Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Nisam ni mislio da se meni licno obracas, nego da odgovaras na moj post :)
:) ma meni samo ponekad iznervira kada u medijima vidim da gradska vlast nije sposobna da se odbrani od poprilicno jeftinog spinovanja, napisah vec sinoc, stoji to da se problem oko javnog prevoza moze tumaciti i kroz politicki kontekst i da smatram da je prica o enrtografskoj cinjenici odbijanja placanja prevoza mnogo komplikovanija, s druge strane, imao sam uvek srecu da ne zavisim od javnog prevoza bas toliko iako nemam automobil. dok sam ziveo na dorcolu lepo sam pesacio do vracara tj posla i natrag a od kada zivim u nbg lepo koristim bgvoz. imam nepersonalizovanu karticu na kojoj uvek imam nesto para, stvar pristojnosti je da validiram karticu kada sam vec zadovoljan bg vozom koji je tacan u minut i opet kazem da je to meni veliki plus za gradske vlasti koje su uvele taj vid javnog prevoza, kada ponekad koristim tramvaj za par stanica iz ciste obesti ne validiram karticu kada je u pitanju stari ceski olupani tramvaj kao sto je isto stvar pristojnosti da uvek validiram karticu kada udjem u spanski tramvaj a i stari lepi bazelski tramvaj. nemam predstavu kako bih se ponasao i sta bih mislio da zivim u nekom delu grada i da mi je bas svakodnevno potrebno par linija prevoza da bih dosao do posla i natrag.
Link to comment

posto imamo slicne prevozne navike, verovatno isto kao i ja. gust mi je da otkucam kartu kada je autobus cist, ispravan i kada vozi u pravilnom intervalu, dok mi je degradirajuce da placam kartu u odvratno prljavom vozilu koje sam cekao 20 minuta, osecam se kao da podnosim zrtvu nekom cadjavom bozanstvu. znam koliko je to fakultativno placanje besmislen koncept, ali eto.

Link to comment

Po vozovima su od pre nešto nedelja ponovo razlupani/pokradeni apsolutno svi aparati, tako da no validating for you, Tempest!

654nosoupforyou-design.jpg

Link to comment

u bg vozu niko ne plaća kartu kako god. kada ga koristim, verujem da sam jedan od tek deset % koji su platili svoju vožnju.(ne znam koji je, ali verujem da su i njegovi korisnici usvojili nekakav kreativan razlog zašto ne treba plaćati kartu)

Link to comment

72 dinara za jednu vožnju, to nije normalno. Nek uvedu karte koje važe ceo dan i koštaju 50 dinara pa će možda neko i plaćati.50*30=1500 din, nije tako strašno.Plus nek otpuste višak radnika.Ja dok sam studirao u BG nisam plaćao kartu jer nisam mogao da priuštim.

Link to comment
Evo bitne stvari za naše društvo - tekst o BUSPLUSU i o tome šta je urađeno godinu dana nakon uvođenja sistema, ne zna se ko pije, ko plaća! http://www.cins.org.rs/?p=13334
Ovaj tekst je deo političke kampanje protiv Đilasa. Svi samo treba da plaćaju i sve će biti u redu.Inače, zanimljivi su mi Pontijakove i Markove navike plaćanja, sad sam radoznao da saznam neke razloge zašto ljudi ne plaćaju prevoz. :)
Link to comment

Mislim da osim mora razloga iz domena korumpiranog gradskog rukovodstva i obesnog GSP-a postoji i jedan mali vid građanskog bezbolnog protesta - validatori su simbol sveg zlog, menjaju banke koje oduzimaju stanove, EDB koji seče struju, gazdu koji ne plaća, jednom rečju sve što isisava krv jadnom, prosečnom, uplašenom čoveku. I onda, kad vidi ono sokoćalo, u sebi kaže e jebaću ti majku još i ti da me zezaš. TAj mali trenutak radosti donosi, ber donekle osećaj životnog uspeha nama, luzerima.

Link to comment
u bg vozu niko ne plaća kartu kako god. kada ga koristim, verujem da sam jedan od tek deset % koji su platili svoju vožnju.(ne znam koji je, ali verujem da su i njegovi korisnici usvojili nekakav kreativan razlog zašto ne treba plaćati kartu)
stoji to da malo ljudi placa kartu u bgvozu kao sto stoji i to da je meni taj vid prevoza naprosto savrsen, narocito postovanje reda voznje i 8 minuta za prelazak od tacke a do tacke b, milina. cak me jako nervira sto ljudi koji ga koriste ne umeju da postuju prednosti tog voza, mogu misliti na sta bi licio ostatak gradskog prevoza kada bi se bgvoz ukinuo, desetine i desetine hiljada ljudi se naviklo da lepo i tacno na vreme putuje gradom. ma, bolje da cutim. vec je bila vest da zeleznice srbije hoce duplo vecu naknadu od grada za bgvoz, em su stoka alava ti iz zeleznica srbije em je i to zgodno za davljenje grada u svrhu stvaranja odgovarajuceg politickog raspolozenja kod gradjanstva
Link to comment

ako sam ikada plaćao, imao želju da platim, od danas to nije više slučaj. Već čuveni 601. Stanica Sava Centa (397) 40 minuta nema niti jednog busa na toj liniji. Onda kreću tri odjednom sa početne (zvanična apex aplikacija). Dolazi prvi posle izvesnog vremena (4194 garažni broj) prekrcat, u koji je možda samo dvoje ljudi uopšte uspelo da uđe, zatim prolazi za njim drugi (4193)skoro prazan, ne otvara vrata na stanici i produžava dalje (iako je uredno prošao stajalištem, i Apex aplikacija ga uredno prikazuje da je u funkciji). Busevi su naravno beli, Veolia. Tek u treći, državni, posle još par minuta može da se uđe

Link to comment

Tako je svuda u svetu. Nas narod samo treba doterati u red. Sacekas 40 minuta, udjes (na prednja vrata) ako mozes, validiras se, izadjes na srednja. Sta je tu problem?

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Meni tih 1100 dinara puno znace. Jebi ga, krivo mi bude sto se svercam, al sta cu.Mozda bi bilo dobro da se GSP placa kao pretplata za TV...

Link to comment

ja se ne svercujem ni iz ideoloskih ni iz finansijskih raloga, uglavnom me mrzi da se cimam da kupim busplus karticu. eto...

Link to comment

Mene je sram od samog sebe da se ne otkucam kada mi odmah naidje poluprazan autobus. Ali me je jos veci blam da se kucam kada nakon 15-ominutnog cekanja visim na vratima neke raspale krsine sa 150 ljudi u njoj.

Link to comment
Ovaj tekst je deo političke kampanje protiv Đilasa. Svi samo treba da plaćaju i sve će biti u redu.Inače, zanimljivi su mi Pontijakove i Markove navike plaćanja, sad sam radoznao da saznam neke razloge zašto ljudi ne plaćaju prevoz. :)
Zato sto se ne mora. Sve ostalo je proseravanje, razlozi koje bi mogao da izmislis u bilo kom gradu. Razlika je sto tamo moras da platis, nema izbora, a ovde te niko ne kontrolise.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...