Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ma celo podrucje grada ima 1.7 u vrh glave, a ono sto se zove urbano podrucje ima valjda 1.25 (mada tu nekako nepravedno ne spada 1 Borca). A nisam znao to za UK, to mi jeste iznenadjenje. Sta znam, mozda si u pravu, ja sam tu valjda malo romantican, nekako mi metro (iliti vec neki nezavisni sinski prevoz) dodje nesto kao inicijacija u red pravih gradova.

Link to comment
Ma celo podrucje grada ima 1.7 u vrh glave, a ono sto se zove urbano podrucje ima valjda 1.25 (mada tu nekako nepravedno ne spada 1 Borca). A nisam znao to za UK, to mi jeste iznenadjenje. Sta znam, mozda si u pravu, ja sam tu valjda malo romantican, nekako mi metro (iliti vec neki nezavisni sinski prevoz) dodje nesto kao inicijacija u red pravih gradova.
slazem se, ali...mislim da, prosto, neeema. a s druge strane mislim da znacajno produzena i kvalitetnija tramvajska mreza moze da nosi Beograd Propustila se prilika kad smo imali veliku zemlju da pravimo metro, sad dok neko drugi ne bude, ako ikada, zainteresovan da ulaze u to, mislim da treba biti realan i resiti ovu potpunu propast od saobracaja u Beogradu nekako Edited by MancMellow
Link to comment
Propustila se prilika kad smo imali veliku zemlju da pravimo metro,
E pa fala bobu da vam još i to nismo napravili i ostavili... :whistle:
Link to comment

Prag ima metro a ima oko 1,3 milje Čeha et al. Ali kod nas je to potkivanje žabe - metro u doba neokapitalizma nije isplativa investicija. Zagerbu bi super godio jedan sjever-jug rapid transit, ali đoka. Ni to ne bi bilo isplativo na neki razuman rok. Jedino da zarobimo nekog šeika i tražimo otkupninu.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Prag ima metro a ima oko 1,3 milje Čeha et al. Ali kod nas je to potkivanje žabe - metro u doba neokapitalizma nije isplativa investicija.
takoje! kina koja upravo gradi 36 metro sistema i oko 500 linija je najbolji temelj ove tvrdnje!
Link to comment

Kina ima love na bacanje koja je zarađena na do poda pogrbljenoj grbači potlačenog razseljačenog proletarijata, a s tom lovom raspolaže Partija prosvijećenim ekonomskim odlukama komitetlija. Nećeš njih valjda uspoređivat s našim krajevima, gdje radni čovjek i građanin korača uspravno?

Link to comment
Prag ima metro a ima oko 1,3 milje Čeha et al.
Pa i njima su naravili zli RusiSovjeti, ne?
Ali kod nas je to potkivanje žabe - metro u doba neokapitalizma nije isplativa investicija. Zagerbu bi super godio jedan sjever-jug rapid transit, ali đoka. Ni to ne bi bilo isplativo na neki razuman rok. Jedino da zarobimo nekog šeika i tražimo otkupninu.
ne znam koliko bi to nama pomoglo. mozda ga uvaljamo za nekih 4-5 milijardi, ali to bi sve otislo na renoviranje jedne trake poluatoputa poluzaobilaznice...neko drugi neka gradi i nek naplacuje. kad digne ruke zbog neisplativosti, onda preuzmemo mi, ukinemo red voznje, placanje i kupujemo dodatne vagone u second hand prodavnicama vagona na istoku Rusije. Sounds like a plan. Edited by MancMellow
Link to comment
Kina ima love na bacanje koja je zarađena na do poda pogrbljenoj grbači potlačenog razseljačenog proletarijata, a s tom lovom raspolaže Partija prosvijećenim ekonomskim odlukama komitetlija. Nećeš njih valjda uspoređivat s našim krajevima, gdje radni čovjek i građanin korača uspravno?
da, kina upravo tako izgleda.... preko interneta Edited by Ravanelli
Link to comment
ne znam koliko bi to nama pomoglo. mozda ga uvaljamo za nekih 4-5 milijardi, ali to bi sve otislo na renoviranje jedne trake poluatoputa poluzaobilaznice...neko drugi neka gradi i nek naplacuje. kad digne ruke zbog neisplativosti, onda preuzmemo mi, ukinemo red voznje, placanje i kupujemo dodatne vagone u second hand prodavnicama vagona na istoku Rusije. Sounds like a plan.
Eto, javit ću tio kad nađemo skupinu luđaka koji će uzet ove ovdje naše izgrađene autoceste prije nego što se naplate garancije na budžetu. Tamo gdje mi nađemo te luđake, mora da ih ima još.^Da, Kina i Zapadni Balkans su isti kurac, sad sam shvatio kad si me upozorio na moje greške. Idemo sad odma gradit metroe, imaš praf..
Link to comment
Eto, javit ću tio kad nađemo skupinu luđaka koji će uzet ove ovdje naše izgrađene autoceste prije nego što se naplate garancije na budžetu. Tamo gdje mi nađemo te luđake, mora da ih ima još.
Ih ko da je problem popuniti budžet, zadužiš se još i to je to. Hustlere šta je s tobom, kakva kina i srbija/hrvaška, to su dve planete. Doduše, možda internet vara, to je uvek mogućnost...
Link to comment

oko gradnje metroa isplativost nije jedini kriterijum. beogradu je potreban metro i ne moze samo da se gleda cinjenica da ce tesko vratiti ulozen novac. dovoljno je da se pokrivaju tekuci troskovi.

Link to comment
od svercerskih karata :lolol:
pocece vasa da placa, a ja odmah za njim.mnogo je laksa naplata karata u metrou.
Link to comment
pocece vasa da placa, a ja odmah za njim.mnogo je laksa naplata karata u metrou.
Sigurno. Srpskom inadžiji će vrlo lako pasti na pamet zašto u metrou nema HD televizora, pa će tako vrlo lako doći do zaključka da metro nema smisla plaćati kartu dok ne skinu 720p ekrane i postave full HD.Sent from my iPad using Tapatalk HD
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...