Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Švercovanje u busu ne znači da švercer ne finansira rad javnog prevoza. Plaća porez, a onda grad taj novac koristi za rad javnog prevoza.Ja mogu da se saglasim sa tvojim načelnim stavom, ali on pada na jednom jednostavnom testu. Ako je vožnja javnim prevozom baš kao i svaka druga usluga, bez ostatka, zašto je dovraga pruža grad, a ne učesnici na relativno slobodnom tržištu?
Aaaand, here we go again.. :D
Link to comment
Aaaand, here we go again.. :D
Šta fali? Vrelo je napolju, zamisli da sad izađem vani na ovih 60C (da, to je tačna temperatura, zbog HAARPa). Ovako mogu da se raspravljam sedeći u kancu, milina.
Link to comment

opet je pola autobusa prolazilo prazno, s tim što je na stanici bila žena koja navodno radi u gspu, i na moje pitanje da li je u pitanju neki štrajk rekla - ma kakav štrajk, ti autobusi su zaista neupotrebljivi za ovakve temperature. dodaj na to letnji red vožnje i dobiješ vožnju od inče 15 minuta koja traje sat vremena. plaćao ne plaćao.

Link to comment
ok, kako zamišljaš da kondukter kvalitetno obavlja posao i sam sebe isplaćuje pri pokretu više od 1000 vozila?
a kako ce se isplatiti da u svakom od tih 1000 vozila imas kontrolora? i zasto taj kontrolor onda ne bi bio kondukter?
Link to comment

noćni prevoz ima dobru naplatu zato što:1) se u proseku koristi jednom-dvaput nedeljno, uglavnom vikendom, kad se ljudi do kasno zadrže u gradu2) nema mogućnosti ni smisla nešto se nadjebavati u dva ujutro kad ne postoji alternativa za povratak kući, ili odlazak na neku drugu željenu destinacijuti autobusi jesu mnogo bolji, ali ne verujem da to iole utiče na naplativost usluge.očekivati da ljudi redovno, gotovo svakodnevno, plaćaju prevoz samo zato što je kondukter unutra će biti još jedna zabluda i doneće još mnogo neprijatnih situacija, pogotovu jer će kondukter kontrolor biti u svakom vozilu, a opet sam i bez zaštite braće kontrolora i velike braće komunalaca. možda će doneti malo povećanje naplativosti, i to u početnom periodu, ali generalno je presipanje iz šupljeg u prazno.ima isto još jedna onako, malo bitna stvar, koja se ovde u raspravi da li nesvesno ili namerno obilazi: ljudi nemaju para da daju 150 dinara dnevno za uslugu koja je takva da ne moraju da je plate i da je krš od usluge. markice za (ne)zaposlene isto koštaju po nekoliko hiljada i u današnje vreme niko nije lud da ostavi to apexu u situaciji kad ne zna da li će imati za račune, za hranu i za decu. bolno, ali istinito. usluga trenutno izgleda isplativa jedino studentima i učenicima koji se svakodnevno vozikaju.jedino dugoročno isplativo rešenje je da se neka pristojna i normalna suma dodaje na račun za infostan. svi kondukteri, validatori, kontrolori i ostale pičke materine idu u prošlost, za kvalitet usluge više nema opravdanja.

Edited by Evropejac
Link to comment

Ja sam vec par puta izneo tezu da ljudi stede svuda gde mogu, za vecinu neplacanje nije hir nego mogucnost da malo postede kucni budzet. Moralisanje oko toga mi je malo cudno, kao da ljudi ne vide u kojoj bedi zivimo.

Link to comment

ma vi ste kolektivno ludi. ovaj forum je zamisljen kao mesto na kome se promislja i diskutuje neka drzava i neko drustvo koje je mnogo bolje od ovog u kome zivimo, a na kraju se svodi na to da se vadi svako moguce opravdanje da se ne plati servis koji pri tom ne mora da se koristi. jbte, ovoj zemlji stvarno treba sablja 24/7. ne valja ti GSP? pa mrs, idi peske iz blokova na terazije. jel te neko tera? peske, taksijem, linijskim, kolima. eto pregrst alternativa. mali problem, jedino je tabananje i GSP dzabe. pa onda ajde GSP. al ako mozemo pride i da ne zatvaramo usta kako je sranje, inace bi platilil. a i mala nam je plata, pa ako moze dzabe. treba da se ide na more, pa da se malo pristedi. milion srba ide na odmor u inostranstvo. voleo bih da vidim koji procenat placa obaveze.pontijace, ne podjebavam. stvarno ali stvarno ne razumem logiku iz koje crpite verovanje da u bankrotiranoj drzavi jedan servis moze da funkcionise kao perpetuum mobile.

Edited by gazza1
Link to comment

Danas sa okretnice kod Bogoslovije u periodu 14:35 (ogradjujem se da sam tada dosao na stanicu!) - 15:12 nijedan bus (6 komada) nije pokupio putnike vec su svi otisli u garazu. Na stanici je minimum 150 ljudi!

Link to comment
ja licnu kartu dajem bez roptanja kad me uhvate, a ako GSP-u nije stalo da me utuzi, to nije moj problem.
jesi proveravao sanduče danas?
Link to comment
Danas sa okretnice kod Bogoslovije u periodu 14:35 (ogradjujem se da sam tada dosao na stanicu!) - 15:12 nijedan bus (6 komada) nije pokupio putnike vec su svi otisli u garazu. Na stanici je minimum 150 ljudi!
Standardan,višedeciniski manir GSP-a,od Bogoslovije,preko Markove crkve do Studentskoj trga.Od pre par godina su dopunili repertoar tako što na ispravna vozila kače U KVARU,tako što menjaju linije uvodeći fantomske( famozne L i Do Slavije koje saobraćaju u bulevaru Vojvode Stepe a koja uzimaju vozila od 14-ice).Toliko su bili drski da su donadavno sami menjali 7 u 7L jer ih zamara da voze Bulevarom,a odnedavno su krenule i nekakve tajanstvene 14-ice ,negde oko 17 h,iz pravca Tašmajdana..
Link to comment

Negde,početkom dvehiljadatih,Nenad Bogdanović je dao izjanu o budućnosti GSP-a.Parafraziram:"Mi možemo da izvedemo 2000 vozla GSP-a ali imamo dve mogućnosti.Mnogo polupraznih autobusa koji će stvoriti kolaps ili manje vozila ,punih putnika,koji neće otežavati saobraćaj.Mi smo se odlučili za drugu a jedino rešenje za Beograd je metro.".Odluka je obrazložena navodnom ekspertizom sa Saobraćajnog fakulteta.Možemo mi disati na škrge u tramvajima,mogu se gradom voziti moderne dušegupke,od 33-ojke do 50-ice,može se sat vremena čekati trola ali u Beogradu može samo 1300 vozila i nijedno više.Naravno tu je stara,dobra ali pomalo otrcana beogradska utopija zvana metro da opravda sav ovaj bezobrazluk i lopovluk koji se dogadja već decenijama.Plaća se,što kroz karte,što kroz budžet servis koji ima mogućnosti da obezbedi kakav-takav normalan prevoz.Da uprostim-plaćamo kao da je 2000 vozila na ulicama a dobijamo svakodnevnu torturu.Iako nisam ljubitelj zavera ipak mi se čini da se ovakvom politikom želi pošto poto metro u Beogradu,a taj poduhvat je tek odlična prilika za mlaćenje para.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...