Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Razlika je gazo u tome što država ne mora da ti obezbeđuje flipsi, a gradski prevoz mora, e da bi stigao da ispuniš svoju dnevnu kvotu robovanja. Drugim rečima, kao što na farmi imaš facilities, tako i u gradu imaš GSP.

Link to comment

baš sam htela da i ja napišem poređenje sa bakalnicom u kojoj je svakakvog voća i povrća, sa istaknutim cenama na njima.ali bakalin ne sedi u radnji, već pije kafu u obližnjoj kafani.prvog dana neki klipan će da uzme jabuku, drugi dan ljudi će počinjati da uzimaju kilo voća, a zatim će većina dolaziti i služiti se bez ustručavanja svim voćem koje nađu.ali, ali! svako jutro je u gajbicama novo voće i povrće. ne prestaje svakog jutra da stiže, nova i sveža.bakalinu jave da mu ljudi uzimaju robu i ne plaćaju je, ali on ih glasno opsuje mater, ali naruči novu kaficu i prelista još jednom novine. i kad pitaš ljude, što uzimaju voće a ne ostavljaju novac, reći će ne zato što je trulo i crvljivo, nego zato što zato što nema nikog u radnji.i znaš šta? ako bakalin ne digne dupe iz kafane i ne dođe da pazi robu, i još je svakog jutra doprema svežu - ko ga jebe.

Link to comment

Ne, ne, ne.Bolje je poređenje sa hlebom. Moraš da jedeš, svakog dana, makar silom. A hleb preskup i tvrd ko kamen. Pekara dotirana iz budžeta.Neko kupuje i psuje, neko mazne jedan i kidne, a u rubrici "Među nama" neko piše: Ako im se ne sviđa neka jedu kolače!

Edited by Frile
Link to comment
Ne, ne, ne.Bolje je poređenje sa hlebom. Moraš da jedeš, svakog dana, makar silom. A hleb preskup i tvrd ko kamen. Pekara dotirana iz budžeta.Neko kupuje i psuje, neko mazne jedan i kidne, a u rubrici "Među nama" neko piše: Ako im se ne sviđa neka jedu kolače!
+ milijun
Link to comment

naravno, hleb, pekar, svejedno.ali svakog jutra na početnim stanicama se pojave busevi!očigledno gsp ovako može i nije mi ih žao. a nije mi žao ni nas koji punimo gradski budžet koji ga pomaže.da li bi se u brazilu skupilo milion ljudi da protestuje oko cene prevoza da su se vozili džabe?ovaj status quo odgovara gradskim vlastima. oni očigledno imaju neki model finansiranja koji dopušta da se prevoz kotrlja ovako ili onako i to godinama već. kad neko plati super, a ovi što ne plaćaju isto super, neće da se bune oko cene.

Edited by Tihajeza
Link to comment
da li bi se u brazilu skupilo milion ljudi da protestuje oko cene prevoza da su se vozili džabe?
Suština tih protesta nije prevoz, kao što ni suština turskih protesta nije u drveću.
Link to comment
naravno, hleb, pekar, svejedno.ali svakog jutra na početnim stanicama se pojave busevi!očigledno gsp ovako može i nije mi ih žao. a nije mi žao ni nas koji punimo gradski budžet koji ga pomaže.da li bi se u brazilu skupilo milion ljudi da protestuje oko cene prevoza da su se vozili džabe?ovaj status quo odgovara gradskim vlastima. oni očigledno imaju neki model finansiranja koji dopušta da se prevoz kotrlja ovako ili onako i to godinama već. kad neko plati super, a ovi što ne plaćaju isto super, neće da se bune oko cene.
E pa vidis meni se jutros nije pojavio bus koji je trebao da dodje na drugi polazak, ljudi su me cekali 20 minuta vise nego sto je trebalo.I?A ja sam vec na pocetku meseca platio mesecnu kartu, da sam imao pojedinacnu kucao bih u tom sledecem busu.Ali usluga koju sam platio nije isporucena!Ako cemo o usluga/usluzeni odnos...
Link to comment

pa mi koji ne placamo smo krivi :) nista jednostavnije, zar ne? samo izgovoris tu mantru i ne moras da moris sebe teskim mislima o apeksu, veoliji, sarcu...

Link to comment

A i nije isto kad ti se autobus ne pojavi danas i pre 20 ili 30 godina. Ni cekanje od 20 minuta nije isto. Sada je sve to mnogo bolje.

Link to comment

posteno govoreci to je tako od kada znam za sebe, pa i kad busevi idu na minut. previse je ljudi koji dolaze sa jezera.eto malo da branim gsp!

Link to comment

Danas je i na jezeru bilo mnogo vise ljudi nego inace. Kao da je ceo grad bio na Adi, ali je bilo milina voziti bicikl po pustim ulicama grada.

Link to comment

Ne branim GSP, samo kazem da je bilo milina voziti po praznim ulicama. Kartu ne kupujem, a i veoma retko koristim usluge od kad sam iz kategorije studenta i nezaposlenog presao u zaposlene.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...