Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ma ja uopšte ne želim da se upuštam u motive ljudi da ne plaćaju kartu. Odnosno, sigurno je da ne postoji jedan jedini motiv. Niti je to kampanja protiv Đilasa, niti je to nedostatak para u novčaniku. Što bi se reklo, sve je to individualno i sve to ima svoje.

Link to comment

Meni je ovo bas potvrda principa "jaci tlaci". Krajnji korisnici treba da placaju jer se to podrazumeva, ali se ne podrazumeva nista drugo, od pranja vozila, preko servisa, do reda voznje i broja zaposlenih.

Link to comment

kako bilo, gradske vlasti vode tako pametnu odbranu tj. politicku propagandu u svrhu stvaranja lepse slike o sebi, eto, svaka kritika funkcionisanja javnih servisa je politicka diskreditacija licnosti™ cenim da ce to gradjanstvo umeti da ceni kada dodje na red rusenje gradske i opstinskih vlasti. prosle godine sam bio poprilicno smiren kada su izbori bili u pitanju ali ove godine, pa eto, pomalo sam krvolocan kada pomislim na gradsku i opstinske vlasti i bas im iskreno zelim silazak sa vlasti. preziveli smo ono sto se ne moze preziveti, dosao toma™ e pa bogme prezivecemo i sa drugim gradonacelnikom i drugim predsednicima opstina, za pocetak bice mi dovoljno da znam da mi gangula nije predsednik opstine a bogme ni onaj prethodni nagojeni krmak nije bio pristojnija pojava.

Edited by Pontijak
Link to comment
Jako se teško diskutuje sa tvojom felom, da ne kažem nemoguće. Dakle, složili smo se oko toga da karta mora da se plati, hajde mi odgovori konačno zašto se GSP ne optimizuje? Zašto građani da plaćaju te stotine ljudi? Zašto to javno preduzeće ne posluje po tržišnim standardima?Molim te mi to odgovori.A za ovo spinovanje oko hapšenja, pa naravno da je problem, i naravno da se hapse oni koji su "zglajznuli", a ne samo zato što su kršili zakon. U Srbiji se na svakom nivou vlasti, svi nosioci funkcija na ovaj ili onaj način, u manjoj ili većoj meri, krše neki zakon. To je standard.
Iako si bezobrazan, odgovoricu ti jos ovaj put, a onda prekidam komunikaciju sa tobom.Optimizacija je jedno, poslovanje po trzisnim uslovima nesto drugo.Koliko ja znam, smanjenje broja zaposlenih je u planu ali se tome protive sindikati i na tome se radi. Ni vrtici ni gsp jos dugo nece poslovati po trzisnim uslovima nego ce cene koje placaju korisnici biti subvencionisane, tj deo troskova ce se pokrivati iz budzeta jer bi pune komercijalne cene bile prevelike za veliki deo ljudi. .Ne znam sta je spinovanje. Mozda je zbog moje fele (verovatno smo glupi) ali mi je tvoja poslednja recenica potpuno nerazumljiva
Link to comment
kako bilo, gradske vlasti vode tako pametnu odbranu tj. politicku propagandu u svrhu stvaranja lepse slike o sebi, eto, svaka kritika funkcionisanja javnih servisa je politicka diskreditacija licnosti™ cenim da ce to gradjanstvo umeti da ceni kada dodje na red rusenje gradske i opstinskih vlasti. prosle godine sam bio poprilicno smiren kada su izbori bili u pitanju ali ove godine, pa eto, pomalo sam krvolocan kada pomislim na gradsku i opstinske vlasti i bas im iskreno zelim silazak sa vlasti. preziveli smo ono sto se ne moze preziveti, dosao toma™ e pa bogme prezivecemo i sa drugim gradonacelnikom i drugim predsednicima opstina, za pocetak bice mi dovoljno da znam da mi gangula nije predsednik opstine a bogme ni onaj prethodni nagojeni krmak nije bio pristojnija pojava.
Pontijace? :'(
Link to comment
kako bilo, gradske vlasti vode tako pametnu odbranu tj. politicku propagandu u svrhu stvaranja lepse slike o sebi, eto, svaka kritika funkcionisanja javnih servisa je politicka diskreditacija licnosti™ cenim da ce to gradjanstvo umeti da ceni kada dodje na red rusenje gradske i opstinskih vlasti. prosle godine sam bio poprilicno smiren kada su izbori bili u pitanju ali ove godine, pa eto, pomalo sam krvolocan kada pomislim na gradsku i opstinske vlasti i bas im iskreno zelim silazak sa vlasti. preziveli smo ono sto se ne moze preziveti, dosao toma™ e pa bogme prezivecemo i sa drugim gradonacelnikom i drugim predsednicima opstina, za pocetak bice mi dovoljno da znam da mi gangula nije predsednik opstine a bogme ni onaj prethodni nagojeni krmak nije bio pristojnija pojava.
Ako ovo meni govoris, ja to ne tvrdim. Prica da gsp treba da se restuktuira, odnosno da se otpuste nepotrebni radnici nije diskreditacija nego razuman stav. Ali kurirska prica o tenderu nema nikakve veze sa placanjem ili ne placanjem karata. Ja nisam uvek zadovoljan hranom koju dete dobija u obdanistu, i nezadovoljan sam jer je cesto preko 30 dece na jednog ili dva vaspitaca, a i ne znam kakav je bio tender za nabavku hemije za ciscenje kupatila, ali svakog meseca placam obdaniste jer znam da ako ne plaim vaspitacice i cistacice nece dobiti platu pa sledeceg meseca necu ni moci da odvedem dete u obdaniste.Sada, neko bi rekao da je usluga nepostojeca i da je ne treba platiti ali tu se ne slazemo...
Link to comment

ko kaze da tebi govorim? to je bio samo detalj u mom postu a opet, mislim da je potpuno nesvrsishodno insistirati na tom politickom aspektu kada su politicke licnosti u pitanju jer je to jednostavno los nacin i izaziva kontraefekat. ovaj primer sa obdanistem je zgodan jer se uvode deca u pricu, ok, secam se i ja da sam vodio svog potomka u obdaniste ali to je bilo u proslom veku, gle cuda, onda sam bio jako zadovoljan drzavnim™ ovdanistem a i potomak bio srecan tamo iako su to bile 90e™ e sad, kada bi se desavalo roditeljima da saznaju da su im deca u prostorijama u kojima zimi juri kosava ili se propada kroz pod ili se boravi u bukvalno svinjcu koji se nekada otvori za decu u 6 a nekada i u 8, kako vaspitacicama dune, pa ne znam da li bi to tolerisali a poprilicno vozila gsp-a su kao svinjac na tockovima koji jos i ne postuje red voznje.naravno da usluga treba da se placa kao sto i postoje razlozi zasto ljudi biraju bas neplacanje gsp-a kao neku formu protesta protiv vlasti. neka gradska vlast zaposli nekoliko dobrih socijalnih antropologa da me kazem etnologa pa neka istrazuje taj fenomen pa ce onda mozda i naci efikasan nacin da stimulise gradjane da placaju prevoz. kada je britanska imperija a bogme i francuska republika pa i americka republika itekako koristila etnolosku nauku da bi naucila kako da vlada domorocima upoznaje druge kulture e pa neka to pokusa i gradska vlast, mozda saznamo konacno tu tajnu motiva neplacanja.i samo da primetim ovo: posle oktobra™ je bio veliki entuzijazam gradjana u placanju gsp-a. kako se degenerisala sama vlast a bogme i ds kao nosilac vlasti tako je i opadao entuzijazam u placanju plus ekonomska kriza i sve primetnija beda cak i kod tzv. stare srednje klase. tako da se o celom tom fenomenu neplacanja prevoza moze i govoriti u politickom kontekstu ali mislim da je objasnjenje malo komplikovanije.bgvoz je jedini gradski prevoz koji koristim. iako je spolja do zla boga strokav i namazan grafitima, dolazi tacno u minut, brz i efikasan dakle zadovoljan sam uslugama gradskog prevoza koje ja koristim i tu je kod mene djilas dobio veliki plus kada je insistirao da se uvede bgvoz kao deo gradskog prevoza

Edited by Pontijak
Link to comment

Hm. Kod tog tendera, kad se već priča o njemu, je pitanje svrsishodnosti i istraživanje tržišta naplate usluga.Dakle, može nešto biti i formalno ispravno, rokovi prijava, otvaranja, potpisivanja i sl. ispoštovani, a vidiš da je lopovluk. RAzumljivo je i opravdano pribavljati gore navedenu hemiju i hranu za vrtiće, a možda i tu bude muljanja, ali te robe, makar i loše mora da bude.Ko je utvrdio da je GSP-u baš nužan validator? Ko je ispitivao tržište takvih usluga i uvrstio kao ozbiljne igrače na tržištu takvih usluga firmu koja ima 2 zaposlena i uopšte razgorarao s njima i kasnije dao lavovskih 8%? Pa takvu firmu onda mogu dovesti sutra i da nam gradi metro, dva crnotravca koja će osnovati SZR.Jeste, politički obračun

Link to comment

Sistem naplate koji je sprovodio gsp nije bio dobar. Kada je startovao, busplus je i pored 8% donosio veci prihod gspu nego kada su ga sami sprovodili. Sto se tice stvari kao sto su ulazenje na prednja vrata, validatori na svim vratima etc, nemam pojma sta da kazem, i o tome se ekstenzivno pricalo. Ja licno u trole ulazim na srednja vrata i izlazim gde stignem.Cinjenica je da je pad prihoda od karata proizveo paniku i rast represije, uz komunalnu policiju. Cinjenica je i da se na mlacenje kontrolora nekako gleda sa smipatijama ili bar sa razumevanjem.Ja imam busplus markicu. Mnogo je zgodnije kad se uplati svim zaposlenima preko racuna bez kupovanja markica u fizickom obliku. Da li je sve moglo da bude bolje, verovatno jeste...

Link to comment

Pa zar u GSP-u nisu u stanju bili da osmisle neki plan za poboljšanje naplate već taj najvažniji segment daju nekom drugom? Zar ne pištimo svi što se trgovina strujom obavezno sprovodi uz posredništvo Hamovića&Lazarevića? Meni to ne ide u glavu.Zašto bi firme bile u obavezi da kupuju zaposlenima direkt? To se zove naknada za prevoz, a ne naknada za GSP, možda neko hoće svaki drugi dan da ide minibusom. Uz neko kvalitetno vanredno stanje u toj firmi mogli bi uredno da posluju, Pade mi na pamet vreme bombardovanja 99 - busevi su išli u minut, nije smelo da se zeza.

Link to comment

Pa jbg, ocigledno nisu. To je generalno problem drzavnih struktura. Nisu u obavezi da kupuju, nego je naprosto jednostavnije tako.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...