Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ali priznaj da im je dobar javni prevoz :) uostalom, plata ljudi moje profesije je otprilike duplo veca u zg a bogme i dobar je onaj tramvajski red voznje + nadrealna cistoca enterijera tramvaja

Link to comment
u svemu tome, najzanimljivije je da ti se na novom avataru glavene izrasline uklapaju unakrsno, ali ne i horizontalno ili vertikalno. Edited by Hella
Link to comment
ja nisam videla da se neko u zgu validira :Dniti kontrolu, for that matter
Ima ih ali je fora u tome da se karte mogu kupiti i preko SMS poruke.
Link to comment

moram da podelim jednu stvar. takozvano opažanje.pre par večeri nisam mogao da uđem u prepun autobus. jedva išao u naredni. kasnio sam kući pola sata.juče u 23jci kondukterka zamoli dvoje da ustanu i siđu na narednoj jer nemaju karte. da. da ustanu. jer su sedeli, a ja koji sam platio sam morao da stojim.danas sam ta opažanja podelio sa kolegama koji se principijelno švercuju ali nisu imali jaču argumentaciju od "penzioneru" i "starče". (onda sam im poslao istokov tekst koji se ipak pokazao kao solidno štivo kad treba da iznervira pojedine švercere.)napominjem opet da nemam ništa protiv švercera ali mislim da me ova konfrontacija sa mojim ličnim interesom malo pokolebava u podršci koju im pružam.

Link to comment

Na stranu guzve u spicu itsl. kakve sanse imaju dve odrasle osobe da se sa osmomesecnim rmpalijom krecu po Beogradom posredstvom™ GSP-a? Kolica su pretpostavljam naucna fantastika za ulazak u vecinu buseva, ili ne?

Link to comment

Pa ono, zavisi od linije i doba dana. Npr. u 50 i 59 popodne sa kolicima nema sanse. A ovako u rukama, neko ce ti uvek ustati.

Edited by Verterdegete
Link to comment
Na stranu guzve u spicu itsl. kakve sanse imaju dve odrasle osobe da se sa osmomesecnim rmpalijom krecu po Beogradom posredstvom™ GSP-a? Kolica su pretpostavljam naucna fantastika za ulazak u vecinu buseva, ili ne?
Ako misliš na 95 i srodne linije ( čini mi se da si u 6-i nešto blokovima bio) teško sem ako ubodeš dve jedna za drugom.Nego, ti to navratio u kenjograd?Send from WC solja by BVK
Link to comment
Na stranu guzve u spicu itsl. kakve sanse imaju dve odrasle osobe da se sa osmomesecnim rmpalijom krecu po Beogradom posredstvom™ GSP-a? Kolica su pretpostavljam naucna fantastika za ulazak u vecinu buseva, ili ne?
imas onog tzv. kengura pa stavis dete napred i imas slobodne ruke. (jedino ako je rmpalija prekoracio dozvoljenu tezinu kengura).druga osoba moze da nosi ranceve i sl.
Link to comment

sa osam meseci teško da je prekoračio dozvoljnih 15kg (za skuplje bolje kengure). leđa mi znaju.moja ćerkica je imala urođenu odbojnost prema sredstvima javnog prevoza. sada sa dve godine prihvata ali samo ako ima neku zanimaciju u vidu stikera ili tako nekih mamipara.u tramvaj sam unosio onu biciklicu na guranje. kolica nisam jer nismo voleli kolica.ona za šetanje koja su sklopiva mogu sigurno ali definitivno ne na kritičnim linijama kakva je 50-ica i slične kalakurnice.

Link to comment

"Kengur" je druga opcija, ali nisam siguran koliko ce to ici na tradicionalnih 40 stepeni u hladu, odnosno 60 u autobusu. Ali ako nema druge, tako ce da bude, posto mi je svakodnevni taxi mesec dana malko van budzeta :D. Za kolica sam mislio koje su sanse da se proguram na ulazu izmedju one sipke, posto je broj niskopodnih buseva jeli mali.@Velja: rmpalija je trenutno u sestom mesecu, u avgustu smo u poseti. ja sam bio u blokovima, ali bicu kod mojih, dakle 52 i 37 su linije. Mislim da ima jedna niskopodna 37-ica, bar je bila pre godinu dana.

Link to comment

Iskustvo iz prve ruke:Kolica smo samo probali jer se naš malac bunio na relativno kretanje dok je u kolicima. Kolica mogu u bus, čak i putnici - sapatnici pomažu da se unese (ako si sam).Druga vrsta nevolje je upravo ta vrućina i zagušljivost na tom nivou, pa smo malca već iz drugog puta nosili bez kengura. Ulazili smo napred i zauzimali busiju iza vrata - češće pirka i ima dobar pregled napred (to je bilo posebno važno zbog mučnine, a nije da nam se nije dešavalo).Naoružaj se strpljenjem, pamučnim pelenama i kesama, rezervnom odećom (da, imali smo i presvlačenje do pelena u busu, ne ponovilo se).

Edited by CTale
Link to comment
Na stranu guzve u spicu itsl. kakve sanse imaju dve odrasle osobe da se sa osmomesecnim rmpalijom krecu po Beogradom posredstvom™ GSP-a? Kolica su pretpostavljam naucna fantastika za ulazak u vecinu buseva, ili ne?
imaju dobre šanse :) mi skoro uvek nosimo kolica, samo je malo umetnost uneti ih i izneti, pošto je u GSPu sve đavolski visokono 2 odrasle osobe + jedno dete ne bi trebalo da imaju velikih problemainače ja sam cirkulisala GSPom i sama + 2 zverčeta, ali tada naravno najn kolica, nego malecki u "ranac" a veliki za ruku + instrukcije da mora da bude jako dobar i sve slušae sad, ograda unapred: ne znam za tvoje linije pošto sam sa drugog kraja grada, ja sam cirkulisala uglavnom Voždovac, centar, i pomalo Zvezdara i Novi Beograd
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...