Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

"Ukupan broj očitavanja prošlog meseca iznosi 3.814.068, od toga 3.228.714 nepersonalizovanom i 585.354 personalizovanom karticom", navode u Sekretarijatu za saobraćaj. "Najviše očitavanja u julu zabeležena su na linijama 95, 16, 7, 23, 88, 9, 83, 73, 65 i 15". Na linijama na kojima su uključeni kontrolori, broj korisnika koji ne plaćaju prevoz je znatno smanjen. Primera radi, na liniji 95 broj karata kupljenih van vozila povećan je za 200 odsto, a broj karata prodatih kod vozača za preko 1.700 odsto. Na liniji 15, više od tri puta je povećan broj karata kupljenih van vozila, a prodaja kod vozača za 25 puta. Putnici su prošlog meseca iskoristili 58.497 vremenskih karata, a najviše su ih koristili sugrađani sa Karaburme, Novog Beograda, Borče, Zemuna, Vidikovca, na linijama 16, 95, 88, 23, 15, 65, 7, 83. U integrisanom tarifnom sistemu gradskog prevoza je i BG voz koji dnevno preveze više od 30.000 putnika. Međutim, ukupan broj očitavanja na gradskoj železnici u julu je bio tek - 2.944.
:wub:
Link to comment

nešto me zbunjuje. u tekstu čiji je deo citiran stoji i rečenica:

Sigurnih platiša, sugrađana koji koriste personalizovane kartice u julu bilo je ukupno 224.345.

kako se došlo do broja 585.354 za očitane personalizovane karte? ja moju personalizovanu prinesem automatu prvi put u novom mesecu i ne treba više da je vadim.
Link to comment
nešto me zbunjuje. u tekstu čiji je deo citiran stoji i rečenica:kako se došlo do broja 585.354 za očitane personalizovane karte? ja moju personalizovanu prinesem automatu prvi put u novom mesecu i ne treba više da je vadim.
Pa ne znaju svi da je dovoljno jednom mesecno ocitati. Meni je to npr. rekla kontrolorka, i to zato sto ne ocitavam nikad (cemu redovno ocitavanje mesecne karte, mislim se)
Link to comment
Pa ne znaju svi da je dovoljno jednom mesecno ocitati. Meni je to npr. rekla kontrolorka, i to zato sto ne ocitavam nikad (cemu redovno ocitavanje mesecne karte, mislim se)
pa kako chemu, pa chim je kupim, odma je i kucam, da vidim da li je tu :o
Link to comment

A opet, jedan od glavnih razloga uvođenja sistema bio je praćenje broja putnika u svakom busu da bi se regulisalo opterećenje linija. Da li to znači da oni sa personalizovanom ne zauzimaju mesta pošto se ne kucaju? Po tom principu oni su izjednačeni sa švercerima - ni jedni se ne očitavaju, pa samim tim ne zauzimaju prostor u busu iz čega sledi da buseva ima i više nego dovoljno i svi su poluprazni. Eto razloga da se smanji broj vozila:)

Link to comment

To je ono što je Vasa hteo da nam kaže!Sent this post by using Tapatalk 2 and HTC phone

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Šverceri za 7 dana "pojedu" 1 busIzvor: "24 sata" Beograd -- Kada bi šverceri u gradskom prevozu plaćali kartu samo nedelju dana, grad bi od tog novca mogao da kupi pet novih autobusa, piše portal "24 sata".
Cela vest
Link to comment
Taj tekst drzim u rukama i zesca je bulja od novinarstva od Vucelinog intervju Slobe. Sad svaki dan smaraju sa pregledom karata bar pet puta dnevno i naravno i dalje mozes da se svercujes ako ti nije dosta 900 buseva sa klimom (samo gde li svi oni voze ja se na mojim linijama i vozim njima, ali mrdnem li malo sa njih i dalje su krsine a i celo leto su na 17 drzali takve). Edited by fonTelefon
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...