Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

a pa chuj. da sam birala bidzu i raku, vrlo bih precizno znala shta mogu da ochekujem. od bidze i rake. ako me razumesh :lolol:edip glede ^. sve si u pravu, samo je priroda prostorvremena namestila ta 2 dogadjaja na istu skalu, i proizvela neki efekat. vrlo teshko cemo se navici na prelazak javnih dobara u privatne ruke, a da nam josh privatni vlasnici (javnih dobara) budu renesansni humanisti. to se, chini mi se zvalo kapitalizam, nekad, i chula sam da je tamo chovek choveku vuk. ali da svi voze mechke, imaju i leba i s leba i mnogo im je lepo :(
ali u tome je veselje nase politicke scene :D biras nekog a dobijes gangulu koji se, gle cuda, tako lepo estetski a i u svakom drugom smislu uklapa sa pomenutima, tj. bidzom i rakom :D a za renesansu, pa kakvi smo mi italijani takva nam je i renesansa a bogme i humanizam. ionako sam ja matori mizantrop i imao sam pomalo krvolocne reci na vr' jezika ovih dana kada su zivkali ds aktivisti ne znam ni ja zbog cega ali ko rekoh, nisu deca kriva, rade svoj posao a njihovim poslodavcima bih verovatno svasta rekao da sam u prilici a sve se plasim da bi se oni potresali, em su se uzirili kao veprovi u proteklih 10-ak godina em i dalje furaju onu modu moronskih cvorova na kravatama em su tupavi i nista nisu naucili tokom proteklih godinu dana.a o javnim dobrima i njihovom prelasku u privatne ruke, isti vrag, svejedno je da li mocnici gazduju javnim dobrima kao da su njihova i partijski privatna ili su i formalno privatna.
Link to comment

^^ nemoj tako. meni je josh gore. ja sam, naime, zadovoljna uslugom, u mojoj nogavici pantalona univerzuma stvari funkcionishu sasvim dobro, stizem gde treba dovoljno chesto, ne guram se, sedim shtavishe, a resurse gradskog prevoznika koristim obilno, za novce koje im dajem. redovno dajem. i sada ce se meni usluga pogorshavati ^_^

Edited by thermal bug
Link to comment
a pa chuj. da sam birala bidzu i raku, vrlo bih precizno znala shta mogu da ochekujem. od bidze i rake. ako me razumesh :lolol:edip glede ^. sve si u pravu, samo je priroda prostorvremena namestila ta 2 dogadjaja na istu skalu, i proizvela neki efekat. vrlo teshko cemo se navici na prelazak javnih dobara u privatne ruke, a da nam josh privatni vlasnici (javnih dobara) budu renesansni humanisti. to se, chini mi se zvalo kapitalizam, nekad, i chula sam da je tamo chovek choveku vuk. ali da svi voze mechke, imaju i leba i s leba i mnogo im je lepo :(
a pa chuj. da sam birala bidzu i raku, vrlo bih precizno znala shta mogu da ochekujem. od bidze i rake. ako me razumesh :lolol:edip glede ^. sve si u pravu, samo je priroda prostorvremena namestila ta 2 dogadjaja na istu skalu, i proizvela neki efekat. vrlo teshko cemo se navici na prelazak javnih dobara u privatne ruke, a da nam josh privatni vlasnici (javnih dobara) budu renesansni humanisti. to se, chini mi se zvalo kapitalizam, nekad, i chula sam da je tamo chovek choveku vuk. ali da svi voze mechke, imaju i leba i s leba i mnogo im je lepo :(
A sta ne razumes u narodnoj krilatici Zuto preduzece.
Link to comment
a sta ako mi provajder usluge istu uskracuje bez osnova? ako ja moram da idem linijom E6 zato sto linije 27E nema ili se u autobus ne moze uci posle intervala od 30 minuta (naspram propisanog intervala od 10 minuta) i za to platim 150 dinara? ko ce meni da nadoknadi stetu? moram ja sam, dakle placam kad hocu i koliko hocu, isto kao sto mi GSP distribuira uslugu.
Ovo. Ja tu uslugu jednostavno nisam dobijao. Godinama. Osecao sam se kao kompletan kreten. Dam nemale pare i onda fino ocekujem uslugu. Autobus jelte. A njega nema. A kad dodje, dodje raspali krs sa 100 ljudi unutra. Pa onda cekam sledeci jer ponekad, zamislite, nisam raspolozen da se bijem sa drugima da udjem u vozilo. Ili platim minibus, pa se onda osetim kao jos veci kreten. One koji ne placaju niko nista ne pita.A kad onda pomislim samo kako izgleda odrzavanje voznog parka u kojem se nalazi autobusi od 8-9 razlicitih proizvodjaca - smrznem se. Pa kako ce to da funkcionise? Ne moze. To je uzas jedan. Ali ajde i to se da srediti. Napravi se neki plan, odredi se koji su autobusi najpogodniji i najbolji za eksploataciju iskustveno pa se dalje nabavke formiraju u tom pravcu. Da se unificira vozni park koliko je god to moguce.Ali to se ne desava. I dalje se prave iste gluposti, tenderi za 100, 200, 50 bla, bla, bla vozila, gde ulecu jos dodatno i madjari, cesi, bogtepitakojijosprozivodjaci autobusa i samo se dodatno komplikuje svo to odrzavanje.Kome ja da dam te pare? I cemu da se nadam? Da ce prevoz biti bolji uprkos svemu sto vidim da se ne radi. Jedno vreme sam verovao da ce biti bolje ako budem placao. A onda sam shvatio da od te price nema nista. I da je sve sto sam gore naveo tuzna realnost koja se nece promeniti nevezano od toga da li ja placam ili ne.I znate sta? Bio sam u pravu. Iste guzve, isti krsevi, isti djavo. I ista mantra se vrti. Edited by Downforce
Link to comment
gradu se ukidaju prihodi u milijardama dinara u pravo ovih dana, as we speak.Budzet ce biti manji za skoro 25% sledece godine. Osim plata, glavni troskovi budzeta su subvencije za gsp i vrtice u gradu. Problem sa prevozom je sto ga jako malo ljudi placa, pa i pored povecanog prihoda od naplate otkako je uveden busplus zjapi ogromna rupa u gspu.Rupu je poceo da kopa lik koji je smenjen jos 2010-11, ali problem je sto je resenje da se otpusti nekoliko stotina ljudi koji su visak ali to sindikati ne dozvoljavaju.U gsp je doveden onaj lik koji je dosao u kolubaru i smanjio joj troskove u desetinama milona evra otkazujuci fiktivne ugovore, ali gspu nema pomoci dok ljudi ne pocnu masovnije da placaju karte.
Čekaj, znači najveći deo problema je u GSP-u, ali pošto to ne može da se sredi udri po građanima? Dakle, "naš deo problema nećemo da rešimo, zato građani moraju sve da nadoknade"? Da mi nešto ovako kaže neko iz grada, vrlo sočno bih mu odgovorio.edit: priča oko tendera "politička"? Edited by Lrd
Link to comment
gradu se ukidaju prihodi u milijardama dinara u pravo ovih dana, as we speak.Budzet ce biti manji za skoro 25% sledece godine. Osim plata, glavni troskovi budzeta su subvencije za gsp i vrtice u gradu. Problem sa prevozom je sto ga jako malo ljudi placa, pa i pored povecanog prihoda od naplate otkako je uveden busplus zjapi ogromna rupa u gspu.Rupu je poceo da kopa lik koji je smenjen jos 2010-11, ali problem je sto je resenje da se otpusti nekoliko stotina ljudi koji su visak ali to sindikati ne dozvoljavaju.U gsp je doveden onaj lik koji je dosao u kolubaru i smanjio joj troskove u desetinama milona evra otkazujuci fiktivne ugovore, ali gspu nema pomoci dok ljudi ne pocnu masovnije da placaju karte.
Uh Hamlete "branis" neodbranjivo...Problem jeste da ga republika lagano guli ko kupus otkidajuci jedan po jedan list/priliv para.Ocigledno da su izabrali tu taktiku umesto kidisanja u skupstini grada.Ali, sa druge strane, problem sa svim preduzecima, ne samo u GSP, jesu brdo zaposlenih po sumnjivom osnovu.Brdo nekih sluzbi koji bi mogle postojati u gradu sa jacim finansijskim statusom, u ovom slucaju su kontejneri za stranacku/klijentsku ekipu.Sindikati?Pa kad nisu mogli da zaustave ovo sa BusPlusom koje je bio ozbiljniji udarac, ovo sa radnicima tek nece moci.Kao sto sam pisao lagano ce da smanjuju broj zaposlenih.Kao vratice ih posle leta...
Link to comment
Čekaj, znači najveći deo problema je u GSP-u, ali pošto to ne može da se sredi udri po građanima? Dakle, "naš deo problema nećemo da rešimo, zato građani moraju sve da nadoknade"? Da mi nešto ovako kaže neko iz grada, vrlo sočno bih mu odgovorio.edit: priča oko tendera "politička"?
Kako mislis udri po gradjanima? To sto se trazi od njih da plate kartu?Kampanja oko busplusa je politicka. Usmerena na diskreditaciju djilasa. Uvodjenje busplusa nije podiglo cenu karata niti samo po sebi smanjilo broj polazaka.Opet kazem, ako se utvrdi da je tender namesten, ko je to uradio ici ce u zatvor.
Link to comment
Kako mislis udri po gradjanima? To sto se trazi od njih da plate kartu?Kampanja oko busplusa je politicka. Usmerena na diskreditaciju djilasa. Uvodjenje busplusa nije podiglo cenu karata niti samo po sebi smanjilo broj polazaka.Opet kazem, ako se utvrdi da je tender namesten, ko je to uradio ici ce u zatvor.
U redu, kampanja je politička. 1. Pa šta? Mislim, šta sa tom konstatacijom? I Ješićeva kampanja oko mleka je politička. Da li nam ta konstatacija da je nešto političko išta govori u vrednosnom smislu?2. Nije svako ko ne plaća kartu deo kampanje.
Link to comment
Kako mislis udri po gradjanima? To sto se trazi od njih da plate kartu?
Dakle, ti jesi neki političar. Trudiću se da budem pristojan. Dakle, ti ne vidiš apsolutno nikakav problem u tome da građani moraju da plate kartu, dok GSP u isto vreme mora da ima stotine zaposlenih viška koji dobijaju platu iz budžeta koji pune ti građani. Naravno da karta treba da se plati, ali je još naravnije da to javno preduzeće bude optimizovano. I to je neuporedivo naravnije.
Kampanja oko busplusa je politicka. Usmerena na diskreditaciju djilasa. Uvodjenje busplusa nije podiglo cenu karata niti samo po sebi smanjilo broj polazaka.
Šta pričaš ti? Stvari su urađene mimo zakona, to je poenta, a ne to što se napada Đilas. Dakle, svaki put ako neki političar uradi loše, brani se time da je to politički napad. Pa kako te nije sramota, bre?
Opet kazem, ako se utvrdi da je tender namesten, ko je to uradio ici ce u zatvor.
:rolf: Da, da, Srbija je pravna država, ko prekrši zakon ide u zatvor.
Link to comment

Da bi usluga morala da se plati, prvo treba da postoji. Ne znam zasto se iznova i iznova nasiroko filozofira oko tako elementarne stvari.

Link to comment

Nisam ni rekao da je svako ko ne placa kartu deo kampanje, ali je masovno neplacanje karata izmedju ostalog posledica kampanje.Konstatacija da je politicka je odgovor lrdu. Cilj kampanje nisu gradjanska prava niti poboljsanje prevoza nego napad na djilasa. Kakav je tender bio nema veze sa tim da mora da se plati karta.

Dakle, ti jesi neki političar. Trudiću se da budem pristojan. Dakle, ti ne vidiš apsolutno nikakav problem u tome da građani moraju da plate kartu, dok GSP u isto vreme mora da ima stotine zaposlenih viška koji dobijaju platu iz budžeta koji pune ti građani. Naravno da karta treba da se plati, ali je još naravnije da to javno preduzeće bude optimizovano. I to je neuporedivo naravnije.Šta pričaš ti? Stvari su urađene mimo zakona, to je poenta, a ne to što se napada Đilas. Dakle, svaki put ako neki političar uradi loše, brani se time da je to politički napad. Pa kako te nije sramota, bre? :rolf: Da, da, Srbija je pravna država, ko prekrši zakon ide u zatvor.
Jesam politicar. Hoces da kazes da je u srbiji problem da se uhapse ministri i gradonacelnici, sadasnji i bivsi iz DS. Nesto nisam primetio.Ne branim tender, nego princip da mora da se plati karta. Kao i putarina sto mora da se plati i struja i bakaluk.Ko misli na je usluga gspa nepostojeca, tu nemam sta da kazem.Tu nam se misljenja razlikuju. Ja mislim da je ta tvrdnja elementarno netacna ali svako ima misljenje i to je njegovo pravo.
Link to comment

Ja mislim da je masovno neplacanje karata posledica toga sto ljudi stede tamo gde mogu jer im se prihodi sve vise priblizavaju nuli i ne mogu da zamislim da vise od 1 posto hronicnih svercera uopste zna za nekakve kampanje po fejsbuku i tome slicno.

Link to comment
Nisam ni rekao da je svako ko ne placa kartu deo kampanje, ali je masovno neplacanje karata izmedju ostalog posledica kampanje.Konstatacija da je politicka je odgovor lrdu. Cilj kampanje nisu gradjanska prava niti poboljsanje prevoza nego napad na djilasa. Kakav je tender bio nema veze sa tim da mora da se plati karta.Jesam politicar. Hoces da kazes da je u srbiji problem da se uhapse ministri i gradonacelnici, sadasnji i bivsi iz DS. Nesto nisam primetio.Ne branim tender, nego princip da mora da se plati karta. Kao i putarina sto mora da se plati i struja i bakaluk.
Jako se teško diskutuje sa tvojom felom, da ne kažem nemoguće. Dakle, složili smo se oko toga da karta mora da se plati, hajde mi odgovori konačno zašto se GSP ne optimizuje? Zašto građani da plaćaju te stotine ljudi? Zašto to javno preduzeće ne posluje po tržišnim standardima?Molim te mi to odgovori.A za ovo spinovanje oko hapšenja, pa naravno da je problem, i naravno da se hapse oni koji su "zglajznuli", a ne samo zato što su kršili zakon. U Srbiji se na svakom nivou vlasti, svi nosioci funkcija na ovaj ili onaj način, u manjoj ili većoj meri, krše neki zakon. To je standard. Edited by Lrd
Link to comment

@dabovicupravo. s tim sto je to tesko objasniti ovde jer sirotinja, kao sto si lepo primetio, retko obitava na internetu.a i ima ona umotvorina, sit gladnom ne veruje <_<

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...