Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

nista, tabanaj, zdravo cao. nece ti nista faliti, ustani 2 sata ranije i kreni na vreme.
ima nas koji iz jedne vukojebine odlazimo na rad u drugu. dok sam koristila javni prevoz do i od posla bilo mi je potrebno upravo toliko sati ranijeg nadizanja da bih stigla na vreme jer je samo putovanje trajalo sat i po. sada putujem autom i to je zapravo tricavih 16 km u jednom smeru. ej!!! pa ti sad vidi kako bajno funkcionise nas gsp. <_<
Link to comment

"pružanje minimalno prihvatljive usluge"?u npr. potpuno novim, klimatizovanim, udobnim, čistim CAF tramvajima niko ne plaća kartu.gde se u tom slučaju temelji stavtm da ne treba plaćati prevoz iz A u B?

Link to comment

Ne znam, pitaj one koji takav stav zastupaju. Ja sam vise puta na ovom topiku napisao da se validiram uvek kada mogu da se prevezem kao covek. Ali da nema te sile, a pogotovo necije isprazne dokone forumske demagogije, koja ce me naterati da to uradim kada se guzvam kao stoka na putu za klanicu posle pola sata cekanja. Drugim recima, kada se usluga izvrsi i kada ima minimalni kvalitet, naravno da treba i mora da se plati. Kada pak nema usluge, nema ni placanja. Neverovatno je da je nekima tako jednostavna stvar toliko komplikovana za shvatanje.

Link to comment
pontijace, ne podjebavam. stvarno ali stvarno ne razumem logiku iz koje crpite verovanje da u bankrotiranoj drzavi jedan servis moze da funkcionise kao perpetuum mobile.
podjebavas, podjebavas :P nisi obratio paznju sta ja pisem, mislim nebitno sta ja pisem ali ajde :D dakle, samo sam pokusao da nadjem nego suvislo objasnjenje zasto se to desava i ne vidim bas neko resenje. to sto ti pricas o nekoj sablji, teror, mrs stoko koja ne placa itd, nije cak ni stav imucnog konzervativca koji uz japansku hranu u restoranu gadljivo gleda stoku kroz prozor restorana kako ceka da udje u bus ili trolejbus, to je vise neko dzangrizanje penzionera sa kalenica :) uostalom, ako bi tebi bilo lepse drustvo u kojem se zandarmerijskom silom uteruje gradjanska svest korisnicima gsp-a, pa mislim, moze i tako samo sto tesko da je to odrzivo resenjeda ponovim: stanovnistvo je izgubilo poverenje u ovaj sistem. sjebani, sludjeni, bedni ljudi cija je plata dva dobra gastronomska dozivljaja u dobrim beogradskim restoranima. tako sjebani, sludjeni, bedni imaju jos i osecaje unizenosti, straha i bespomocnosti i ne smeju nikome i nicemu da se suprotstave, od poslodavca pa na dalje. jedini mali, groteskni ventil u tom sve ociglednijem jadu od zivota je kurcenje u gsp-u kad naidju apex kontrolori i konstatno odbijanje placanja karata. odnos putnika prema gsp-u je samo simptom trulezi drustva za koju su poprilicno odgovorne i sadasnje elite koje, istina sve jadnije i neizvesnije, drze vlast i tokove novca u ovoj usranoj varosii da, nisam od tih milion srba koji idu na more ovog leta. na moru nisam bio od 1989. godine. u instranstvu nisam bio od 1989 do 2011. godine, cemer nesnalazenja u tranzicionoj ekonomiji. slazem se sa tobom da poprilicno onih koji imaju taj bunt neplacanja nije jadno i bedno, ipak ne placaju ljudi koji imaju i smartfonove na postpejd paketima i tako dalje. jednostavno, generalizacije u tumacenju ovog fenomena su plitke, jednostrane i netacne. ja bar priznajem da mi nije sasvim jasno zasto se to desava i u kontekstu ovog drustva ne vidim neko resenje. ok, umesto tvoje policijske represije ja bih recimo voleo da gsp i grad kaze: obustavljamo rad gsp-a na mesec dana a vi se dragi gradjani terajte u kurac i idite po ovom gradu kako znate i umete i vidite da li je gsp skup, sranje i tako dalje. na zalost nista od toga, nijedan politicar ni u ludilu ne bi tako nesto uradio, ok, erdogan bi mozda i izjavio tako nesto :D a narocito ne bi uradio jer bi bila izvesna masovna pobuna ne kod plebsa koji ovde ume da trpi vise nego bilo koja poznata vrsta stoke nego zbog malih, srednjih i krupnih kapitalista koji bi popizdeli jer im to remeti poslove, lose je da marva zaposlen covek ne moze na vreme da dodje na radno mesto i bude, kako se ono kaze, produktivan Edited by Pontijak
Link to comment

Koliko god da je GSP potreban plebsu, potreban je i aristokratiji/državi za koju taj plebs radi i to je jedini razlog zašto neće da ukinu GSP. Tako da, gospodo, ako smo već u istim govnima, (ovde se obraćam kao nekim buržujima što imaju vlast, nikome sa foruma, da ne bude zabune) dolazi vreme kad ćete i vi morati da pojedete neka govna koja ste izasrali, jer je narod prenakljukan istima.

Link to comment
Koliko god da je GSP potreban plebsu, potreban je i aristokratiji/državi za koju taj plebs radi i to je jedini razlog zašto neće da ukinu GSP. Tako da, gospodo, ako smo već u istim govnima, (ovde se obraćam kao nekim buržujima što imaju vlast, nikome sa foruma, da ne bude zabune) dolazi vreme kad ćete i vi morati da pojedete neka govna koja ste izasrali, jer je narod prenakljukan istima.
e da, ti si to jasnije napisao nego ja. upravo tako. zaposleni koriste gsp. zaposleni donose profit poslodavcima i od tog profita im se isplacuje mesecna zarada i uplacuju porezi od kojih se izdrava drzava koja opet placa svoje javne sluzbenike koji placaju pdv i ucestvuju sa svojim novcem u tokovima potrosnje, dakle novac mora da se krece, kako se to kaze. ostavimo po strani sve dozivljaje i tumacenja srpskog sadasnjeg kapitalizma ali ovo je jednostavna cinjenica. dobar javni prevoz po prihvatljivim cenama za stanovnistvo cija je prosecna plata bukvalno dva dobra rucka u restoranu je potreban i poslodavcima jer su im potrebni produktivni radnici. tu se slazem sa tobom. doci ce trenutak kada ce sve to morati da prsne, da li po brazilskom ili turskom ili sirijskom modelu, ko ce ga znati. videcemo. na zalost ne vidim da gospoda uopste shvataju to, misle da moze ovako beskonacno Edited by Pontijak
Link to comment

meni u celoj ovoj priči o plaćanju/neplaćanju karte nije jasna jedna stvar - zašto gazza ne plaća tv pretplatu?veli niko ga nije pitao.

Link to comment

nisam odgovorio na to? zato sto mi je nametnuto placanje necega sto ne koristim. ja zaista ne gledam TV. ja zastupam da mora da se plati nesto sto se koristi. voda, struja, prevoz.a ruku na srce, moja luda zena je do pre 6 meseci placala RTV pretplatu, tako da smo u zaostatku samo pola godine, sto i nije neki skor. i strepim da ce jednog dana kada bude placala struju u napadu panike da ce je uhapsiti cim se pojavi u EDB, platiti i taj dug.

Link to comment

pa to je ista hajducija kao i neplacanje prevoza, ti si uzeo sebi da pravo da procenjujes sta treba da se placa a sta ne treba. ako ti ne platis, drugi ce da plate vise jer se ti pravis pametan.ne kazem da imam nesto protiv (stavise), samo konstatujem.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

negledanje rts je gospodskije od voznje gsp-om. shvati to dabovicu. jedno je hajducija u doba karadjordja jer je to borba za oslobodjenje od turaka a drugo je hajducija u doba caruge jer je to cist kriminal :fantom:

Edited by Pontijak
Link to comment
pa to je ista hajducija kao i neplacanje prevoza, ti si uzeo sebi da pravo da procenjujes sta treba da se placa a sta ne treba. ako ti ne platis, drugi ce da plate vise jer se ti pravis pametan.ne kazem da imam nesto protiv (stavise), samo konstatujem.
pa eto, slazemo se dabovicu. da se socijalna anarhija prenosi sa teme na temu, nezavisno da li za to postoji utemeljenje (RTS pretplata) ili ne (gradske komunalne usluge). pa se to onda lepo odatle prenese na finansijski sistem zemlje, gde niko nista ne placa, ni obaveze, ni dugove, ni porez.realno, jedino sto mogu jos jednom da zakljucim je da je simbioza naroda i drzave savrsena. svako je dobio ono sto mu najvise odgovara i nema razloga da se bilo sta menja. kolabirana drzava, kolabirani narod. idealka. Edited by gazza1
Link to comment
nisam odgovorio na to? zato sto mi je nametnuto placanje necega sto ne koristim. ja zaista ne gledam TV. ja zastupam da mora da se plati nesto sto se koristi. voda, struja, prevoz....
ali neplaćanjem tv pretplate kršiš Zakon o radiodifuziji, neplaćanjem karte ne kršiš ništa.
Link to comment
ali neplaćanjem tv pretplate kršiš Zakon o radiodifuziji, neplaćanjem karte ne kršiš ništa.
bas sam to hteo da kazem. smesno ili ne, tako je.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...