Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

pa koliki je onda radijus zaokreta za propisani sistem (pominjani vozovi iz Lyona ~60m dugački)?meni iako nisam saobraćajni inženjer to deluje kao izvodljivo. mada opet, ko sam ja da to tvrdim.ali verujem da Ežis kao jedna ogromna firma sa više nego bogatim iskustvom zna o čemu priča.a to za finansiranje- EBRD je spreman da finansira građevinske radove, a Republique francaise vozove i opremu.
pričamo o ceni od 1-2 milijarde evra koja će pasti na teret grada.o'kle pare?
Link to comment

EBRD vrlo dobro zna da li je grad Beograd u mogućnosti da se zaduži u toj nekoj meri, jer daje svoje pare.isto važi i za republiku Francusku za svoj deo kredita.uostalom, ja da sam na čelu grada ja bih i bankrotirao samo da izgradim "nezavisni gradski šinski sistem", poznatiji i kao "metro".

Link to comment
Pojavio se kondukter i u mom autobusulinija broj 25!
eh, pojavio se, samo taj danNaravno juče i danas ni korova od njih...da ne spominem da u 50ci ih tek nemaGeneralno slabo ih viđam....na 83ci od Vračara od Zemuna nije ih bilo (nedelja)53.23 tu ih takođe nema (barem posle 16h)Trole tu tek...Rekao bih da ih ima tamo na potezu oko Pančevačkog mosta (to zbog vesti da je prodaja karata na liniji 95 skočila 200%)ali ni u 104 ni u 101 nije bilo kondukteraili je to što je bio vikend, možda vikendom ne rade?PS Jebote al se ja vozim GSPom Edited by eye of the beholder
Link to comment
Sve čisto, tačno na vrijeme i nema gužve. Nisam se, međutim, vozio u špicu, a iz iskustva od ranije iz nekih gradova zapadne Evrope znam da ne zaustaju po Beogradom što se tiče gužvi u tom periodu.
Pošto je vožnja?
Link to comment

Verovatno se pominjalo, ali ja nisam video, te moram da izrazim svoje iznenađenje. Juče ćaskam sa jednim kontrolorom i nisam znao da je GSP zaposlio tih novih 700 kontrolora. Ej, doveli novih 700 ljudi!? GSP godinama služi za udomljavanje partijskih vojnika i rodbine i mi svi plaćamo tu megalomaniju i te prezaposlene, oni nemaju dovoljno profita pa onda dodaju novih SEDAM STOTINA LJUDI na platni spisak. Ja stvarno ne razumem tu logiku. Naredili sindikati da nema otpuštanja nego još sedam stotina ljudi da se zaposli. Šta koj kurac?

Link to comment
uostalom, ja da sam na čelu grada ja bih i bankrotirao samo da izgradim "nezavisni gradski šinski sistem", poznatiji i kao "metro".
ma jasno. ti bi bankrotirao jer ne bi ti servisirao bankrot grada. tako valjda misli i aktuelni lordmer™
Link to comment
Verovatno se pominjalo, ali ja nisam video, te moram da izrazim svoje iznenađenje. Juče ćaskam sa jednim kontrolorom i nisam znao da je GSP zaposlio tih novih 700 kontrolora. Ej, doveli novih 700 ljudi!? GSP godinama služi za udomljavanje partijskih vojnika i rodbine i mi svi plaćamo tu megalomaniju i te prezaposlene, oni nemaju dovoljno profita pa onda dodaju novih SEDAM STOTINA LJUDI na platni spisak. Ja stvarno ne razumem tu logiku. Naredili sindikati da nema otpuštanja nego još sedam stotina ljudi da se zaposli. Šta koj kurac?
U clanku iz Novosti stoji da se kontrolori placaju iz dela koji pripada Apeksu (mada, ne vidim zasto onda uopste GSP tu postoji kao posrednik). Inace, pisu ljudi da je drasticno skocila naplata. Dal na odredjenim linijama, ili uopste - ne znam. Ali lako ce se isplatiti ti kontrolori, ako podignu naplatu za odgovarajuci procenat. Ono, 700 kontrolora x bruto mesecna plata = X dinara. Rast naplate u odnosu na maj = Y dinara.
Link to comment

video i ja danas kontrolorku u beloj maijici/ ljubazna zena bila. bez obzira na stavove oko apexa, gsp-a, lordmera™ smatram da je krajnji dziberizam iskaljivati se na tim ljudima. ionako sam se vec bio validirao jer ja samo ponekad koristim tramvaj za dve stanice kada me mrzi da pesacim do stanice bgvoza u kojem se iz principa validiram, naravno kada su ispravni validatori, bgvoz je ustvari jedini prevoz koji redovno koristim i ne da nemam zamerke nego sam jako zadovoljan kako to radi jer mi olaksava svakodnevni put do posla i natrag

Link to comment

Ova vremenska karta je dobar potez (iz mog ugla svakako) - teško sam se odlučivao da kucam kartu u tri prevoza koja koristim u cugu (216kinti), a sad čuknem stojanku i milina.Bojim se samo da će brzo da poskupe na bar 150, samo da se raja malo navikne na ovo...

Link to comment
video i ja danas kontrolorku u beloj maijici/ ljubazna zena bila. bez obzira na stavove oko apexa, gsp-a, lordmera™ smatram da je krajnji dziberizam iskaljivati se na tim ljudima. ionako sam se vec bio validirao jer ja samo ponekad koristim tramvaj za dve stanice kada me mrzi da pesacim do stanice bgvoza u kojem se iz principa validiram, naravno kada su ispravni validatori, bgvoz je ustvari jedini prevoz koji redovno koristim i ne da nemam zamerke nego sam jako zadovoljan kako to radi jer mi olaksava svakodnevni put do posla i natrag
zene su najcesce OK. muskarci se cesto ponasaju na nacin koji dovodi samokontrolu nekih ljudi do krajnjih granica (a ponekad i preko), sa sve unosenjem u lice, neprijatnom i provokativnom kadencom govora, obracanjem na "ti", i polemisanjem o licnom zivotu putnika. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

iskreno, nisam nikada imao to iskustvo. kazem opet, po ko zna koji put. koristim najvise bgvoz, kada su validatori ispravni ja se validiram iz prostog razloga sto sam izuzetno zadovoljan tim prevozom. tramvaj koristim retko i to samo za 2 stanice kada sam lenj da pesacim, dakle u spanskom tramvaju se uvek validiram a kada naidje neremontovani ceski krs e pa iz principa se ne validiram zbog 2 stanice. bazelski tramvaj iz cistog retrotripa zasluzuje moju validaciju :D ostale linije gradskog prevoza jednostavno ne koristim i nisam merodavan da dajem sud o njihovom kvalitetu. takodje ponavljam da je problem naplate itd. meni jedna vrsta politickog pitanja lokalne zajednice tj zitelja beograda ali da se ne vracamo na tu ravan sada

Link to comment
zene su najcesce OK. muskarci se cesto ponasaju na nacin koji dovodi samokontrolu nekih ljudi do krajnjih granica (a ponekad i preko), sa sve unosenjem u lice, neprijatnom i provokativnom kadencom govora, obracanjem na "ti", i polemisanjem o licnom zivotu putnika.
Ja se pre neko vece vozio tramvajem, i kontrolor je uredno objasnio nekim klincima koji ''izlaze na sledecoj'', da kontrole nema od 10 uvece do 6 ujutru :kralj:
Link to comment
zene su najcesce OK. muskarci se cesto ponasaju na nacin koji dovodi samokontrolu nekih ljudi do krajnjih granica (a ponekad i preko), sa sve unosenjem u lice, neprijatnom i provokativnom kadencom govora, obracanjem na "ti", i polemisanjem o licnom zivotu putnika.
Imam sasvim suprotna iskustva, valjda zbog gabarita. A za boldovano, uvek imam citat Lauševića iz Lekićevog Bolje od bekstva: gospođo (gospodine), da li ste vi kontrolor ili socijalni radnik? :)edit: sramni propusti. Edited by Lrd
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...