšte očitavaš kartu u drugom vozilu?Zar "plan" nije bio da ti u prvom autobusu platiš 100 dinara za sledećih 75 minuta i da možeš daulaziš/izlaziš iz autobusa/tramvaja u tih 75minuta, bez potrebe za "validacijom" u drugim prevozima?
Ja sad to radim. Cuknem 100 dinara i poturam dalje ako naidje kontrola.Nisam ispratio razvoj price posto je prvobitno bilo bitno da se takva vremenska samo validira prelaskom u sledece vozilo...
Link to comment
Čekaj,a što uopšte očitavaš kartu u drugom vozilu?Zar "plan" nije bio da ti u prvom autobusu platiš 100 dinara za sledećih 75 minuta i da možeš daulaziš/izlaziš iz autobusa/tramvaja u tih 75minuta, bez potrebe za "validacijom" u drugim prevozima?
Zato što buspplus kaže da tako mora, inače karta nije ispravna.Pokušavam da nadjem neku logiku u tom njihovom pravilu.
Poslednje očitavanje potrebno je obaviti do 75. minuta, nakon čega putnik može da se vozi u tom vozilu sve dok ne stigne na odredište
Jedino zbog ovog može da se kaže da ima smisla očitavanje pri svakom ulasku, da bi sistem znao kada je započela poslednja vožnja. Da nema toga, putnik bi na primer mogao da u 76. minutu uđe u neki autobus sa kartom koja je već istekla, a da kontroli kaže kako je ušao pre pola sata na početnoj stanici dok mu je vremenska karta još važila.
Link to comment

da, to je zato što se kod nas ne zna da li će vožnja od tri stanice trajati 3 minuta ili 30.tamo gde je red, svaka stanica ima svoj red vožnje, +/- jedan minut, pa kucaš jednom, a sam gledaš na sat koliko je prošlo.

Link to comment

ako sad dopunim mesečnu za novembar, da li mi se važi i za oktobar? to je bez problema prolazilo sa onim negdašnjim papirnim markicama, ali ne bih da dođem u glupu situaciju da im uručim nevažeću i da mi preko nje napišu kaznu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...