Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Klima je glavna tema ovih dana u prevozu."Recite šoferu da upali klimu, bili smo dobri, svi smo poništili kartu" - dobacuje putnica kontroloruili "Kakva je ovo smejurija. Ja neću da se validiram dok se ne uključi klima" u potpuno drugom prevozuA sve se to dešava PRE 9 sati ujutru.Menii je jasno da se bune i da ne plaćaju kartu kada nema prevoza ili dođe krcat krš ali od kada je klima nešto što je "must-have" u prevozu.A i imam pitanje za ove koji su se vozili u inostansvu sa ovim kartama sa vremenskim trajanjem. Nemam iskustva sa istima tako da me interesuje sledeća situacija.Krenem sa Petlovog brda 59kom u 16:00. Kupim i otkucam kartu i nadam se da ću na odredište da stignem za sat i 15 minutaZavršim sa 59-kom na Slaviji (sad je oko 16:50)i 31-com odem do Trga (sad je nekih 17:00) i sad ulazim u 95-cu i idem u Krnjaču (koja je 2-3 stanice posle Pančevačkog mosta)I sad u 95-ci sam prešao sam most ali prošlo je i 75 minuta. Nalazim se u autobusu kao i BUS+ kontrola (obično ih ima na onoj stanici OMVa posle mosta). I šta se radi u toj varijanti? Jel da kucam još jednu od 72rsd za 2-3 stanice koliko mi je ostalao ili će mi kontrola napisati kaznu? ili neko treće "Solomonsko" rešenje?

Link to comment

ne bre, objasnjeno. poslednje kucanje do isteka 74 minuta i 59 sekundi od prvog, sem ako kontrola ne odobri zaustavno vreme :) zbog objektivnih razloga (pukla guma, propala baba kroz patos, itd)...

Edited by gazza1
Link to comment

ovo nismo "komentarisali"?Beogradski odbor DSS zatražio je danas od beogradskih vlasti da raskinu štetni ugovor o uvođenju naplate karata u javnom prevozu, zvani Bus plus."Poslednja najava Đilasove vlasti da će uvesti novih 700 kontrolora je dokaz da se ovaj štetni ugovor ne poštuje jer je obaveza izvršioca posla u skladu sa članom 31 da obezbedi kontrolu naplate karata u javnom prevozu", navodi se u saopštenju DSS.

Link to comment

neshto mi govori da je raskidanje shtetnog ugovora praceno kajganom svetog petra? :unsure:ne bi me chudilo da je to 1 krajnji cilj nekog demonskog mozga :s_w:

Link to comment
Ok, to se slažem. Ali to važi u oba smera, ni druga strana uopšte nije iskrena
Ma, jasno, Busplus je pljacka. Ali ga kao takvog treba porediti sa drugim primerima, pa i funkcionisanjem GSP pre uvodjenja Busplusa a ne izigravati "ruskog huligana" i smekera tako sto ga ne placas.
Link to comment
pa bas neka takva stvar kao sto je GSP bice jednog dana povod za makar mali bunt. ja nisam u istoriji cuo za ovoliko pasivan narod kao sto je ovaj, mozes da ga prevrces po krevetu i jebes kako ti je volja, kao onu babu u dosadnom filmu "Japon" Karlosa Rejdagasa iz 2002.
CIsto da ne bude zabune,Skoriji protesti su vise izraz "razmazene omladine" (Libija, Turska, Brazil) nego jedinog preostalog orudja u borbi protiv nemastine (mozda delom Tunis i delom Egipat). Tj. sustinski politicki a ne ekonomski.Srbija se nikako ne uklapa u obrazac autoritarnih ali rastucih ekonomija.
Link to comment
neshto mi govori da je raskidanje shtetnog ugovora praceno kajganom svetog petra? :unsure:ne bi me chudilo da je to 1 krajnji cilj nekog demonskog mozga :s_w:
Pisao sam ima u ugovoru opcija da grad posle x godina može da otkupi projekat.To mi je bilo sumnjivo odma.@gazzaTi pričaš nemojte da plaćate nemojte da se vozite.E samo si zaboravio da se gsp dotira iz budzeta dakle nije to taxi.Ali dobro ti imaš taj pogled za par nedelja ćeš opet da kunes đilasa zbog nekog ace lukasa i tako...Send from WC solja by BVK
Link to comment
Voleo bih, ipak, da predloži alternativu da se srednješkolac preveze u jutarnjem špicu od Vidikovca do Dedinja. Jedine 2 linije za kombinaciju su 59 i 50.
Tu i nema više od 1 kombinacije, jer se te dve linije spajaju ko sijamski blizanci svaki put kod 5 solitera na banjici i meka na vidikovcu, i onda koji naiđe 10 sekundi ranije ide pun, a ovaj iza prazan ili sa manje od 10% putnika, kojima je bitno da li su u 50 ili 59Послато са RACERII користећи Тапаток 2 Edited by El Guapo
Link to comment
Ma, jasno, Busplus je pljacka.Ali ga kao takvog treba porediti sa drugim primerima, pa i funkcionisanjem GSP pre uvodjenja Busplusa a ne izigravati "ruskog huligana" i smekera tako sto ga ne placas.
ma da, super
B92: Zašto je u Beogradu na ulicama manje vozila nego prošlog leta?Šarac: Letnji red vožnje podrazumeva određenu redukciju. Ove godine, znači, do 30 odsto. Prošle godine jeste bilo manje, a jedan od razloga je naravno i što se povećao broj putnika u prethodnim mesecima, koji ne plaćaju karte, što je direktno uticalo na smanjenje prihoda od čega se i finansira javni prevoz. S druge strane, i mi smo primali primedbe građana na interval i na gužve. Zbog toga je praktično napravljen plan da se dodatno u saobraćaj uključe vozila privatnih prevoznika.B92: Zašto se uopšte u dvomilionskom gradu kao što je Beograd, uvodi nešto što se zove “letnji red vožnje“, jer Beograd je i turistička destinacija i na leto ljudi ne samo da odlaze iz Beograda, već u Beograd i dolaze, a osim toga ljudi i leti moraju da odlazena posao i da se vraćaju s posla?Šarac: Pa, praktično je to dugogodišnja tradicija. Kreću godišnji odmori i onda zaista broj putnika od kraja juna, preko jula i avgusta je dosta manji i taj period se koristi da se vozila povuku u radionice, da se osveže i da spremno dočekamo onaj udar koji 1. septembra nas očekuje.B92: Ali kada ima manji broj vozila to je onda i smanjenje kvaliteta usluge. Zbog čega se onda ne smanji i cena karte proporcionalno?Šarac: Pa, praktično ostaje ista usluga. Mi prevezemo putnika od tačke A do tačke B...B92: Jeste, ali taj putnik mnogo duže čeka na dolazak prevoza.Šarac: Naravno, mi imamo mogućnost da praktično sad informišemo putnike tačno o vremenu nailaska vozila. On može da proveri preko SMS-a kad vozilo stiže, ne mora čak da čeka na stanici 10-15 minuta. Imamo šifre stajališta.B92: Pa, šta Vi onda predlažete da pre nego što krenu od kuće, zapamte na kojim stanicama treba da čekaju i šifre, pa da onda tako isplaniraju kada će da krenu?Šarac: To je jedan od načina da sigurno mogu da dobiju informaciju gde je njihovo vozilo.
Link to comment

pa znash sta, hvala gospodu partenonu na esemesu o busevima. nekoliko dana bih sedela nasred sahare chekajuci 71 za grad :lolol:nemojmo esemes dovoditi u pitanje, on zaista nema cenu. pa ako vec mora (ili "mora") da bude sranje, bar da znamo kad je ^_^shteta sto nisu mogli da se uzdrze...

Link to comment
Šarac: Naravno, mi imamo mogućnost da praktično sad informišemo putnike tačno o vremenu nailaska vozila. On može da proveri preko SMS-a kad vozilo stiže, ne mora čak da čeka na stanici 10-15 minuta. Imamo šifre stajališta.
more marš u pičku materinu ako neko iz tvog kanca čita.juče ti nije radio sistem, a pre neki dan ga je bagovala parkirana 26ica. ja se slažem da je ovo rasprava kokoška ili jaje. i slažem se da polako gsp postje kao neki naš hajd park gde pera šerić može da se najebe majke kome oće ukoliko ima fizičku snagu da podrži soju argumentaciju.mislim da bi gsp trebalo transformisati do neprepoznatljivosti. promeniti ime, logo, boje autobusa, uvesti par poboljšanja, a uz pomoć usranog grada možda se izboksuje još neka žuta traka negde. ako se onda u javnosti plasira priča, da je nešto korenito promenjeno u cilju poboljšaja, verovatno bi se opšti utisak malo ublažio.
Link to comment

i mozda bi, samo mozda, bilo dobro da osoba koja je nadlezna za gradski prevoz ne bude bas u apsolutnom sukobu interesa. znam da izvoljevam i da se mangupiram, ali eto meni to malo smeta, da se u tom sektoru vec 15 godina vuku repovi mahinacija krimi ganga Vuka i Dane.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...