Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Jel može nekako da se organizuje 1 kontramiting? Dabogda im kompletnu kontrolu polazaka i odlazaka izmestili ne u Tursku nego u sazvežđe Orion, da ti koji ih kontrolišu budu u nekoj sedmoj dimenziji. Banda

Edited by MancMellow
Link to comment
upravljanje saobracajem u smislu kontrole polazaka i prolazaka, intervala, opterecenja itd. odnosi se samo na vozila GSP.poveravanje tog posla drugoj kompaniji bi dovelo do smanjenja mogucnosti malverzacija u smislu povlacenja. vozila tokom spica, laznih polazaka i ostalih gluposti
aaa to. da, čuvene kućice na terminalima, gde sede kolege vozača koje, kao, treba da kontrolišu.
Link to comment
Ovo je, uopste uzev, jedna od boljih ideja ubice drveca.
Njah, drzavu bi trebalo predati u ruke Svabama, odavno sam tog stava. Od skora vidim da bi mogli da podele posao sa Turcima Ataturcima. Prvi izgleda imaju pametnija posla.
Jel može nekako da se organizuje 1 kontramiting?
Pa eto, soferi su dobro naurozani, mislim da ima sanse. "Ima, ima".
Link to comment
Oprema ce pripadati Kentkartu. Znajuci Turke, cenim da ce onaj ko pokusa da vandalizuje opremu biti u velikom problemu. Ovo je, uopste uzev, jedna od boljih ideja ubice drveca.
eto, od posečenih platana mogu da se naprave kolci
Link to comment

Gde su japanci? Danas sam se vozio sa dve laste na liniji 16. Raspad. Polupokidan tapaciring i cavli vire na svakom sedistu, u svakom uglu stoletna prasina i tone pikavaca (odakle?!), automati ne rade, autobus se jedva vuce. Uzas! VRATITE MI JAPANCE! :rant:

Link to comment

Nego, zašto je Đilas dao garancije GSPu da niko neće ostati bez posla, ako će jedna značajna delatnost GSPa biti preneta na privatnu firmu? Šta će ti ljudi raditi za GSP ako se ukine potreba za njihovim poslom?

Link to comment
Nego, zašto je Đilas dao garancije GSPu da niko neće ostati bez posla, ako će jedna značajna delatnost GSPa biti preneta na privatnu firmu? Šta će ti ljudi raditi za GSP ako se ukine potreba za njihovim poslom?
Slaće svoje zaposlene kao ambasadore u latinoameričke i dalekoistočne zemlje.
Link to comment
Nego, zašto je Đilas dao garancije GSPu da niko neće ostati bez posla, ako će jedna značajna delatnost GSPa biti preneta na privatnu firmu? Šta će ti ljudi raditi za GSP ako se ukine potreba za njihovim poslom?
Tako se ne radi nigdje u svijetu. Niko ne smije samo tako da ukine ta radna mjesta. U Japanu su naprimjer zadrzali drugog vozaca u metro vozu iako nije bilo potrebe. Na liniji 1 u Parizu koja se automatizuje niko nece da izbaci sa posla 300 vozaca jer vise nema potrebe za njihovim poslom (u Njemackoj isto).
Link to comment
Tako se ne radi nigdje u svijetu. Niko ne smije samo tako da ukine ta radna mjesta. U Japanu su naprimjer zadrzali drugog vozaca u metro vozu iako nije bilo potrebe. Na liniji 1 u Parizu koja se automatizuje niko nece da izbaci sa posla 300 vozaca jer vise nema potrebe za njihovim poslom (u Njemackoj isto).
Pa da. Pritisak sindikata u takvim slučajevima znači da će za građane usluga biti skuplja jer se održavaju radna mesta koja su suvišna. Problem je što niko ne razmišlja o onim ljudima koji su mogli biti upošljeni, da je kojim slučajem cena usluge niža (više novca u džepu - veća ponuda novca - veća tražnja za robom i uslugama - veća ponude roba i usluga - veća zaposlenost). Al jbg, izgleda da je popularnije sprovoditi politiku zapošljavanja lift boja u zgradi bez lifta, u cilju borbe protiv nezaposlenosti. Edited by pacey defender
Link to comment

Ne budi u zabludi. Cijena usluga je niska jer su karte subvencionisane. Mozes ti da napravis konkurenciju kao sto su uradili u Santijagu ali onda dobijas haos (kolega bio tamo prije par mjeseci i potvrdio mi za haos). Ovo naravno pricam za autobuse. Napisao sam vec jedanput ali svi ti sistemi (osim nekih u aziji) zive od subvencija. I svi zaposleni u njima (i oni koji su prekobrojni) sluze da se sacuva socijalni mir. RATP na primjer zaposljava 44000 ljudi. Zamisli sta bi se desilo kada bi otpustili 10% kao sto imaju obicaj da rade firme koje su korirane na berzi.

Link to comment

U kakvoj sam to ja zabludi? To što kažem da je cena usluge skuplja sa svakim dodatnim nepotrebnim radnim mestom?

Edited by pacey defender
Link to comment

Pa kad bi pravili pravu cijenu (onu koja je odrziva bez subvencija) a da i dalje imas istu uslugu, imao bi 50% ljudi manje u javnom prevozu. Ta javna preduzeca sluze da cijena karte bude dostupna (negdje manje negdje vise) a i da se odrzava socijalni mir i tako je u Beogradu kao i u Parizu kao i u Londonu kao i u Japanu kao i u NYC....

Link to comment

Aman, samo pričam da treba otpustiti ljude koji realno nemaju nikakvog razloga da i dalje budu zaposleni u GSP. Nisam nigde napisao da treba uvesti komercijalnu cenu, već da bi otpuštanjem viška radnika, potreba za subvencijom iz budžeta bila srazmerno manja.

Edited by pacey defender
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...