Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Kad platite karticom, novac se sa vašeg računa prebacuje na račun trgovca koji je izvršio prodaju. Nekad se transfer izvrši sa vašeg računa na prelazni račun banke, ako ne radi kliring ili malkice banka zadržava. Trgovac plaća banci proviziju za korišćenje terminala za kartice, pa predpostavljam da je to jedan od razloga što izbegavaju da ih primaju. Posle toga trgovac plaća dobavljaču. Distributer za Busplus je Centrosinergija, kojoj prvo idu sve pare, pa tek onda na red dolazi Busplus :-) mora svačija baba da se ogrebe :-) Inače... Evo vam zadatka... Probajte da kupite na kiosku srećku, dopunu za mobilni, za busplus i žvake i da sve platite jednim čekom :-) pa otvorite novu temu za iskustva.Послато са GT-I9000 користећи Тапаток 2

Edited by Edit
Link to comment
Kad platite karticom, novac se sa vašeg računa prebacuje na račun trgovca koji je izvršio prodaju. Nekad se transfer izvrši sa vašeg računa na prelazni račun banke, ako ne radi kliring ili malkice banka zadržava. Trgovac plaća banci proviziju za korišćenje terminala za kartice, pa predpostavljam da je to jedan od razloga što izbegavaju da ih primaju. Posle toga trgovac plaća dobavljaču. Distributer za Busplus je Centrosinergija, kojoj prvo idu sve pare, pa tek onda na red dolazi Busplus :-) mora svačija baba da se ogrebe :-)Inače... Evo vam zadatka... Probajte da kupite na kiosku srećku, dopunu za mobilni, za busplus i žvake i da sve platite jednim čekom :-) pa otvorite novu temu za iskustva.Послато са GT-I9000 користећи Тапаток 2
Zašto čekom?Jesi li probala da dobiješ fiskalni kad platiš BusPlus?edit: bold Edited by CTale
Link to comment

Fiskalni se ne daje zato što postoji neki zakon (zaboravila sam tačno kako se zove, al donet je odavno) da ako se promet neke robe ili usluge meri uz pomoć nekog aparata (recimo brojilo za struju ili uplata za dopune ili za loto...) ne mora da se izdaje fiskalni račun. Može ali ne mora. A čekom ... zato što 99% preduzeća vode sve ovo kao odvojene blagajne. Jedna blagajna fiskalni pazar, jedna lutrijski (ne listići za loto, jer se za njih dobija fiskalni račun), jedna jedne dopune, jedna druge dopune, pa neće da primejedan ček, jer ne mogu da ga iscepkaju u 3 blagane :)

Link to comment

Nema smisla - za obračun potrošene el. energije se dobija račun, sa obračunatim iznosom pdv-a.Lutrija ima druge propise.Ovo ne može da može a ne mora, tu se usluga ne "meri" aparatom, nego aparat samo potvrđuje ("zapisuje") da je nosilac kartice uplatio novac i koliko.Glupo bi bilo zato očekivati da ti validator izbacuje fiskalni čim prisloniš karticu.

Link to comment
sta se przis nije se odnosilo na tebe vec na gospodju ali nije kvotovalo.
"Prženje" koristi gde možeš, a ne prema meni. Mislim da je ovo moj prvi report ikada, stvarno neka te je sramota.I žao mi je što nisam stigao da sačuvam.
Link to comment
Nema smisla - za obračun potrošene el. energije se dobija račun, sa obračunatim iznosom pdv-a.Lutrija ima druge propise.Ovo ne može da može a ne mora, tu se usluga ne "meri" aparatom, nego aparat samo potvrđuje ("zapisuje") da je nosilac kartice uplatio novac i koliko.Glupo bi bilo zato očekivati da ti validator izbacuje fiskalni čim prisloniš karticu.
Ne kažem za validator, nego kad uplaćuješ dopunu za busplus karticu, na kiosku,da ne moraju da ti daju račun, nego samo slip.Slično kao kad uplatiš loto, što dobiješ slip.Predpostavljam da kad preduzeća uplačuju prevoz za svoje radnike, dobijuračun sa svim elementima zakona o pdv-u. Morali bi. Edited by Edit
Link to comment

Ne kažeš ti, ja kažem za validator.Lutrija je državni posao™ i porez se obračunava drugačije.BusPlus je privatna firma i moraju da iskažu pdv na računu (na isečku ga nema, a isečak nije račun).+ primaju samo kešLiči na prećutnu sivu zonu.Po toj logici bi trebalo da ti validator izdaje fiskalni jer tada zapravo plaćaš uslugu™, dok dileru uplaćuješ avans.

Link to comment
Ne kažeš ti, ja kažem za validator.Lutrija je državni posao™ i porez se obračunava drugačije.BusPlus je privatna firma i moraju da iskažu pdv na računu (na isečku ga nema, a isečak nije račun).+ primaju samo kešLiči na prećutnu sivu zonu.Po toj logici bi trebalo da ti validator izdaje fiskalni jer tada zapravo plaćaš uslugu™, dok dileru uplaćuješ avans.
Ovo nije tema ni o lutriji ni o porezu, a pričamo o fiskalnim računima, koji takodje nisu tema.Fiskalni račun ima za sve poreske grupe oznaku.Ono o čemu ja pričam je da po Zakonu trgovac nije u obavezi da za Busplus dopunu izda fiskalni račun,kao što po istom zakonu nije u obavezi da za lutrijsku robu izda fiskalni račun (fiskalni račun registrujesve poreske stope regulisane zakonom, samim tim i poreske stope lutrijske robe, jer je i to regulisano zakonom,ali nećemo o tome).Isto kao što trgovac nije u obavezi da za elektronsku dopunu za mobilni telefon izda fiskalni račun.Čini mi se da je to po ovom zakonu:a čini mi se da sam to videla bar u još 2, al me sad mrzi da tražim :) Edited by Edit
Link to comment
"Prženje" koristi gde možeš, a ne prema meni.Mislim da je ovo moj prvi report ikada, stvarno neka te je sramota.I žao mi je što nisam stigao da sačuvam.
to sto pricas da nisi stigao da sacuvas bilo je da nema nista tekuce za popravljanje raspolozenje za bubu jer je proslo deset sati i nista ne mogu da kupim vise. nek vide ljudi nasta se penis, nije se odnosilo na tebe i zato je obrisano. Ako imas problema sa nervima ne dolazi na forume.
Link to comment
Ovo nije tema ni o lutriji ni o porezu, a pričamo o fiskalnim računima, koji takodje nisu tema.Fiskalni račun ima za sve poreske grupe oznaku.Ono o čemu ja pričam je da po Zakonu trgovac nije u obavezi da za Busplus dopunu izda fiskalni račun,kao što po istom zakonu nije u obavezi da za lutrijsku robu izda fiskalni račun (fiskalni račun registrujesve poreske stope regulisane zakonom, samim tim i poreske stope lutrijske robe, jer je i to regulisano zakonom,ali nećemo o tome).Isto kao što trgovac nije u obavezi da za elektronsku dopunu za mobilni telefon izda fiskalni račun.Čini mi se da je to po ovom zakonu:a čini mi se da sam to videla bar u još 2, al me sad mrzi da tražim :)
Ovo nije tema ni o lutriji ni o porezu, a pričamo o fiskalnim računima, koji takodje nisu tema.Fiskalni račun ima za sve poreske grupe oznaku.Ono o čemu ja pričam je da po Zakonu trgovac nije u obavezi da za Busplus dopunu izda fiskalni račun,kao što po istom zakonu nije u obavezi da za lutrijsku robu izda fiskalni račun (fiskalni račun registrujesve poreske stope regulisane zakonom, samim tim i poreske stope lutrijske robe, jer je i to regulisano zakonom,ali nećemo o tome).Isto kao što trgovac nije u obavezi da za elektronsku dopunu za mobilni telefon izda fiskalni račun.Čini mi se da je to po ovom zakonu:a čini mi se da sam to videla bar u još 2, al me sad mrzi da tražim :)
To su sve sitnice ono najbitnije je kad se po ugovoru sa Gradom ili GSP ko je vec podmetnut da potpise, kada se predaju pare onaj ko ih prikuplja moze da ih u medjuvremenu prodaje na trzistu za kratkorocne pozajmice. Lova je izmestena iz GSP.
Link to comment

Primaju samo keš, jer da bi unovčili ček, čekaju nekoliko dana,Za kartice plaćaju proviziju za korišćenje terminala (regularna provizija je oko 3%, a velike firme se dogovore i za manje), pa im se umanjuje zarada.Naravno protivno Zakonu o zaštiti potrošača (ako sam ubola naziv) :)Inače i provizije koje trgovci uzimaju za dopune (elektronske i bus plus) su mizerne,tako da verovatno kad bi platili banci još ta 3% za terminal, ne bi ništa ni zaradili ...Čisto ilustrativno... Zbog provizija... ...

Link to comment
usluge prevoza ne podlezu obavezi izdavanja fiskalnog racuna. to nema veze sa obracunom poreza.
Za žute karte se dobijao fiskalni račun. Edited by Edit
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...