Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

izvinite ali nisam toliki debil, znam da oni koji imaju personalizovane karte ne validiraju. ali vidim sta se desava kada udje kontrola - najmanje trecina vozila izlazi napolje, po defaultu. ako nije tako, recite.ne sumnjam da je sve tako kako kazete, ali za mene je bottom line sta je ovde starije. ne placas kartu zato sto je tender netransparentan? pa vi ste izasli iz najgore srpske price koju je milosevic pustio iz boce sa onim niko ne sme da vas bije = mogu da radim sta god hocu = jebe mi se da odgovaram za svoje postupke bilo kome sem sebi = anarhija.naravno, zalite se prvi kada vidite neke druge kako rade to isto na nekom drugom mestu, pod uslovom da su iz druge soc.grupe/antipaticni/shabani itd....

Link to comment
pa vi ste izasli iz najgore srpske price koju je milosevic pustio iz boce sa onim niko ne sme da vas bije = mogu da radim sta god hocu = jebe mi se da odgovaram za svoje postupke bilo kome sem sebi = anarhija.naravno, zalite se prvi kada vidite neke druge kako rade to isto na nekom drugom mestu, pod uslovom da su iz druge soc.grupe/antipaticni/shabani itd....
imas ceo topic od 530 strana, mrzi me da prezvakavam istu pricu sto puta. evo ti ukratko: neplacanje karte je pravno pitanje izmedju mene i GSP/Busplusa. za svoje postupke odgovaram svojoj savesti i eventualno postupajucem sudiji, a ne dezurnim uterivacima gradjanske svesti. ne ugrozavam nikoga time, ne parkiram na invalidskom mestu, ne pljujem po ulici i tako dalje, nego radim nesto sto nema veze sa drugim gradjanima.ja znam da mi nije problem da platim kada su stvari kako treba, tj kada postuju jebeni vozni red, sto je i bio slucaj tokom kratkog perioda od uvodjenja Busplusa. inace da redovno koristis GSP ti bi se prvi bunio kao Grk u apsu i vikao da ti ne pada na pamet da platis to djubre. ovo pricam jer te znam mnogo dugo na forumu.
Link to comment
ista tema se provlači na svakih 5-10 strana ovog topica, a dabović je bar 50 puta pomenuo termin "obligacioni odnos" :lol:
svaki put kad neko pomene kaznjavanje svercera, ja cu to da kazem. ne 50, nego 5.000.000 puta. jel treba ja komunjara da objasnjavam elementarne stvari, da ne moze da drzava kaznjava nekoga ko je u parnicnom sporu oko neplacene usluge. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Kako objasnjavas to da u Beogradu postoje dva prevoza.Jedan koji je neprecizan, cesto prepun izmedju ostalog zbog pojava koje je Vasa spominjao i koji uprkos tome sto naplatu karata kontrolise komunalna policija, nasumicne, tackaste, stalne i ko zna kakve jos kontrole (koje najcesce cine nalozeni mladici) uz pomoc hi-tech validatora i dalje moze samo da pozeli da ima placanje preko 50%I drugi koji je tacan u minut i ako izuzmemo pokusaje udvaranja (tako sto ce kondukter nekoj slatkoj goticarki na putu kuci iz KSTa progledati kroz prste za kartu) ima nivo placanja kao u Dizeldorfu uprkos tome sto osim jednog konduktera po vozilu ( a i to je u preko 50% slucajeva neka sitna zenica srednjih godina) i nista vise. Nema kontrola uvece, ne rade validatori i nema komunalne. A opet sve funkcionise besprekorno.EDIT: @Gazza

Edited by pavllle
Link to comment
izvinjavam se unapred svim nervno labilnim zagovornicima bojkota bus plusa, nije mi namera da vas nerviram sem da kazem da nas ima drugacijih u ovoj prici. pitanja kontrolora, validatora, 8% i svega ostalog mogu da dodju na red kada procenat placanja javnog prevoza predje 90%. ne mora 98% ili 99% kao u dizeldorfu.
Da dodam da je visoka naplata i u Kitu.Doduse, to je mesavina privanog prevoza u Bgd u doba Dane Draskovic (krs autobusi sa kontrolorima) i drzavnog gde je svaki ulaz na stanicu ulaz kao na metro.I da dodam, niti se sa moje tacke gledista svercovanje moze opravdati korupcijom, niti se uvodjenje Bus Plusa moze opravdati bilo kakvim argumentima.
Link to comment
imas ceo topic od 530 strana, mrzi me da prezvakavam istu pricu sto puta. evo ti ukratko: neplacanje karte je pravno pitanje izmedju mene i GSP/Busplusa. za svoje postupke odgovaram svojoj savesti i eventualno postupajucem sudiji, a ne dezurnim uterivacima gradjanske svesti. ne ugrozavam nikoga time, ne parkiram na invalidskom mestu, ne pljujem po ulici i tako dalje, nego radim nesto sto nema veze sa drugim gradjanima.ja znam da mi nije problem da platim kada su stvari kako treba, tj kada postuju jebeni vozni red, sto je i bio slucaj tokom kratkog perioda od uvodjenja Busplusa.inace da redovno koristis GSP ti bi se prvi bunio kao Grk u apsu i vikao da ti ne pada na pamet da platis to djubre. ovo pricam jer te znam mnogo dugo na forumu.
dabovicu, sad si istovario gomilu budalastina koje ne odgovaraju osobi tvoje inteligencije. tvoje neplacanje karte nije pitanje odnosa izmedju tebe i GSP nego odnosa izmedju tebe, GSP i onih koji placaju kartu, koji kartu placaju i za tebe.ti apsolutno nemas prava da se bunis nizasta jer za uslugu ne placas pa samim tim nisi formirao obligacioni odnos. koliko vidim, jedina strana sa kojom mozes da vidis oko obligacionog odnosa je nekakav sud i moja osnovna zamerka GSP je sto vas ne procesurira. kada bi prvi put proveo 7 dana u padinjaku okopavajuci kukuruz i seruci u rupu u podu celije, verujem da bi trcao da platis kartu u busu.
Kako objasnjavas to da u Beogradu postoje dva prevoza.Jedan koji je neprecizan, cesto prepun izmedju ostalog zbog pojava koje je Vasa spominjao i koji uprkos tome sto naplatu karata kontrolise komunalna policija, nasumicne, tackaste, stalne i ko zna kakve jos kontrole (koje najcesce cine nalozeni mladici) uz pomoc hi-tech validatora i dalje moze samo da pozeli da ima placanje preko 50%I drugi koji je tacan u minut i ako izuzmemo pokusaje udvaranja (tako sto ce kondukter nekoj slatkoj goticarki na putu kuci iz KSTa progledati kroz prste za kartu) ima nivo placanja kao u Dizeldorfu uprkos tome sto osim jednog konduktera po vozilu ( a i to je u preko 50% slucajeva neka sitna zenica srednjih godina) i nista vise. Nema kontrola uvece, ne rade validatori i nema komunalne. A opet sve funkcionise besprekorno.
pa nista, sta vas sprecava da koristite i placate prevoz koji vise odgovara vasim potrebama. ako vam se prvi ne svidja a ne svidja vam se, nemojte da ga koristite ako ga vec ne placate. a ako nema dovoljno prvog, tabani pa put pod noge. eto vas u centru za sat-dva najkasnije.drugim recima radujem se sto razni dabovici vise nece moci da ulaze u GSP bez placanja. to sto ce to morati da se kompenzuje kroz rast cene karata i sto ce to platiti svet koji ima minimum gradjanskog morala da ono sto koristi mora da plati, i to ne po zelji nego onako kako je propisano od strane davaoca usluge je nadam se nesto sto ce se vremenom resiti, kada raspustena bagra poznata kao srpski narod shvati da ce onda morati da taljiga pesice iz mirijeva, bezanije, borcaje ako ne plati. pa kada budu placali, tako ce se vremenom i servis popraviti - a ruku na srce dramaticno je popravljen u odnosu na vremena kada je naplata bila 0%, zahvaljujuci onima koji su do sada placali izmedju ostalog. Edited by gazza1
Link to comment

I ti pricas kojestarije koje ne prilice osobi tvoje inteligencije (serdar, vojvoda...). Mrzi me da prolazim kroz istu diskusiju, te se pozivam na svoje ranije postove, ako te ne mrzi citaj topic, ako te mrzi, sta da se radi :)

Link to comment

pa ne moram da citam 536 strana da nalazim argumentaciju sa kojom branis da je tvoje neplacanje karte odnos izmedju tebe i GSP-a kada ti direktno utices na standard ovog servisa za sve korisnike

Link to comment

imas argumente i za to na ovih 536 strana. slusaj, ne zelim da pomislis da te odjebavam, polemisao bih da imam vremena, ali neki rokovi me stisli...moram da zaradim za busplus karte smederevku.

Link to comment

Lepo sam ti dao primer da kada se postavi odredjeni standardi koji nisu nedostizni jer vec postoje u tim istim autobusima nocu, ljudi ili bar dobra vecina ce biti spremena da to i placa. Do tada ce da ide nadgornjavanje i inacenje i garantujem ti da ni ovih 700 novih kontrolora nece znacajno smanjiti nivo svercovanja jer ce oni kao zaposleni GSPa imati fiksnu platu i zivo ce im sevati paja da se zarad Djilasovog profita svadjaju i tuku sa likovima koji im kazu "Platicu kartu kada Dinkic da 1000e" ili ga jednostavno otera u kurac.Ako si zainteresovan da vidis kako izgleda odnos GSPa i BusPlusa, sledeci put samo obrati paznju da li postoji medjusobna komunikacija izmedju kontrole i vozaca ili jos bolje pokusaj da kupis kartu kod vozaca sa novcanicom od 1000 dinara (mada meni nije uspevalo ni sa 500 a par puta ni sa 200). Onda ce ti biti jasno zasto je ova nova metoda povecanja naplate duplo retardirana. Ali dobro nekih 700 nesrecnika ce biti placeno da se 8 sati vozi GSPom. Ja bih im vala dao i beneficirani radni staz.

Link to comment

bice zabavno gledati sta ce ti kontrolori raditi u 9 ujutru na liniji 46, na kojoj je interval magicno povecan sa 5 na 9 stanica...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...