Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Zato sto se ne mora. Sve ostalo je proseravanje, razlozi koje bi mogao da izmislis u bilo kom gradu. Razlika je sto tamo moras da platis, nema izbora, a ovde te niko ne kontrolise.
jel u tvoju glavu ulazi fakat da mnogi od nas placaju i kad nema kontrole, ukoliko smo zadovoljni uslugom, ili ces sada na ovo proseravanje da dodas i da lazemo?
Link to comment
jel u tvoju glavu ulazi fakat da mnogi od nas placaju i kad nema kontrole, ukoliko smo zadovoljni uslugom, ili ces sada na ovo proseravanje da dodas i da lazemo?
Opusti se dabovicu, i ja se ponasam isto, uglavnom placam, al kad zaboravim da dopunim karticu onda ne platim i bas me briga. I slazem se da je kvalitet prevoza ocajan. Ali u nekom drugom gradu me niko ne bi ni pitao dal se meni svidja ili ne, ako se vozim morao bi da platim i gotovo. Ako ti se ne svidja idi peske. To je izbor u tzv. uredjenim zemljama, makar autobusi i vozovi kasnili, pa ti kasnio na posao.
Link to comment

svuda u svetutm moras da platis ono sto koristis, i niko te ne pita dal se tebi to svidja ili ne, sta ti mislis o cistoci i tacnosti autobusa, o ljudaznosti sofera, itd. ako ti se ne svidja, ne koristi. vozi bicikl, idi peske, uzmi taksi. ako koristis moras da platis i tacka. samo u beogradu imas taj izbor da se vozis pa onda nalazis zamerke, pa ne platis.

Edited by palikaris
Link to comment

Idi ti peske u gradu precnika 20 kilometara. Ili biciklom, triciklom, trotinetom ili stocnom zapregom, zabole me kurac. A mene pusti da zahtevam da se vozim kao covek gradskim prevozom koji skupo placam. OK?

Link to comment

haha, sad si rekao da ne placas...., nasao bi ti zamerke na prevoz i u svajcarskoj, i ne bi placao da te ne nateraju. nego tamo apse, jebi ga.

Edited by Hamlet Strašni
Link to comment
haha, sad si rekao da ne placas.u tome se i ogleda tvoje licemerje, nasao bi ti zamerke na prevoz i u svajcarskoj, i ne bi placao da te ne nateraju. nego tamo apse, jebi ga.
I placaju ti taksi ako te prevoz ''ispali'' ili bar tako rece neko od gastarbajtera na pocecima ove teme.
Link to comment
Mene je sram od samog sebe da se ne otkucam kada mi odmah naidje poluprazan autobus. Ali me je jos veci blam da se kucam kada nakon 15-ominutnog cekanja visim na vratima neke raspale krsine sa 150 ljudi u njoj.
+1010
Link to comment
svuda u svetutm moras da platis ono sto koristis, i niko te ne pita dal se tebi to svidja ili ne, sta ti mislis o cistoci i tacnosti autobusa, o ljudaznosti sofera, itd. ako ti se ne svidja, ne koristi. vozi bicikl, idi peske, uzmi taksi. ako koristis moras da platis i tacka. samo u beogradu imas taj izbor da se vozis pa onda nalazis zamerke, pa ne platis.
Kapiraš li da konceptualno firme koje indirektno dotiraš iz budžeta i njihove usluge - a među njima je i GSP - zapravo jesu plaćene? Nemate pravo da kukate kako se ne plaća nešto što se plaća iz kase svih nas. I uzima se koliko se proceni da treba i može.I isto tako ja tebi mogu da šeretski i načelno kažem da bi, da im zaista treba, našli način da to naplate, ili da bi prilagodili cenu karte tržišnoj. Tako da nema problema. Edited by Filipenko
Link to comment

Potpuno je netacno da se svuda u svetu javni prevoz placa (odnosno da je to svuda na nivou "kako platis hleb, plati i ovo"). Evo spiska gradova sa besplatnim javnim prevozom.Ja zvala jos davno Studio B i trazila da gradonacelnik posalje nekog tamo da vidi kako je to organizovano i da li jeprimenljivo kod nas, pa pisala mejlove pa cuvenih :) sto cuda :) al nista

Edited by Edit
Link to comment
Kapiraš li da konceptualno firme koje indirektno dotiraš iz budžeta i njihove usluge - a među njima je i GSP - zapravo jesu plaćene? Nemate pravo da kukate kako se ne plaća nešto što se plaća iz kase svih nas. I uzima se koliko se proceni da treba i može.I isto tako ja tebi mogu da šeretski i načelno kažem da bi, da im zaista treba, našli način da to naplate, ili da bi prilagodili cenu karte tržišnoj. Tako da nema problema.
Ne postoji javni prevoz koji se ne finansira iz budzeta, i to vecim delom. Nigde. To da prevoz moze da se finansira samo od prodaje karata su vlazni snovi liberalnih ekonomista. Ja samo kazem da je mogucnost da placas prevoz po slobodnom nahodjenju nesto sto je nemoguce i bilo kojoj uredjenoj zemlji. Jednostavno nemas taj izbor. A to najvise govori o nesposobnosti vlasti. I u uk je prevoz finansiran iz budzeta, pa jos moras da platis papreno, i nije ni blizu kvalitetan u odnosu na to koliko kosta karta. Al nemas izbor da se vozis i da ne platis.
Link to comment
I placaju ti taksi ako te prevoz ''ispali'' ili bar tako rece neko od gastarbajtera na pocecima ove teme.
Ma gde to, majke ti? Bas bi voleo da vidim tu divnu zemlju u kojoj to funkcionise.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...