Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Letnji red voznje je startovao u subotu.
možda na papiru je počeo u subotu, u praksi su počeli još početkom juna(čim su se raspustili maturanti) Edited by eye of the beholder
Link to comment
ja sam takođe uočio neku tihu degradaciju kvaliteta autobuskog prevoza.frekvencija je manja, kvarovi su češći i sama vožnja je otežana. kao da su na ulicama neispravna vozila.govorim inače o linijama 26, 25 i tako tome.ima li smisla teorija zavere da je u pitanju opstrukcija gradske od strane republičke vlasti? postoji li mehanizam za tako nešto?
s jedne strane poceo je da vazi letnji red voznje iako je po meni letnji red voznje arhaizam i budalastina jer su se navike stanovnistva promenile i ne idu svi iz grada na godisnje odmore u isto vreme i tako dalje. s druge strane moguce je da postoji opstrukcija gradske vlasti od strane republicke i to se moze elegantno raditi pridavljivanjem na sto nacina koji otezavaju finkcionisanje grada. u gsp-u je dovoljno samo aktivirati mafijaske udruge aka sindikati kojih ima ko zna koliko i lepo krene tiha opstrukcija manifestovana u kurcobolji vozaca, mehanicara itd. setimo se kako je nekadasnja opozicija koristila sindikate vozaca u gsp-u za pokusaj opstrukcije pa je tadasnji gradonacelnik nebojsa covic tu opstrukciju razjebao metodom upada policije i prebijanja svih koji su se zatekli u depou gsp-a a da ne idemo daleko u proslost recimo u aljendeov cile kada je sve pocelo sa strajkom sindikata kamiondzija. verujem da tiha opstrukcija postoji i da je sadasnja republicka vlast poprilicno pametna u izboru metoda, mrcvarenje gradskih sluzbi i slicno na bilo koji nacin i jednostavno cekanje da se skrcka raspolozenje gradjanja tj da pocnu masovno da pizde na gradonacelnika i ds i onda lepo na jesen lokalni izbori, mislim moze se to i jednostavnije, obaranje gradske vlade i gradonacelnika u skupstini grada ali onda se daje imidz zrtve te je ovaj nacin mrcvarenja mnogo efikasniji Edited by Pontijak
Link to comment
Juče je bez puno buke krenuo letnji red vožnje, 30% manje vozila, umesto 1320 u špicu ide ih 900+. Beogradska varijanta vremenske karte od 75 minuta je malo fleksibilnija nego, recimo, ona u Zagrebu - tamo je trajanje 90 minuta, ali ste ograničeni samo na presedanja u jednom smeru.
o cemu pricate? jedno kucanje busplusa sada vazi 75 minuta? djilas cita ovaj forum?
Link to comment

:ziga: samo godinu i po im je trebalo da se sete. još da uvedu dnevne i nedeljne karte, i da mesečna važi 30 dana od dana kad se kupi, a ne od 1. do 1. i bog da nas vidi.

Link to comment

I opet kreću sa pričom "u prodavnici morate da platite hleb i mleko kad ga uzmete" to je usluga kao svaka druga.Ali nema priče o kvalitetu i to što plaćaš unapred...Send from WC solja by BVK

Link to comment
o cemu pricate? jedno kucanje busplusa sada vazi 75 minuta?
ne. uvesce nove vremenske karte koje ce kostati 100 dinara. i to radi Grad, ne Busplus.edit: ako sam dobro shvatio Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
o cemu pricate? jedno kucanje busplusa sada vazi 75 minuta? djilas cita ovaj forum?
Ne ne.Jedno kucanje vazi neograniceno, sve dok se vozis u istom autobusu u jednom smeru. Po nepromenjenoj ceni.Ali ako presedas, onda otkucavas tu neku novu kartu koja kosta 100 dinara, a sva moguca otkucavanja, koliko god da ih bude, moras da sprovedes u roku od 75 minuta nakon prvog otkucavanja.Recimo, krenem sa Kanarevog pa stignem do Banjice, pa onda predjem na trolu do Kneza Milosa, pa odem do sajma. Ako se u Kneza Milosa validiram 74 minuta nakon validacije na Kanarevom, cela voznja me kosta 100 dinara. Edited by pacey defender
Link to comment
Od 15. jula u svim autobusima, trolama i tramvajima biće po jedan kontrolorpa sto onda lepo ne uvedu opet konduktere, koji kurac validatori?
Pa taj kontrolor je ustvari stari kondukter samo sto ne prodaje karte nego tera ljude da koriste validatore. Ali da, menadzer je pravi genije pa je osmislio odlican sistem u kom je svakom sa 3 grama mozga jasno da cim ubacis konduktera u svaki prevoz, ceo sistem validatora postaje potpuni visak.
Link to comment

menadzer je idiot tezak, stoji to da je bio sposoban da postane milioner kao i bivsoj zeni sto je pomogao da postane milionerka ali to je vec njegov problem, nemamo mi gradjani nista od njegovih miliona u njegova 4 zida™. ovaj kretenizam, da grad placa kontrolore koji ce terati ljude da koriste validatore na polzu i uveseljavanje apex firme e pa to je stvarno iritirajuce. sto rece pavllle, ceo taj sistem validatora postaji imbecilno suvisan a ostace i apex i njihovih 8 procenata od prodatih karata a grad ce da placa kontrolore

Link to comment
Ne ne.Jedno kucanje vazi neograniceno, sve dok se vozis u istom autobusu u jednom smeru. Po nepromenjenoj ceni.Ali ako presedas, onda otkucavas tu neku novu kartu koja kosta 100 dinara, a sva moguca otkucavanja, koliko god da ih bude, moras da sprovedes u roku od 75 minuta nakon prvog otkucavanja.Recimo, krenem sa Kanarevog pa stignem do Banjice, pa onda predjem na trolu do Kneza Milosa, pa odem do sajma. Ako se u Kneza Milosa validiram 74 minuta nakon validacije na Kanarevom, cela voznja me kosta 100 dinara.
hvala, to lici na nesto.realno, to je vec ono sto postoji u becu ili berlinu. imas kartu za kratku voznju (mislim, 3 stanice metroa ili 6 tramvajskih (ili sam ovaj primer izmislio :)), ta recimo kosta 1,20e i imas normalnu kartu koja vazi sat vremena i kosta 2e.nisam do kraja u ovoj tematici jer sam povremeni korisnik ali, ako su zadovoljene sve socijalne i druge kategorije gradjana kroz odredjene povlastice i kompenzacije (penzioneri, ucenici i studenti, nezaposleni) apsolutno podrzavam sve oblike radikalnog drzavnog nasilja i terora prema onima koji ne placaju karte. ovo sto vidjam kada povremeno udjem, da otprilike svaki 20. otkucava (validira?) kartu, nema veze sa zivotom. javni prevoz nije domen ljudskih prava, nije socijalna usluga koja je primenjiva na svakoga ko udje. takodje podrzavam radikalno kaznjavanje onih koji ne placaju prevoz pod maksimom placacu ga kada bude bio dobar, jer nikada nece biti dobar ako ga korisnici ne budu placali.izvinjavam se unapred svim nervno labilnim zagovornicima bojkota bus plusa, nije mi namera da vas nerviram sem da kazem da nas ima drugacijih u ovoj prici. pitanja kontrolora, validatora, 8% i svega ostalog mogu da dodju na red kada procenat placanja javnog prevoza predje 90%. ne mora 98% ili 99% kao u dizeldorfu. Edited by gazza1
Link to comment

Gazo, prvo, to sto svaki dvadeseti validira kartu ne znaci da se 19 od 20 svercuje. Ako imas mesecnu kartu, nisi duzan da se validiras. U vezi ovog dalje...1. Ako je voznja javnim prevozom usluga kao bilo koja druga usluga, neka bude potpuno privatna. Nema sta grad tu da se pita. Kao sto se ne mesa u trziste pruzalaca usluge masaze, brze hrane i sl. 2. Svercovanje je mnogo manji drustveni problem od netransparentnog tendera. Ali svako sam odredjuje svoje prioritete, odnosno, sta ce mu biti veci problem.

Link to comment

Da bi se doslo do resenja sta je potrebno za veci % placanja prevoza, dovoljno je samo setiti se kako su funkcionisali privatnici u vreme kada su tek pocinjali. Svaki autobus je bio bolji od GSPovog i svaki je imao svog konduktera koji naplacuje kartu i zaista ne pamtim da sam video nekoga da je mogao da se prosvercuje kod privatnika. Slicno kao sto danas funkcionise nocni prevoz. Sad zasto je to toliko tesko uvesti i cemu sluzi cela aparatura validatora, kartice, APEX, Busplus itd neka pojasni neko drugi, posto meni osim talova, skidanja kajmaka i ugradnje nista racionalno ne pada na pamet.

Link to comment

volim ove sto povremeno ulaze u GSP (pritom nemajuci pojma kako stvari funkcionisu, tj da se validiraju samo oni koji nemaju personalizovane) i donose sveobuhvatne zakljucke. najveci broj problema GSP nema nikakve veze sa finansiranjem, nego sa bezobrazlukom, gramzivoscu i bahatoscu vozaca, dispecera i gradske uprave.recimo, linija 27E. postoji dogovor izmedju vozaca na liniji E4 i 27E da 27E ne polazi sa stanice dok ne prodje minibus, kako bi pokupio putnike. tako se formira guzva na vestacki nacin, i takodje tako se formira i vozic, tj konvoj od 2 autobusa posle kojih ide 20 minuta pauze.ko ce meni da plati vreme koje izgubim cekajuci prevoz, i ko ce da mi nadoknadi novac koji sam potrosio na minibus jer u autobus ne mogu da udjem? ja cu sam da nadoknadim, eto ko, i to tako sto necu placatisto se tice drzavnog nasilja i terora, to nece da moze. voznja je usluga kao i svaka druga, ako je ne platis, ulazis u obligacioni spor. ja licnu kartu dajem bez roptanja kad me uhvate, a ako GSP-u nije stalo da me utuzi, to nije moj problem.da ti plasticno objasnim, Gazzo, zamisli da radis ceo dan i da neko namerno sabotira tvoj odlazak kuci da bi uzeo tog dana nekih 300-400 dinara vise, i da to radi potpuno transparentno, na tvoje oci. ajde reci mi realno koliko bi raspolozen bio da placas takvu uslugu. pri tome, takve stvari pogadjaju i one koji redovno placaju. objasni njima da treba da trpe neciju bahatost jer se neko drugi svercuje. ta vrsta logike se, interesantno, primenjuje samo na GSP, u svim drugim oblastima zivota se podrazumeva da davalac usluge treba da radi ono na sta se sam obavezao.a ovo sto sada radi menadzer je skandalcina nevidjenih razmera. trosi gradski novac da bi asistirao radu nekompetentne privatne firme u kojoj i sam ima materijalni interes. i, kao, nema veze, opet cemo da pricamo o tome da su putnici krivi za nesto.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...