Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
U okviru novih mera u javnom prevozu, od ponedeljka, 24. juna, građani će moći da kupe vremensku kartu koja će koštati 100 dinara i važiti u zoni ITS1. Prema rečima direktora Direkcije za javni prevoz Zorana Šarca, karta će važiti 75 minuta od trenutka kada je putnik očita u vozilu, što je u obavezi da radi i prilikom svakog presedanja. "Mi smo zamislili da putnik može da završi započetu vožnju ako poslednje očitavanje karte bude u okviru tih 75 minuta", rekao je Šarac.
O hvala kurcu. Mada, kad čujem ime Šarac u kontekstu upravljanja javnim prevozom.....I ovo što Pontijak reče - ako će grad da zapošljava kontrolore, hoće li biti promenjen ugovor sa Apeksom, pošto je predviđeno da ova firma kontroliše naplatu vožnje?
Link to comment
Krenula redukcija, 50 i 59 sam se načeko za vikend.Послато са RACERII користећи Тапаток 2
to znači da 50 ide -1 put na sat vremena?
Link to comment

ja sam takođe uočio neku tihu degradaciju kvaliteta autobuskog prevoza. frekvencija je manja, kvarovi su češći i sama vožnja je otežana. kao da su na ulicama neispravna vozila. govorim inače o linijama 26, 25 i tako tome.ima li smisla teorija zavere da je u pitanju opstrukcija gradske od strane republičke vlasti? postoji li mehanizam za tako nešto?

Link to comment
ja sam takođe uočio neku tihu degradaciju kvaliteta autobuskog prevoza.frekvencija je manja, kvarovi su češći i sama vožnja je otežana. kao da su na ulicama neispravna vozila.govorim inače o linijama 26, 25 i tako tome.ima li smisla teorija zavere da je u pitanju opstrukcija gradske od strane republičke vlasti? postoji li mehanizam za tako nešto?
Juče je bez puno buke krenuo letnji red vožnje, 30% manje vozila, umesto 1320 u špicu ide ih 900+. Beogradska varijanta vremenske karte od 75 minuta je malo fleksibilnija nego, recimo, ona u Zagrebu - tamo je trajanje 90 minuta, ali ste ograničeni samo na presedanja u jednom smeru.
Link to comment
ali ovo je trendTM koji sam primetio još pre dve nedelje. :(
To svakako ne sporim, i ja sam pre neki dan pustio korenje čekajući 25 u Ruzveltovoj. Ovo za letnji red sam slučajno čuo jutros na radiju, ranije su to menjali oko 1. jula.
Link to comment

Ja sam odmah skontao da je u pitanju tradicionalni letnji red voznje...

Beogradska varijanta vremenske karte od 75 minuta je malo fleksibilnija nego, recimo, ona u Zagrebu - tamo je trajanje 90 minuta, ali ste ograničeni samo na presedanja u jednom smeru.
Meni je juce samo za potez od Trosarine do okretnice 33ojke trebalo 75minuta. Za sta mu inace treba 10tak minuta kada ide normalno. Tako da je tih 75 minuta vrlo fleksibilan pojam u nasem sistemu gradskog prevoza.1.5-2h bi bila prava stvar.
Link to comment

juche mi busplus zena reche - ne trazite po tashni, vas sam videla nekoliko puta proshle nedelje :lolol:pochetak 1 lepog prijateljstva ^_^

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...