Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

primetio sam da su ovih dana maltene svi autobusi u svako doba dana prepuni. doslovce prepuni, jedva se ulazi u njih.juče sam jedva ušao u dugu 89-ku, danas jedva u 51. pokenjam im se na letnji red vožnje, žao mi što im plaćam mesečnu.

Link to comment

^ jesu prepuni.kontrolor mi reče da će vremenske karte proraditi tek od 01.07.ovako ja odabrao vremensku kartu, automat ispiše da je imam, kredit nije skinut i kontrolor me opominje.

Link to comment

zahvaljujuci austrijskim pedercinama koje su u nedelju otkazale let za bec iz cista mira (moze im se), iz dokolice sam seo u bus 72 cija je poslednja stanica aerodrom. za 72 dinara (ili oko 0.65 centi) sam se dovezao sa jednog aerodroma u jedan centar grada (zeleni venac). autobus je krenuo na vreme, bio je nov, spikerka je sve vreme tacno najavljivala sledecu stanicu. pomenutu relaciju je prevalio za oko 45 minuta.potom sam isprobao becki javni prevoz. nemam zamerke za 1.80e po voznji koja je vremenski ogranicena na sat vremena, sve pod konac, cekao izmedju 2 i 7 minuta. prosecna voznja izmedju dve stanice od minut do dva.dan kasnije sam sleteo u brisel. uzeo sam voz koji bi za 15 minuta trebalo da dodje od aerodroma do stanice gare de noord, platio 8 i po evara. u najavljeno vreme polaska voza ni od traga. pet minuta kasnije stize voz sa 3 poluraspadnuta vagona na nivou kompozicije sinobusa beograd uzice, od kojih su 2 otkljucana a treci zakljucan. gradjani napadaju uniformisano lice koje ih ne jebe 2 posto i ne otvara vrata, tako da se u taj vagon ulazi iz susednog. ali ne ni u ceo vagon, zato sto je majstor rutinski zakljucao polovinu tog vagona u kome sedi sa svojim kolegom, dok se u ostatku kompozicije sedi i stoji na svemu na cemu se moze (koferi i ljudi included). voz krece sa zakasnjenjem od 15 minuta. karte niko ne kontrolise.verujem da bi dabovic svejedno platio kartu, iz postovanja prema belgijskoj kraljevskoj porodici.72-ka na relaciji surcin zelenjak je ne evropska unija u odnosu na ovaj usrani briselski prevoz, nego evropska unija, kalifornija i japan zajedno pa na kvadrat.

Edited by gazza1
Link to comment

Cekao 95 dvaes i pet minuta, onda naisle dve...na trafikama nema nepersonalizovanih, vozac nema sitno. Onda nadjem sitno, kaze nema kartu, gleda me ko tele u sarena vrata. I tu je naravno nova kontola u majicama, terao sam ih da se legitimisu, posto su odlucili da provere moju pricu kod vozaca. Kakav Brisel, ovo je zakon. Od sada kupujem samo kod vozaca!

Link to comment
zahvaljujuci austrijskim pedercinama koje su u nedelju otkazale let za bec iz cista mira (moze im se), iz dokolice sam seo u bus 72 cija je poslednja stanica aerodrom. za 72 dinara (ili oko 0.65 centi) sam se dovezao sa jednog aerodroma u jedan centar grada (zeleni venac). autobus je krenuo na vreme, bio je nov, spikerka je sve vreme tacno najavljivala sledecu stanicu. pomenutu relaciju je prevalio za oko 45 minuta..........
Istoče, čitaj i pati.Gazzo, za nestrpljenjem očekujem izveštaj sa naredne ekspedicije. :)
Link to comment
zahvaljujuci austrijskim pedercinama koje su u nedelju otkazale let za bec iz cista mira (moze im se)
Ako si stigao na odrediste bar 3 sata kasnije, trazi kompenz.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...