Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ne postoji javni prevoz koji se ne finansira iz budzeta, i to vecim delom. Nigde. To da prevoz moze da se finansira samo od prodaje karata su vlazni snovi liberalnih ekonomista.Ja samo kazem da je mogucnost da placas prevoz po slobodnom nahodjenju nesto sto je nemoguce i bilo kojoj uredjenoj zemlji. Jednostavno nemas taj izbor. A to najvise govori o nesposobnosti vlasti. I u uk je prevoz finansiran iz budzeta, pa jos moras da platis papreno, i nije ni blizu kvalitetan u odnosu na to koliko kosta karta. Al nemas izbor da se vozis i da ne platis.
A kako oni u Londonu to regulisu, pa nema sverca po autobusima ?
Link to comment
Ma gde to, majke ti? Bas bi voleo da vidim tu divnu zemlju u kojoj to funkcionise.
This result is brought to you by Forum Search, post http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=12988&st=2625&do=findComment&comment=1605425
Very often the subway, the buss, or the tram is delayed. Maybe you're on a tram and something happens with your tram and you get delayed.When such delays last more than 20 minutes, they will announce it and you have the right to use the guarantee. That means you can take a cab to get where you want and the public transport office will pay up to 500 NK.Important: you have to do document when and where this incident took place and you need a receive from the taxi driver. You'll have to fill in some form (unfortunately only in Norwegian yet) but ask the young people working at Narvesen or Seven Eleven ,and they'll help you translate the questionsif you don't live in Norway you have to state which bank you're using and other important facts. I can’t promise you, that you'll get your money back the immediately but I guess within a week depends on how much they have to do there.
Link to comment

Ja mislim da je vreme da na temi o (Beo)Gradskom Saobracajnom Preduzecu prestanemo da pricamo o Londonu, Svajcarskoj, Nambiji i Atlantidi.Ako vec moramo da se odmicemo od price o Ovde i Sada, jel mozemo da pricamo o tome kakav ce prevoz biti za 1000 godina u krugu dvojke ? Ono, promene radi.

Link to comment

Palikaris, u normalnim i uređenim zemljama postoje zakoni koji moraju da se poštuju. Dakle, moraju, nemaš izbora, moraš da poštuješ zakon.

Link to comment

ljudi sve više prestaju da otkucavaju karte jer ih pritežu sa svih strana. kad računaš da li ćeš imati za hranu i da ti ne odseku struju, poslednja ti je briga da li će te biti sramota zbog neotkucane karte (a verujem da je još veći blam stajati sve vreme pored vrata ako kontrola naiđe). u takvoj situaciji je mnogo i 150 dinara dnevno ako ne moraš da ih platiš, mnogo je i tri i koliko već hiljada za mesečnu ukoliko firma ne obezbeđuje markicu. ljudi gledaju da ne plate sve što mogu da ne plate, a gradski prevoz je u kućnom budžetu trenutno glavna stavka na kojoj može da se uštedi.edittrenutno može biti isplativa samo mesečna markica učenicima i studentima koji svakodnevno, i po nekoliko puta dnevno, koriste prevoz.

Edited by Evropejac
Link to comment

I isplati se mesečna za nezaposlene za one koji rade negde ali im još traje potvrda iz NSZ ;-) Send from WC šolja by BVK

Link to comment

SMS me je u 23:15 obavestio da je autobus udaljen 3 stanice od željene stanice. Ok, uputio sam sestru da sačeka taj autobus. Međutim, autobus se nije zaustavio na stanici, samo je projurio, prazan, verovatno je otišao u garažu, šta god. Momentom prolaska pored stanice, izgubio se iz SMS sistema, tako da je naredni autobus najavljen za 26 stanica.Pozvao sam sestru da se vrati pa da odemo na stanicu koja je malo prometnija, a koja je udaljena desetak minuta. Tek tu je došlo do pometnje sa SMS uslugom. Da ne smaram - ušla je u autobus tek u 00:01.Znači, nek mi malo glabaju kobas. U normalnim okolnostima, jer je tako svuda u svetu, dobili bismo refund u iznosu od 1200 dinara koliko bi stajala vožnja taksijem. Nisi pružio uslugu, obmanuo si potrošača - ćao, zdravo.

Link to comment

A, ne, ne, nije tako. Ja ne umem da ti objasnim zasto, ali pitaj npr, Palikarisa, Muslina i ostale mudrosere, oni ce verovatno umeti. Muskarci znaju zasto.

Link to comment

E, ali najvolem to kada mi neko kaže da je vožnja prevozom kao i bilo koja druga usluga. Kul, neka bude da je tako. Ali onda dolazimo na teren prava potrošača. A tu GSP, Veolia, Šarac, Gradska direkcija, Gradski sekretarijat, jebeni Apeks, i sva ostala govna, onda mogu mnogo više da izgube nego što mogu da dobiju. Odnosno, tako bi bilo da živimo u normalnoj državi.Napisao si da će autobus doći? Autobus nije došao? Uzeo si mi pare da me obavestiš da će autobus doći, a autobus nije došao? Prava potrošača?Mora, valjda, da se zna neki red? Ili ne mora?

Link to comment

Ma te "usluge", u kojima jedna strana (izvrsilac usluga) diktira sve uslove, pa cak i to da li ce izvrsiti uslugu ili ne, su nesto fenomenalno. Porediti to sa ostalim obligacionopravnim odnosima je, najblaze receno, ili tezak bezobrazluk ili tesko neznanje. Jer, jedno od osnovnih nacela obligacionog prava je ravnopravnost ugovornih strana. Gde je u slucaju GSP-a ta ravnopravnost, kada korisnik mora unapred da plati uslugu, a izvrsliac ne mora da je izvrsi, ostavljam forumskim doajenima gradjanskog prava, Palikarisu, Muslinu i ostalim vedetama, da objasne.

Link to comment

Pa da. Ti plati 3260 dinara da se voziš mesec dana neograničeno, a ako se autobus povremeno pokvari, ako se jednostavno ne pojavi, to nije važno. Refund opcija ne postoji. Ako sam našao nogice u rol viršli, zna se ko treba da reaguje. Što bi rekla Orderka, AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAA AAAAAAAAA. Dostavio si mi beli laptop umesto crnog laptopa, a platio sam ti da mi dostaviš crni laptop?Kupio sam rolere a zadnji točak nije ispravan? A kupio sam rolere jer sam odlučio da ne koristim usluge javnog prevoza kada dolazim na posao? A kupio sam ih jer si me ubedio da je vožnja javnim prevozom kao bilo koja druga usluga, te da postoji savršeno dostupan supstitut? Usluga, bato. Reklamacija. Povraćaj novca. Mora red da se zna. Prava potrošača. Mislim da ću ih drkati sutra za ovo. AKo imate koji savet, slobodno udrite.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...