Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Promenili su nešto kod validatora, pre je kada god prineseš "pripejd" karticu - na ekranu ti samo pokaže koliko imaš para. Ako se pojavi zelena boja, skine ti 72 rsd i pokaže ti koliko je ostalo. A ako se pojavi narandžasta onda samo piše koliko imaš para na kartici. Od sada kada nemaš kredita, validator obavesti tebe i sve oko tebe audio saopštenjem "nemate dovoljno kredita". I sad ako ste neko kao ja, i imate 3-4 kartice, imate poprilično "komično/neprijatnu" situaciju. Stojim u tramvaju pored validatora, izvadio 3 kartice i jedna po jedna "nemate dovoljno kredita", ljudi oko mene počeli da se smeju. Izbunarih i četvrtu karticu i pojavi se "zeleno svetlo". Nije da nisam očekivao aplauz :)Da li postoji mogućnost da ja odem u taj Bus+ i da mi tamo kredit sa svih mojih kartica prebace pare na jednu?

Link to comment

Zezaš Džejmse, lako je tebi... ti se vozikaš u uređenom sistemu.Znam da imam neki "kredit" jer kad god kupujem kartice, nikad ne kupujem tačnu cifru (npr 40 +72+72+72rsd) ako hoću tri vožnje. Nego (lepo) kažem daj novu karticu i ostatak uplati od ovih 300 rsd

Link to comment

na svakoj kartici možeš da imaš ostatak koji je manji od 72 dinara, inače bi ti kucao karte. lakše ti je da ti na kiosku kažu koliko ti je ostalo, uplatiš neki mali smislen iznos da bi dopunio do 1 ili 2 cele, pogotovo ako se radi o papirnim a ne o plastičnim karticama.

Link to comment

Ovo sa karticama je kao oni zadaci iz Matematičkog lista sa 2-3-4 kantice u kojima ima ovoliko-i-ovoliko vode, a cilj je da bude toliko-i-toliko. Naravno, u pravu je buffalo, najjednostavnije rešenje je, kada već imaš posude sa milimetarskom podelom, da ih prosto sve dopuniš sa česme, pa baciš 3 od 4 kada budeš siguran da si na nuli. Istoričar talenat za teoriju igara, ko bi rek'o!edit:typo

Edited by Oxymoron
Link to comment
Zezaš Džejmse, lako je tebi... ti se vozikaš u uređenom sistemu.Znam da imam neki "kredit" jer kad god kupujem kartice, nikad ne kupujem tačnu cifru (npr 40 +72+72+72rsd) ako hoću tri vožnje. Nego (lepo) kažem daj novu karticu i ostatak uplati od ovih 300 rsd
A zasto ne kupujes tacnu cifru? Zasto uplacujes iznos s kojim se posle "mucis"? Bezveze.Ja uvek odem na trafiku i kazem "10 karata", "5 karata", "1 karta" i oni uvek uplate koliko treba. Jedini put kada sam morao da se domisljam koliko tacno u dinar uplatiti je kada su ono povecali cene karata sa 60 na 72 din.
Link to comment
A zasto ne kupujes tacnu cifru? Zasto uplacujes iznos s kojim se posle "mucis"? Bezveze.Ja uvek odem na trafiku i kazem "10 karata", "5 karata", "1 karta" i oni uvek uplate koliko treba. Jedini put kada sam morao da se domisljam koliko tacno u dinar uplatiti je kada su ono povecali cene karata sa 60 na 72 din.
"Zašto je u Srbiji nemoguće ono što je moguće i u zemljama koje od nas nisu bogatije, razvijenije i obrazovanije, za mene ostaje misterija."
Link to comment

Zato što sam lenj i mrzi me da razmišljam.Lakše mi da izvadim okruglu cifru (ili koliko imam) i kažem "daj-za-sve-pare"

Link to comment
A zasto ne kupujes tacnu cifru? Zasto uplacujes iznos s kojim se posle "mucis"? Bezveze.Ja uvek odem na trafiku i kazem "10 karata", "5 karata", "1 karta" i oni uvek uplate koliko treba. Jedini put kada sam morao da se domisljam koliko tacno u dinar uplatiti je kada su ono povecali cene karata sa 60 na 72 din.
+100pomuči se jednom, izračunaj koliko ti fali i dokupi tačno toliko, i gotovo (do sledećeg poskupljenja :D)
Link to comment

Sad vise zemunski huligani ne moraju da idu u druge delove grada na trening Претучен контролор Бус-плусаКонтролор Бус-плуса претучен у Земуну око 18 часова. Повређеног младића са отеклинама на лицу Хитна помоћ превезла у КБЦ Земун.У Земуну је претучен контролор Бус-плуса, који је са отеклинама на лицу превезен у КБЦ Земун, изјавила је портпаролка Хитне помоћи Нада Мацура.Мацура је прецизирала да се ради о 25-годишњем мушкарцу, коме је екипа Хитне помоћи констатовала оток и модрице на обе јагодичне кости и огреботине по лицу.Мацура је додала да се то догодило на стајалишту код Медицинске школе у Улици цара Душана.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...