Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

...da ponovim: stanovnistvo je izgubilo poverenje u ovaj sistem. sjebani, sludjeni, bedni ljudi cija je plata dva dobra gastronomska dozivljaja u dobrim beogradskim restoranima. tako sjebani, sludjeni, bedni imaju jos i osecaje unizenosti, straha i bespomocnosti i ne smeju nikome i nicemu da se suprotstave, od poslodavca pa na dalje. jedini mali, groteskni ventil u tom sve ociglednijem jadu od zivota je kurcenje u gsp-u kad naidju apex kontrolori i konstatno odbijanje placanja karata. odnos putnika prema gsp-u je samo simptom trulezi drustva za koju su poprilicno odgovorne i sadasnje elite koje, istina sve jadnije i neizvesnije, drze vlast i tokove novca u ovoj usranoj varosi...
bravo.ovo je 1 istinatm, i pokušaji da se pitanje svede na "koristiš uslugu - plati je" jednostavno ne dobacuju do srži problema.krivica se može prebaciti u teren krezubih morloka koji se bave zadovoljavanjem svojih primarnih nagona ne plaćaju karte, ali samo trenutno jer će, kad tad, politička elita koja je uzela na sebe da uredi ovaj i ovakav sistem (ha-ha) platiti ceh. i morloci s njom, naravno, ali njima će biti odveć svejedno jer neće imati šta da izgube. u zemlji u kojoj se ne mora učiti za test, u kojoj se može kupiti diploma, u kojoj se trguje mandatima ne može biti objektivnih prepreka da se ne plaća ono što se ne mora platiti. svi su zarili očnjake u sistem, krdo u tom poslu samo prati svoje vođe.jbg, ljudi su bazično pristojni u ovim stvarima, ako krenu da masovno ignorišu javno dobrotm to nije zato što su se u međuvremenu moralno iskvarili nego zato što sistem u celini ne šljaka na polzu narodnu, nego na polzu burazera, ortaka i drugara, a u vremenima besparice pucaće se tamo gde je najtanje.stoga, gsp nije problem beogradskog average joe-a nego problem gradske vlasti, onih koji su zaseli u sekretarijate za saobraćaje, gradonačelničke funkcije, problem onih koji organizuju tendere i osmišljaju strategije. "zašto građani ne plaćaju karte?" jednostavno nije pitanje za građane nego za vlast.
Link to comment

pa meni nije jasno kako svima ovde to nije ocigledno? kao, protesti u brazilu su nastali zbog poskupljenja prevoza? jbt, pa nekada se i u osnovnoj skoli iz predmeta istorija ucilo o povodu i uzroku ali ne, jedini problem je u krezubima™ i bahatima koji imaju a ne ce da plate™. ma da. jasno™i da. sjajan, precizan post. sa narocitim akcentom na ovo

jbg, ljudi su bazično pristojni u ovim stvarima, ako krenu da masovno ignorišu javno dobrotm to nije zato što su se u međuvremenu moralno iskvarili nego zato što sistem u celini ne šljaka na polzu narodnu, nego na polzu burazera, ortaka i drugara, a u vremenima besparice pucaće se tamo gde je najtanje.
ovo sam pokusao da kazem kada sam pomenuo kako je postojala ta neka pristojnost gradjana u prevozu sa sve placanjem karte od 2001 pa do pre neku godinu. tada je postojalo poverenje da se stvara sistem koji ce voditi drustvo u pravom, dobrom smeru. e kada su politicke elite sa osobitim osvrtom na tzv. perjanice demokratije kao sto su ds, ldp i slicni krenuli da se bave polzom burazera, ortaka i drugara - postalo je ocigledno da se stvara sistem koji ce polako rastociti i ekonomiju i drustvo i kulturu, ma sve. otud i sve vece nepoverenje gradjanja u sistem. pirgavi milioner treba da ljubi apex logo svaki dan sto puta jer taj ventil za oslobadjanje od nezadovoljstva funkcionise. bolje da narod ne placa kartu nego da pirgavi leti iskasapljen sa terase starog dvora, ta ambijentalna celina dvorova ionako dusu dala za takve performanse koji bi mogli da postanu i tradicionalni, mislim da se onda ogavni soj ljudi nesto i ne bi trpao da bude u funkciji gradske vlasti jer bi zakletvu polagali - na terasi sa malim istorijskim podsecanjem na pocetke tog tradicionalnog performansa
stoga, gsp nije problem beogradskog average joe-a nego problem gradske vlasti, onih koji su zaseli u sekretarijate za saobraćaje, gradonačelničke funkcije, problem onih koji organizuju tendere i osmišljaju strategije. "zašto građani ne plaćaju karte?" jednostavno nije pitanje za građane nego za vlast.
vlast ce da ode kada ode, milioni ce da ostanu, indirektni uzivaoci benefita korupcije i nesposobnosti ce uz arhivska vina i partagas komentarisati krezube morloke koji su unistili drustvo i grad i drzavu i ne placaju kartu itd. i sve to zato jer nema performansa koji pocinje na dvorskoj terasi Edited by Pontijak
Link to comment

razlog vise da se raspusti javni saobracaj i da milogled malo taljiga na 40C. rasipa se energija bunta i protesta potlacene raje na sukob sa kontrolorima BUSPLUS.

Link to comment
razlog vise da se raspusti javni saobracaj i da milogled malo taljiga na 40C. rasipa se energija bunta i protesta potlacene raje na sukob sa kontrolorima BUSPLUS.
pa bas neka takva stvar kao sto je GSP bice jednog dana povod za makar mali bunt. ja nisam u istoriji cuo za ovoliko pasivan narod kao sto je ovaj, mozes da ga prevrces po krevetu i jebes kako ti je volja, kao onu babu u dosadnom filmu "Japon" Karlosa Rejdagasa iz 2002.
Link to comment
razlog vise da se raspusti javni saobracaj i da milogled malo taljiga na 40C. rasipa se energija bunta i protesta potlacene raje na sukob sa kontrolorima BUSPLUS.
pa to sam i ja izneo kao predlog. na zalost, nista od toga jer niko ovde od politicara nema hrabrosti da napravi takav shok sa takvim performansom. jeste da su nam turci bili gospodari ali ovde se u soju politicara jos nije izrodio srpski erdogan koji bi smeo da narodu kaze tako nesto. s druge strane, iskreno bih voleo da se stvarno raspusti gsp samo na mesec dana ali da ti licno budes portparol i da das objasnjenje zasto se to radi svim milogledima beograda. makar i pod uperenim pistoljem pripadnika zandarmerije u glavu da moras da dobrovoljno budes privremeni portparol gradonacelnika. pa posle konferencije za stampu da lepo izadjes iz starog dvora i krenes kuci ili kuda ti volja jer si samo jednokratni portparol. mislim kada je vec dnevni red voznje zajebavanja povodom ove teme o gsp-u daj da se i ja malo ukljucim da postovi ne kasne kao gsp busevi :D Edited by Pontijak
Link to comment

izgleda da su ukljucili nove u saobracaj.danas videla malu 95icu, prvi put u zivotu [dobro, od kad su bili privatnici i kad je karta bila 3 dinara...]i jbt, radi klima... al svi prozori otvoreni.a tamo gde ne radi, zatvoreni prozori i gundjanje na "duva mi"... tja.

Link to comment

e tu se slazem sa dabovicem. stvarno treba bifi glup pa otvarati prozore u busu u kojem radi klima. ma mozda to rade i u svojim kucama, ukljuce klimu i otvore sirom prozore, sta ja znam

Edited by Pontijak
Link to comment

pa niko nije rekao da je do majstora sto su prozori otvoreni.a jest', ubedi babu da treba da zatvori prozor jer radi klima... il da ga otvori, a da joj ne duva, kad ne radi.

Link to comment

u spanskim tramvajima bar nema tih problema: oni malecki prozorcici na otvaranje su jednostavno zakljucani :Di krajem 19. veka se taj letnji problem ovako resavao u beogradskom javnom prevozu

Edited by Pontijak
Link to comment
za to sa klimom realno odgovorni su gradjani. posto otvaraju prozore uz klimu, gasi, nije to za nas.
ma nemoguce, kriv je 8%, menadzer, burazeri i ortaci, gradski sekretarijat za saobracaj....ukljucili klimu mamu im jebem, znas kad cu da im platim kartu...
Link to comment

Režimski ljudi uvek svaljuju sve na građane i ispunjavanje njihovih obaveza, zato ih stalno treba podsećati na obaveze "onog koji pruža usluge". Korumpirani, bušni, prezaposleni GSP se uvek sređuje negde u budućnosti ili potencijalu, a građani uvek sve odmah.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...