Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Vozim se upravo 89-kom. U busu je brat bratu 40 stepeni. Nema apsolutno nikakvog znaka od ventilacije. Dobijam vazduh na svakoj stanici pa stedim do sledece. Prepun je, pride. Na zadnjem sedisu je odvaljen lim koji prostor ispod nogu odvaja od motora pa toplota ulazi unutra. Dakle, imamo i grejanje. Validatora nema, i moram priznati da mi je drago jer bih ga i sam razvalio da je tu. Stroka? Taking it to the next level. Ovo nikada, u brojevima i slovima, nikada nije oprano. Ulazak bilo kakve kontrole bi doveo do 'ja nabod on corba' scenarija. Verujem da nece uci niko jer nema trika da ce rizikovati makar zarazu ako ne batine... Govno treba ugasiti i podeliti bicikle najsiromasnijima.
Slicno je bilo meni u kratko 56 pre neki dan, dok je kontrolor uredno stajao pored vozača i ćaskao sa njim, a u kontrolu je krenuo tek dve stanice pre kraja, kada se sve ispraznilo.Izgleda, inače, da su montirali kontrolore i u sve 52, a meni nekako žao da zombišem decu.
Link to comment
Vozim se upravo 89-kom. U busu je brat bratu 40 stepeni. Nema apsolutno nikakvog znaka od ventilacije. Dobijam vazduh na svakoj stanici pa stedim do sledece. Prepun je, pride. Na zadnjem sedisu je odvaljen lim koji prostor ispod nogu odvaja od motora pa toplota ulazi unutra. Dakle, imamo i grejanje. Validatora nema, i moram priznati da mi je drago jer bih ga i sam razvalio da je tu. Stroka? Taking it to the next level. Ovo nikada, u brojevima i slovima, nikada nije oprano. Ulazak bilo kakve kontrole bi doveo do 'ja nabod on corba' scenarija. Verujem da nece uci niko jer nema trika da ce rizikovati makar zarazu ako ne batine... Govno treba ugasiti i podeliti bicikle najsiromasnijima.Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 4 Beta
a ne. trebao si da odes do vozaca i da kupis kartu bez obzira sto nema validatora i sto bi ti trebalo pola sata da se probjes do tamo. tek kada pokazemo da zasluzujemo bolji prevoz, grad ce nam ga organizovati. vidis kako u novom sadu sve funkcionise besprekorno™
Link to comment

Pa dobro, jel se neko od sluzbenih lica izjasnjavao, jesu li oni samo promenili uniforme ovim busplus kontrolorima?

Link to comment

Ma jok. Smišljaju neku novu genijaliju da nam ubače od jeseni, garant.Uvek sam se divio ljudima/firmama koji neku stvar tvrdoglavo cene 2*x dinara (pri čemu je x neka realna t.j. realno ostvariva cena) čak iako je niko neće ili ne može sebi da priušti, makar firma otišla na doboš, umesto da je prodaje za 1.1*x i ide na veći obrt.https://twitter.com/...260256061702145

Edited by ion
Link to comment

Putovao sam do Lazarevca za 90 dinara. Toliko mi je skinuo validator na polasku iz Beograda. Je li to neka greška, ili je Lazarevac stvarno u drugoj zoni? Ja sam bio ubeđen da je to prigradska vožnja i da je cena 200+ dinara?!

Link to comment
Putovao sam do Lazarevca za 90 dinara. Toliko mi je skinuo validator na polasku iz Beograda. Je li to neka greška, ili je Lazarevac stvarno u drugoj zoni? Ja sam bio ubeđen da je to prigradska vožnja i da je cena 200+ dinara?!
Mislim da si se švercovao a da nisi ni znao ;-) . Ti si kucao da se voziš do kraja 2. zone a za dalje je trebalo da ti naplati razliku. Tako je moja keva putovala linijom za lazarevac do vikendice koja je negde na pola puta.Doduše menjali su za Mladenovac možda su i to promenili.Send from WC solja by BVK Edited by Frank Pembleton
Link to comment

a sad za nas sa markicama bez ulaznica, shta je to tachno prihod grada beograda od prodaje karata, ko to troshi i na shta. i kako to da svi imaju prihode, osim prevoznika, koji je u haosu i samo shto nije bankrotirao.

Link to comment

cekaj, kako sada povecanje prihoda kad smo na prethodnim stranama zakljucili da su sverceri unistili GSP?

Link to comment
cekaj, kako sada povecanje prihoda kad smo na prethodnim stranama zakljucili da su sverceri unistili GSP?
ne, chekaj, prvo da razreshimo kako je to neposredan izvrshilac posla golo govno koje treba dici u vazduh, a periferni pipci plivaju u lovi***. jer vidim da je sve osim samog gsp jedna plodna dolina u kojoj ima za sve. osim za ove sto ne valjaju nishta, mada im taj lebac realizuju neposredno. kako to, zashto to?moze i neshto iz kapitalizma da mi se objasni, akumulacija, amortizacija, profit i tako je svuda u svetu. na kraju ce ispasti da je busplus sjebao ds. posredno, ali da...*** naravno, uvek moze da mi se ukaze na to da 8M evara i nije neka kinta, a da ja to, iz svoje prostote ne detektujem, no mi ochi onolike na tudje poshteno zaradjene novce. sovih 10 prstiju <_< Edited by thermal bug
Link to comment
"Tarifna politika je jako osetljiva stvar pri čijem odredjivanju su neohodne komplikovane analize da bi se uvele nove vrste karata i ušlo u nešto što može da ošteti već postojeći prihod. Jako je bitno da, kada se uvede nova karta, sve precizno funkcioniše, i zato postoji više nivoa testiranja sa Direkcijom za javni prevoz, pre nego što karta bude puštena u opticaj", objasnio je Vujović.
E Vujoviću, Vujoviću.Pazi ovo, 'komplikovane analize', 'više nivoa testiranja', a sede tamo i lade muda zahvaljujući monopolu kog imaju.
Link to comment
cekaj, kako sada povecanje prihoda kad smo na prethodnim stranama zakljucili da su sverceri unistili GSP?
naplata je verovatno skočila sa 7% na vrtoglavih 8.6%
Link to comment
  • 2 weeks later...

Skoro da nema linije bez kontrole,a i to će sigurno ispraviti do septembra , taman da pazarim neki auto na lpg i uštedim.Послато са U8185 користећи Тапаток 2

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...