Jump to content

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Danas videh par stotina gsp-ovaca kako protestuju bulevarom. Nosili su transparente "posao za sve zaposlene u svim firmama" i "gsp nije kolubara". Zna se kolko je sati :D offtopic apropo kvadratude kruga, trisekcije ugla i tako toga: kad je neki grk pitao Platona da li bi mogao da udvostruci kocku ovaj je resio problem uz pomoc sprave koja izgleda kao kvadrat bez jedne stranice. Odusevljeni grk je krenuo da hejluje Platona koji ga je prezrivo pogledao i rekao "to nije nauka, mi probleme resavamo samo sestarom i 1 lenjirom".

Link to comment
Ima li ko info, koja je cena pojedinačne karte u BG Vozu? Jel i dalje vožnja za dž ili su to ukinuli?
Znam da vaze povlastice,a i mislim da sam video aparate za kucanje karata kao i u busevima i tramvajima.Ali ne znam da li jos uvek vazi besplatno putovanje...mada cisto sumnjam da ces tamo naici na kontrolu.
Link to comment
Ne budi u zabludi. Cijena usluga je niska jer su karte subvencionisane. Mozes ti da napravis konkurenciju kao sto su uradili u Santijagu ali onda dobijas haos (kolega bio tamo prije par mjeseci i potvrdio mi za haos). Ovo naravno pricam za autobuse. Napisao sam vec jedanput ali svi ti sistemi (osim nekih u aziji) zive od subvencija. I svi zaposleni u njima (i oni koji su prekobrojni) sluze da se sacuva socijalni mir. RATP na primjer zaposljava 44000 ljudi. Zamisli sta bi se desilo kada bi otpustili 10% kao sto imaju obicaj da rade firme koje su korirane na berzi.
Koji socijalni mir? Ljudi rade u trafikama za 22k ili seku prste, jer ne znaju sta ce, a GSP cuva socijalni mir platama u rangu lekara. Kome to? Socijalnoj aristokratiji?
Link to comment
Ima li ko info, koja je cena pojedinačne karte u BG Vozu? Jel i dalje vožnja za dž ili su to ukinuli?
fri of čardž do 1. aprila, kada se linija Pančevački most - NBGD produžuje do Batajnice. od 1.aprila valjda obične karte.BG-voz je spas :Hail: od kada se ponovo krenulo sa Gazelom.
Link to comment
kada se linija Pančevački most - NBGD produžuje do Batajnice.
kad vec produzuju, nadam se da ce malo da srede pristup stanici Tosin bunar.
Link to comment
20 minuta cekao 33 ili 48 kod inexa. dosao kuci da se preobujem, uzmem ipod i krenem polako pesaka na vozdovac - zdravlje na prvom mestu.
ogromna je gužva bila jutros. krenuo sam sa miljakovca autobusom 48. do stadiona Zvezde je sve bilo manje više ok, ali onda je u visini pomoćnog terena krenula kolona, i majstor je otvorio vrata i rekao "nećemo stići do autokomande za pola sata, neka izađe sada kome je to mnogo". jbg, još uvek se nije saobraćaj stabilizovao zbog radova na gazeli.
Link to comment
Svastika jutros čekala 46 preko 45 minuta
da, interval je oko 45 minuta, pa dva autobusa u razmaku od 2 minuta. napustio sam 46, od sada na posao sa 2 prevoza isuse.gif
Link to comment
fri of čardž do 1. aprila, kada se linija Pančevački most - NBGD produžuje do Batajnice. od 1.aprila valjda obične karte.BG-voz je spas :Hail: od kada se ponovo krenulo sa Gazelom.
verovatno je vec bilo ovde, al moram da pitam: gde moze da se vidi vozni red BG voza i koliko se isti postuje?
Link to comment
gde moze da se vidi vozni red BG voza i koliko se isti postuje?
koristim ga svaki dan 2x dnevno već 4-5 meseci i niti jednom nije zakasnio. samo treba da se ima aktuelan red vožnje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...