Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

nista, ja predlazem onda da ga niko ne placa pa da oborite sistem i prisilite gradsku vlast da uvede nesto drugo. ne znam sta drugo na vasem mestu.dotle mozete da me zabavljate i navodite primere velikih svetskih gradova koji svoje ulice tretiraju kao slobodno trziste za javni prevoz gradjana.

Link to comment
pa ova teza je svakako besmislena. gde na planeti javni prevoz dvomilionskog grada finansira gradski budzet? dajte taj primer pa da gasimo topik i selimo se pred stari dvor na protest.
Pa čekaj, odakle se subvencioniše gradski prevoz?
Link to comment
Pa čekaj, odakle se subvencioniše gradski prevoz?
subvencionise se ali se ne finansira. da se ne subvencionise u ovakvoj zemlji bi te kostao verovatno duplo.
Link to comment
pa ova teza je svakako besmislena. gde na planeti javni prevoz dvomilionskog grada finansira gradski budzet? dajte taj primer pa da gasimo topik i selimo se pred stari dvor na protest.
U Njujorku gradu. Finasira i grad i drzava i federalna drzava i okolni okruzi i naplata karata i opet su u nekim multimilionskim dugovima na koje placaju masne kamate i rate. Samo tamo apse balvane kao Lausevic kad se svercuju i preskacu ulazne kapije.
Link to comment
dotle mozete da me zabavljate i navodite primere velikih svetskih gradova koji svoje ulice tretiraju kao slobodno trziste za javni prevoz gradjana.
Ja predlazem da mi navedes spisak gradova gde je cena gradskog prevoza veca od komercijalne. Medjugradske linije u Srbiji se voze za 5 din/km...Edit: Najam kombija sa 8 mesta i vozacem je 40 din/km. Edited by placenik
Link to comment
U Njujorku gradu. Finasira i grad i drzava i federalna drzava i okolni okruzi i naplata karata i opet su u nekim multimilionskim dugovima na koje placaju masne kamate i rate. Samo tamo apse balvane kao Lausevic kad se svercuju i preskacu ulazne kapije.
jel se ti pravis blesav? ko je govorio u subvencioniranju? ja sam pisao o finansiranju (100% finansiranju, jer se CTale pozivao na gradski budzet kao argument za neplacanje).
Link to comment
GSP ne treba da se placa i to ne treba da ga placa NIKO, samo iz jednog razloga, a to je sto je to jedini nacin da se bagra dozove pameti, tj da se GSP dovede u red.ljudi koji placaju karte ustvari omogucavaju bagri da ostane bagra.uopste ne se radi o isplativosti sistema, sistem nije isplativ, a pitanje je da li bi bio i da svi placaju kartu po ovoj ceni. problem je u tome sto usluga koja se dobija nije ni blizu onoga sto bi moglo da bude sa istom kolicinom potrosenog novca.
Da li si ti ikad upravljao bilo kakovom firmom?
Link to comment
subvencionise se ali se ne finansira. da se ne subvencionise u ovakvoj zemlji bi te kostao verovatno duplo.
I šta sad? Dakle, subvencija ide iz mog džepa, karta ide iz mog džepa, oni™ krckaju pare na ne znam ni ja šta a na ulicu izbacuju krševe kojima treba da se vozim jer nemam izbora, još bi me koštalo duplo više (zbog krckanja para) i na kraju dođosmo do ovakve zemlje..Prinudna uprava, šta drugo.
Link to comment
jel se ti pravis blesav? ko je govorio u subvencioniranju? ja sam pisao o finansiranju (100% finansiranju, jer se CTale pozivao na gradski budzet kao argument za neplacanje).
Ne, nije mi to bio argument za neplaćanje, već sam punjenje budžeta pomenuo kao duplo plaćanje cene prevoza.I činjenicu da nije tačno da samo 50% građana plaća kartu, već svih 100% (građana koji pune budžet).
Link to comment

ja ovaj argument smatram potpuno besmislenim i zato ne bih dalje polemisao s njim. subvencija sluzi da se smanji cena karte ili obezbedi neki standard servisa (tipa spanski tramvaji). iz poreza koji placaju gradjani nijedan javni prevoz grada velicine beograda ne moze da se finansira 100%, svuda se mora ici na visoke procente naplate. as simple as that.mislim, ovo se polako pretvara u raspravu da li je starija kokoska ili jaje. vidim da zastupate stav da prvo treba da se ponudi perfektan servis pa da ce onda narod da ga placa.to u zemlji srbiji nece da ide tako. mogao bih da razmisljam do prekustra ali ne znam nijedan primer koji to potvrdjuje. zasto narod ne placa struju? zato sto voltaza varira izmedju 205 i 240V? pa nemojte stvarno.

Edited by gazza1
Link to comment
vidim da zastupate stav da prvo treba da se ponudi perfektan servis pa da ce onda narod da ga placa.to u zemlji srbiji nece da ide tako.
Jbg.. mislim da ništa manje nema nikakvog smisla.
Link to comment
mislim, ovo se polako pretvara u raspravu da li je starija kokoska ili jaje. vidim da zastupate stav da prvo treba da se ponudi perfektan servis pa da ce onda narod da ga placa.
Ne, nego zastupamo radikalan stav da, pazi sad, izvrsilac usluge treba da vrsi uslugu koju naplacuje! Revolucija u obligacionim odnosima i gradjanskom pravu uopste!
Link to comment
vidim da zastupate stav da prvo treba da se ponudi perfektan servis pa da ce onda narod da ga placa.
Ja zastupam stav da cena treba da odgovara kvalitetu. Tj kvalitet ceni.
Link to comment
jel se ti pravis blesav? ko je govorio u subvencioniranju? ja sam pisao o finansiranju (100% finansiranju, jer se CTale pozivao na gradski budzet kao argument za neplacanje).
Prihodi od karata su im jedva da pokriju osnovne plate sluzbenika bez raznih benefita sve ostalo ide na racun taksi gradjana sutra mogu da zatvore bez placanja. Pri tome mnogi od sluzbenika imaju znatno vece plate od gradjana koji ih placaju za isti ili slican posao. Imaju najgore automate za izdavanje karata u busevima u americi koje ne vracaju kusur i ne primaju papirne uvek moras da imas exact cange. Bole ih qrc kao i GSP. Slicna boljka sistema kad prepustis da javnom preduzecu ceneusluga i poslovanje diktira neko strano telo tj gradska skupstina.
Link to comment

bojim se da naplata nije samo posledica kvaliteta usluge. ne sporim da bi bila bolja da je GSP besprekorna firma, ali sam siguran da precenjujete ovaj narod.sto se cene tice, dajte strukturu cene pa da o tome pricamo. ovako je to napamet i svodi se na to koliko bi neko zeleo da plati. ako bude bio savrsen prevoz, hocete da ga platite onoliko koliko kosta u tokiju ili berlinu, posto vec autobusi i gorivo kosta isto, a plate zaposlenih u sistemu ionako pokrivaju subvencije gradjana pa ne uticu na cenu karte.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...