Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

jooo jel to mislis na ono kao staklo koje se sinhronizovano zatvara sa vratima voza?meni se to nista nije dopalo, imao sam razne horor scenarije u glavi
ma da.ima toga odavno na cetrnestici na svakoj stanici i nisam cula da je bilo nekih pogubnih dogadjaja, ali nije da nisam videla 10x da tako ulecu ljudi pa se vrata od voza zatvore, a ti onda se malo izdzilitas i uspes da iscupas ruku ako su je vrata zadrzala. ovako ako ti ta spoljna vrata to urade i ako nema vozaca koji ce da baci pogled u retrovizor i vidi da nema nekog prikljestenog morace parizani da povedu racuna. u singapuru ima tih spoljnih vrata na svakoj stanici, ali singapurcani su i tako roboti i ne zalecu se u voz posle zvucnog signala. parizani su zivi ljudi.
Link to comment
jooo jel to mislis na ono kao staklo koje se sinhronizovano zatvara sa vratima voza?meni se to nista nije dopalo, imao sam razne horor scenarije u glavi
Pa ta vrata su bas instalirana da bi se izbjegli nesrecni slucajevi i da bi se izbjeglo da ljudi ulaze u tunel (a to se desava skoro svaki dan).Sva vrata imaju senzore. Svaka vrata su kontrolisana sa kamerama (po jedna kamera za svaka vrata). Sve je predvidjeno. Edited by borris_
Link to comment
rolf.gif
Pa vidis da tezimo idealnom sistemu gde ce ljudski faktor biti minimalizovan ne da se smanji mogucnost greske, nego da se zaustavi komunizam.
"Kad lišće pada" na televiziji, kontrolišu GSP... opet će Srbija pod Osmanlije
Bolje nego da Comtrade, Asseco i Informatika konkurisu kao jedini ponudjac (konzorcijum) na tenderu i izrade sve za tricavih 35 milijardi dolara. Americkih. U narednih devet godina. A m ozda ni tad.
Link to comment

ama zezam se, naravno da je bolje dati nekome ko ima iskustva u poslu nego praviti sklepotvorine.Nego, nije mi jasno šta će da se desi ako neko uđe bez karte. To će da krene da pišti ili već nešto i onda...? Vozač odbija da krene, ostali putnici koji su platili karte bacaju drvlje i kamenje na izgrednika, zove se komunalna policija da ga silom izbaci iz vozila??

Link to comment
Nego, nije mi jasno šta će da se desi ako neko uđe bez karte. To će da krene da pišti ili već nešto i onda...? Vozač odbija da krene, ostali putnici koji su platili karte bacaju drvlje i kamenje na izgrednika, zove se komunalna policija da ga silom izbaci iz vozila??
Obicno se to resava prisustvom obrtaljke na stanici. ako hoces na stanicu, pritisnes karticu i obrtaljka te pusti unutra. tako treba kontrolisati samo obrtaljku a ne i vozila. Nista ne pisti, nema problema, ako neko uspe da udje bez karte, svaka cast: mada koliko ljudi ce uspeti da prevazidje psiholosku barijeru i preskoci masinu visine preko jednog metra? malo. ako je za svercovanje potreban aktivan napor, realno malo ljudi to radi. Meni je u Parizu bilo zanimljivo kako se pariske damice svercuju: cekaju da izadjes sa stanice, i da im pri tome ostavis vrata otvorena da mogu da udju unutra, samo se nasmese i pogledaju te molecivo. (Cuo sam da se desava da zivi kontrolori pregledaju karte na izlazu iz stanice metroa, ali mislim da to nije bas cesto). Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ta psiholoska barijera se jako brzo preskoci. Zbog toga su u Parizu morali da dodaju i vrata iza tih obrtaljka. Zivih kontrolora i dalje ima i vidjam ih mozda jedanput mjesecno.

Link to comment

ma pusti metro, to niti imamo niti je isti način ulaska. Šta će biti u jednom tipičnom gradskom autobusu kada uđe jedan tipičan građanin koji nema beskontaktnu kartu? Vozaču broj pokaže disproporciju između broja ušlih i karata ili to već nešto krene da pišti i onda... već zamišljam kako svi pre ulaska u bus iz džepova vade karte da pri ulasku mogu da prislone na aparat ili mahnu ispred kako god (što će već neko da prigodno prokomentariše u novinama) a pojedinci sa rukama u džepovima pokušavaju da se umuvaju između struje izlazećih i ulazećih.

Edited by Kelt
Link to comment
BEOGRAD, 10. marta (Tanjug) - Ujedinjeni sindikati GSP "Beograd" organizovaće sutra u 15 sati javni protest kako najvažnije funkcije preduzeća, kao što su naplata prihoda i upravljanje saobraćajem, ne bi bile izmeštene iz GSP "Beograd" i poverene privatnom turskom operateru "KENTKART".
O kakvom se "upravljanju saobraćajem" govori? Zar to trenutno nije posao Direkcije za javni prevoz i Sekretarijata za saobraćaj? Šta se nalazi u nadležnosti GSP a da se može označiti kao upravljanje saobraćajem? Edited by pacey defender
Link to comment
O kakvom se "upravljanju saobraćajem" govori? Zar to trenutno nije posao Direkcije za javni prevoz i Sekretarijata za saobraćaj? Šta se nalazi u nadležnosti GSP a da se može označiti kao upravljanje saobraćajem?
upravljanje saobracajem u smislu kontrole polazaka i prolazaka, intervala, opterecenja itd. odnosi se samo na vozila GSP.poveravanje tog posla drugoj kompaniji bi dovelo do smanjenja mogucnosti malverzacija u smislu povlacenja. vozila tokom spica, laznih polazaka i ostalih gluposti Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ma pusti metro, to niti imamo niti je isti način ulaska. Šta će biti u jednom tipičnom gradskom autobusu kada uđe jedan tipičan građanin koji nema beskontaktnu kartu? Vozaču broj pokaže disproporciju između broja ušlih i karata ili to već nešto krene da pišti i onda... već zamišljam kako svi pre ulaska u bus iz džepova vade karte da pri ulasku mogu da prislone na aparat ili mahnu ispred kako god (što će već neko da prigodno prokomentariše u novinama) a pojedinci sa rukama u džepovima pokušavaju da se umuvaju između struje izlazećih i ulazećih.
Ma, dovesce to komunalna u red.Nego, mene brine samo da li ce odrzavanje sve te tehnike da bude na nivou.
Link to comment
Nego, mene brine samo da li ce odrzavanje sve te tehnike da bude na nivou.
Oprema ce pripadati Kentkartu. Znajuci Turke, cenim da ce onaj ko pokusa da vandalizuje opremu biti u velikom problemu. Ovo je, uopste uzev, jedna od boljih ideja ubice drveca. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...