Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ali mi zaista nije jasna sva ta filozofija iza neplaćanja karte :huh:
ako na svim mogućim temama morališeš, malo je glupo da ne upotrebiš sve moguće sofizme i paralogizme da nekako opravdaš bezočnu krađu.a pošto je gsp jedno od krucijalnih pitanja, moraš da se izjasniš o toj temi ili si u najmanju ruku sumnjiv element. Edited by Hella
Link to comment

za pocetak gorivo ne kosta svuda isto. ne kosta isto ni u RS u odnosu na Srbiju a kamoli negde drugde. drugo naravno da u NS funkcionise bolje prevoz jer je manja guzva zbog manjeg broja ljudi odnosno veceg broja autobusa po glavi putnika. jesu li i tamo uveli letnji red voznje? nesto mislim da nisu. u takvim uslovima ulazak na prednja vrata ima smisla. u Beogradu 2013te to je cisto izivljavanje nekoga ko je to video u Becu ili gde god.

Link to comment

Pozdrav svima!

inače treba pogledati koliko košta i karta za pojedinačnu vožnju. u beču je na nekih 2€ koliko se sećam, ili 3 puta jače nego ovde. a najveći trošak bi trebalo biti gorivo koje svuda košta isto.
Da, a minimalac je tamo 1100 evra, a ovde ne prelazi 200. Pri tom kod njih imas i dnevne karte, i one za 24 ili 48 sati, pa i neke nedeljne... Vise o tome ovde http://www.wien.info...ublic-transportA ko se vozio, odlicno zna razliku... Zaista super poredjenje... :isuse: Edited by pop-up
Link to comment
za pocetak gorivo ne kosta svuda isto. ne kosta isto ni u RS u odnosu na Srbiju a kamoli negde drugde. drugo naravno da u NS funkcionise bolje prevoz jer je manja guzva zbog manjeg broja ljudi odnosno veceg broja autobusa po glavi putnika. jesu li i tamo uveli letnji red voznje? nesto mislim da nisu. u takvim uslovima ulazak na prednja vrata ima smisla. u Beogradu 2013te to je cisto izivljavanje nekoga ko je to video u Becu ili gde god.
Austria € 1.389 * 114-------158.346Koliko košta na našim stanicama? Jeftinije! Inače Bosna i Makedonija imaju daleko najniže cene verovatno u evropi jer su miljama daleko od eu i nisu sređivali akcize (pogotovo makedonija koja je sve namestila da sačuva OKTA-u, njihovu rafineriju), dok im je pdv relativno nizak.Od sutra letnji red vožnjeosnovna razlika između bg i ns je što se u ns plaća prevoz. a oba gradska prevoza su krenula sa apsolutno iste tačke stanja voznog parkae sada to što biste želeli eu, a da se ne plaća usluga koju koristiš, to je već lično pitanje.zar vas đinđićevi citati nisu nečemu naučili?u srbiji je najveći posao slevatiti porez, neplatiti nešto, jer država je ta koja krade i blablabal novak đoković monako
Pozdrav svima!Da, a minimalac je tamo 1100 evra, a ovde ne prelazi 200. Pri tom kod njih imas i dnevne karte, i one za 24 ili 48 sati, pa i neke nedeljne... Vise o tome ovde http://www.wien.info...ublic-transportA ko se vozio, odlicno zna razliku... Zaista super poredjenje... :isuse:
care, poenta je da mora da krene od negde. ako ne vidiš da je početna tačka plaćanje usluge onda jebiga Edited by Ravanelli
Link to comment
inače treba pogledati koliko košta i karta za pojedinačnu vožnju. u beču je na nekih 2€ koliko se sećam, ili 3 puta jače nego ovde. a najveći trošak bi trebalo biti gorivo koje svuda košta isto.
U Beču je godišnja karta oko 350 evra, isto ko i u bg markica x 12, a rad njihovih tramvaja i metroa se ne može porediti .
Link to comment
care, poenta je da mora da krene od negde. ako ne vidiš da je početna tačka plaćanje usluge onda jebiga
kada smo ustanovili da je pocetna tacka placanje usluga?ja nekako mislim da je pocetna tacka zatvor za one koji namestaju tendere.
Link to comment

ja mislim da je pocetna tacka da se postuje red voznje u granicama mogucnosti (dakle da ne krecu po 2 odjednom, posle pauze od pola sata), da se peru i servisiraju autobusi, i da na celu uprave za gradski saobracaj ne bude lice povezano sa najvecim privatnim prevoznikom u gradu. nista sto se ne moze izvesti. no, mislim da necu ponovo da se bavim ovim, svakih 20 strana treba da se iznova dokazuju ocigledne stvari.

Link to comment

očigledno je jedino to da ne morate da se vozite gspom ako vam ne odgovara nivo usluge i da je najbolji vid protesta protiv mahinacija u javnom prevozu upravo nekorišćenje istog.ovako izgledate ko dveraši koji trtljaju kako ih je tito poklao, ali im to ne smeta im da koriste titovu zadužbinu "beograd".

Link to comment
očigledno je jedino to da ne morate da se vozite gspom ako vam ne odgovara nivo usluge i da je najbolji vid protesta protiv mahinacija u javnom prevozu upravo nekorišćenje istog.
:isuse:
Link to comment
očigledno je jedino to da ne morate da se vozite gspom ako vam ne odgovara nivo usluge
Slazem se. A jos bi bolje bilo da niko ne mora ni da ga placa kome ne odgovara nivo usluge. Ali avaj.
Link to comment
care, poenta je da mora da krene od negde. ako ne vidiš da je početna tačka plaćanje usluge onda jebiga
Baš me zanima kako si zaključio šta ja vidim ili ne vidim kao početnu tačku. Samo sam se nadovezala na tvoje poređenje cena gradskog prevoza u Beogradu i Beču. A ostali su već dali sasvim pristojne ideje šta bi ta početna tačka mogla biti, pa ne bih o tome.P.S. Mogu biti samo carica ;)
Link to comment

btw, početna tačka svake market ekonomije je potreba. potom dolazi pružanje proizvoda i usluga, pa tek onda plaćanje i korišćenje. početna tačka jedne druge ekonomije je - ja ću da proizvedem/pružim proizvod/uslugu koja meni odgovara i kako mi odgovara da proizvedem/pružim a vi ćete vala da ga/je plaćate

Edited by MancMellow
Link to comment
Ja da im plaćam 75 dindži za jednu stanicu neću, a ti izvoli plaćaj. Upravo sam napravio kalkulaciju, skoro isto me dođe da odem vozom do Vršca i da se popnem na Vršački breg ili da GSP-om odem na Avalu.
Jebiga, sve kritike GSPa mogu da razumem, al mi ova nije jasna. Cuj, skupo je da se vozis jednu stanicu.Pa jeste. Skoro svuda gde postoji javni prevoz skupo je voziti se jednu stanicu, jer su razdaljine izmedju stanica par stotina metara a cena karte je fiksna.Skoro nigde se javni prevoz ne placa po predjenom kilometru, imas ili karte za jednu voznju ili imas vremenske karte.Mislim i kada bi GSP uveo karte za kratke relacije (tzv. kurzstrecke dobro poznat u nemacko-govorecim zemljama - izvan njih to nisam vidjao) ti bi se verovatno opet zalio da je 35-40 dinara mnogo para za jednu stanicu.Takodje, uvek me je fasciniralo to sa voznjom do sledece stanice. Osim ako sledeca stanica nije na kilometar, valjda se onda ide peske, pa te ne dotice koliko kosta karta. A koliko znam ljudi kojima je problem da to prepesace (penzioneri, trudnice, invalidi) javni prevoz mogu da koriste gotovo za dz.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...