Jump to content

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

fri of čardž do 1. aprila, kada se linija Pančevački most - NBGD produžuje do Batajnice. od 1.aprila valjda obične karte.
Tenks, boss. Znači, do 1. aprila u BG vozu imamo vožnju za dž, lišenu draži švercovanja... <_< Edited by Willow
Link to comment

Tema je malo zamrla, ali evo samo da dodam još jedan argument za neplaćanje prevoza. Čisto malo da podržim pravednog Vasu.Po Zakonu o zaštiti podataka o ličnosti, svako ko poseduje neke podatke o ličnosti dužan je da se upiše u centralni registar na sajtu Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, i navede koju vrstu podataka poseduje i kako ih koristi.Kao što možete videti ( http://registar.poverenik.org.rs/onlineusers/search ), GSP, iako takve podatke nesumnjivo poseduje, nije ispunio svoju zakonsku obavezu.Šta to znači? Pa recimo, kada predate svoje podatke GSPu, na primer kada vadite povlasticu, ili recimo kada se legitimišete kontrolorima, ovo preduzeće prikuplja podatke o vama i mnogim drugim građanima Beograda, a da građani apsolutno nemaju nikakav uvid u to kako oni te podatke pohranjuju, kako njima manipulišu; kako ih čuvaju, kome ih, i pod kojim uslovima eventualno ustupaju.Ako se GSP nije prijavio u Registar, to verovatno znači da nisu upoznati sa Zakonom o zaštiti podataka o ličnosti, te da ne znaju kako sa podacima koje poseduju treba da postupaju. Ako je tako, onda građanin ima sasvim opravdani razlog da se ne upušta u ustupanje svojih podataka toj firmi, zar ne?

Edited by pacey defender
Link to comment
jel mi se čini il su ovih dana kontrolori nešto posustali? slabo ih viđam...
Vala nisu, bar ako sam 1 ja relevantan uzorak.Od Slodesa u Kanarevoj rupi (Lisičji jarak, tzv) do 5 solitera na Banjici im je redovna ruta. Idu, kao što je poznato, u trojkama - a trojke su Đuro, šta - a katkad ih se na stanici kod solitera okupi i pet ekipa istovremeno.Pazi, ovo se dešavalo na pomenutom mestu sinoć u 19:10. Dakle, 25 minuta nakon utakmice Partizan- Zvezda, a poznato je da ridžovani izbegavaju da rade kada se navijači voze prevozom u grupama. Sinoć je bila smešna scena da je grupa navijača - naravno radi se o Zvezdinim sisama - odmeravala hoće li ridžovani ući u 59. Izgledaju nadrkano, ali se zentaju kontrolora. Grobari su se švercovali, da li je uopšte potrebno to pominjati. Edited by pacey defender
Link to comment

dakle, koliko god odbijao da se izjasni, vasa je grobar :lol:ja sam u ponedeljak kupila jednu kartu i sedam pored automata, ali nisu mi još nijednom naišli. u centru, na terazijama običmo formiraju čopore, ali ih ni tamo ne viđam. doduše kratko se vozim...evo mi je karta još u džepu neponištena :D

Link to comment
posto je ovdasnja moderacija, iziritirana bahatoscu pojedinih furunsasa, dobila ovlascenje od GSP da pregleda karte po forumu - a pogodi koga su postavili za kontrolora i dali mu seksi zuti prsluk - kartu na pregled molim lepo

bgd%20gsp.jpg

Link to comment
kartu na pregled molim lepo
pa evo imam ovu neponištenu, uganula sam nogu, nisam mogla do automata, ako biste bili ljubazni vi da je poništite... hvala! :wub:
Link to comment
pih, ja je znam duze nego ti.
gde ste se upoznali i kad?
pa evo imam ovu neponištenu, uganula sam nogu, nisam mogla do automata, ako biste bili ljubazni vi da je poništite... hvala! :wub:
:D kako si se iskusno izvukla na sharm, svaka cast.
Link to comment
Tema je malo zamrla, ali evo samo da dodam još jedan argument za neplaćanje prevoza. Čisto malo da podržim pravednog Vasu.Po Zakonu o zaštiti podataka o ličnosti, svako ko poseduje neke podatke o ličnosti dužan je da se upiše u centralni registar na sajtu Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, i navede koju vrstu podataka poseduje i kako ih koristi.Kao što možete videti ( http://registar.poverenik.org.rs/onlineusers/search ), GSP, iako takve podatke nesumnjivo poseduje, nije ispunio svoju zakonsku obavezu.Šta to znači? Pa recimo, kada predate svoje podatke GSPu, na primer kada vadite povlasticu, ili recimo kada se legitimišete kontrolorima, ovo preduzeće prikuplja podatke o vama i mnogim drugim građanima Beograda, a da građani apsolutno nemaju nikakav uvid u to kako oni te podatke pohranjuju, kako njima manipulišu; kako ih čuvaju, kome ih, i pod kojim uslovima eventualno ustupaju.Ako se GSP nije prijavio u Registar, to verovatno znači da nisu upoznati sa Zakonom o zaštiti podataka o ličnosti, te da ne znaju kako sa podacima koje poseduju treba da postupaju. Ako je tako, onda građanin ima sasvim opravdani razlog da se ne upušta u ustupanje svojih podataka toj firmi, zar ne?
ajd, obrisao sam Edited by kapetanm
Link to comment
  • 4 weeks later...

ovo će obradovati zemunce i satelite im:

U okviru nastavka aktivnosti vezanih za realizaciju projekta “Gradske železnice – BG VOZ novi gradski prevoz”, od 15. aprila linija gradske železnice biće produžena do Batajnice, a od tog dana pa do 30. aprila prevoz će biti besplatan za sve.Radno vreme linije Pančevački most – Batajnica je od 6 do 22.30 sati svakodnevno, sa planiranim intervalom sleđenja kompozicija od 15 minuta radnim danima u špicevima od 6 do 9 i od 14 do 18 sati; 30 minuta radnim danima u periodima van špica; 30 minuta subotom od 6 do 12 sati, a 60 minuta subotom tokom ostalog dela dana i 60 minuta celodnevno nedeljom i državnim praznikom.
lepo ovo prebacite u mobil i imate uvek red vožnje: http://img832.imageshack.us/img832/7151/pmostbatajnica.jpg i u drugom smeru: http://img854.imageshack.us/img854/6580/batajnicapmost.jpg
Link to comment

jee, konacno produžiše. Doduše, ne idem često do P. mosta (a stanica Tošin bunar nije ni blizu, ni daleko), ali ko zna, možda zatreba.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...