Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Pre neki dan uhvatim vest na studiu b, u fazonu, ako prevoz ne poskupi, neće biti para za vrtiće, bolnice...
ako ako nek su zivi i zdravi, pa u sledecem krugu lepo kuci, pa jedno dvajes godina odmaranja u ilegali, komunisti su iz ilegale uvek izlazili ko superheroji, jachi nego ikad, tog primera se treba drzati. pa cemo onda da vidimo.ja kad hocu da me lazu i jajare, onda volim da to rade profesionalci, koji se samo time bave, ne ovi veseli boshkici, sto zamuckuju i crvene <_<danas se umalo potukoshe u munzeu, putnici privatna lica. mislim vishe da je do vremena, neko je nekom stao na nogu, pa nije teo da se izvinjava, nego da se josh malo svadja, unosi u lice i trazi svoja prava na slobodno gazenje saputnika. akoako, sve ide kako treba :Dedip. jebemumater, prevoz mora da se placa. kako misle to da reshe? :unsure: Edited by thermal bug
Link to comment

gradu se ukidaju prihodi u milijardama dinara u pravo ovih dana, as we speak. Budzet ce biti manji za skoro 25% sledece godine. Osim plata, glavni troskovi budzeta su subvencije za gsp i vrtice u gradu. Problem sa prevozom je sto ga jako malo ljudi placa, pa i pored povecanog prihoda od naplate otkako je uveden busplus zjapi ogromna rupa u gspu.Rupu je poceo da kopa lik koji je smenjen jos 2010-11, ali problem je sto je resenje da se otpusti nekoliko stotina ljudi koji su visak ali to sindikati ne dozvoljavaju.U gsp je doveden onaj lik koji je dosao u kolubaru i smanjio joj troskove u desetinama milona evra otkazujuci fiktivne ugovore, ali gspu nema pomoci dok ljudi ne pocnu masovnije da placaju karte.

Link to comment
gradu se ukidaju prihodi u milijardama dinara u pravo ovih dana, as we speak.Budzet ce biti manji za skoro 25% sledece godine. Osim plata, glavni troskovi budzeta su subvencije za gsp i vrtice u gradu. Problem sa prevozom je sto ga jako malo ljudi placa, pa i pored povecanog prihoda od naplate otkako je uveden busplus zjapi ogromna rupa u gspu.Rupu je poceo da kopa lik koji je smenjen jos 2010-11, ali problem je sto je resenje da se otpusti nekoliko stotina ljudi koji su visak ali to sindikati ne dozvoljavaju.U gsp je doveden onaj lik koji je dosao u kolubaru i smanjio joj troskove u desetinama milona evra otkazujuci fiktivne ugovore, ali gspu nema pomoci dok ljudi ne pocnu masovnije da placaju karte.
znam bre hamlete, a jel su mogli malo ljuckije i bar nekako da lichi na poshteno, da tako pristupe problemu? nego nas mazali sa busplusevima, laznim tenderima i sve moguce poteze pravili najbesmislenije i posle se chudili sto ih niko 2%??? sa malo manje idiotizma, pretnji i sranja?da li je moguce da to nije moglo nikako drugachije? pa sami su bili na vlasti svuda, ne u beogradu, nego svuda? ja prosto ne mogu da verujem.edip. ovo, dakako, govorim iz pozicije moralne gromade, koja ima markicu od 1989 godine, polacajuci svake godine, svakog meseca, osim 5 meseci tokom 1999, kada sam bila opravdano odsutna. chak i kao trudnica, jer mi je bilo eksrtremno glupo da umesto karte pokazujem stomak :rolf:znachi, beograde, znachi necu tako da razgovaram! ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
znam bre hamlete, a jel su mogli malo ljuckije i bar nekako da lichi na poshteno, da tako pristupe problemu? nego nas mazali sa busplusevima, laznim tenderima i sve moguce poteze pravili najbesmislenije i posle se chudili sto ih niko 2%??? sa malo manje idiotizma, pretnji i sranja?da li je moguce da to nije moglo nikako drugachije? pa sami su bili na vlasti svuda, ne u beogradu, nego svuda? ja prosto ne mogu da verujem.edip. ovo, dakako, govorim iz pozicije moralne gromade, koja ima markicu od 1989 godine, polacajuci svake godine, svakog meseca, osim 5 meseci tokom 1999, kada sam bila opravdano odsutna. chak i kao trudnica, jer mi je bilo eksrtremno glupo da umesto karte pokazujem stomak :rolf:znachi, beograde, znachi necu tako da razgovaram! ^_^
Interesantno je kada država daje subvencije gradu to Đilas obezbeđuje obroke po školama, dotacije za vrtiće i slično, a kada para više nema, onda je zla republika ukinula gradu prihode i samim tim izbacuje decu iz vrtića i otima obroke iz usta.
Link to comment
Interesantno je kada država daje subvencije gradu to Đilas obezbeđuje obroke po školama, dotacije za vrtiće i slično, a kada para više nema, onda je zla republika ukinula gradu prihode i samim tim izbacuje decu iz vrtića i otima obroke iz usta.
Informisi se malo kako se finansira lokalna samouprava, pre nego sto napises ovako nesto.@bubaLjudi se voze po autoputevima a ne pitaju se kakv je tender bio za asfaltiranje nego placaju putariu. Kada im dodje racun za struju ne komentarisu na koji nacin su kupljeni kablovi za dalekovod nego plate racun da im se ne bi iskljucila struja. Kada udju u prodavnicu da kupe nesto ne razmisljaju da li im je u cenu robe uracunato i mito placeno da bi se dobio poslovni prostor npr. Moraju da placaju za robu/ uslugu da bi nastavili da je dobijaju.Ako je tender namesten, ko je to uradio treba da ide u zatvor.Kada je bus plus krenuo nivo prihoda gspa je skocio. Onda je krenula politicka hajka zbog tendera koja se koristila da se napada djilas. Kao posledica toga ljudi prestaju da placaju sto urusava sistem prevoza. Jos jedan plus za pokretace kampanje jer se dodatno djilas napada.Dodatno, prodaja karata za gsp je skoro potpuno stala zimus kada je receno da se nece kontrolisati otkucavanje i nikada se vise nije vratila na predjasnji nivo. Stvar nema veze sa tenderom,
Link to comment
znam bre hamlete, a jel su mogli malo ljuckije i bar nekako da lichi na poshteno, da tako pristupe problemu? nego nas mazali sa busplusevima, laznim tenderima i sve moguce poteze pravili najbesmislenije i posle se chudili sto ih niko 2%??? sa malo manje idiotizma, pretnji i sranja?da li je moguce da to nije moglo nikako drugachije? pa sami su bili na vlasti svuda, ne u beogradu, nego svuda? ja prosto ne mogu da verujem.edip. ovo, dakako, govorim iz pozicije moralne gromade, koja ima markicu od 1989 godine, polacajuci svake godine, svakog meseca, osim 5 meseci tokom 1999, kada sam bila opravdano odsutna. chak i kao trudnica, jer mi je bilo eksrtremno glupo da umesto karte pokazujem stomak :rolf:znachi, beograde, znachi necu tako da razgovaram! ^_^
Nema tu nista dok se neko ljudcki ne po'apsi iz gracke koalicije, ali ne u okviru nekih politickih kampanja. da ne licitiramo sa imenima ima ih tu puno. I nemo da mi neko pominje postene severnjake u Nemackoj 'apse bivse predsednika kao da je Baznija i Ercegovina. Ima nesto trulo u EU i buducim clanicama.
Link to comment
@buba...
aaaa, nemoj tako, na rachun za struju imam krajnje ozbiljne primedbe, kojima cu se posvetiti ovog leta, te nakon 2 meseca sopstvene kontrole obratiti epsu sa jednim prigodnim grafikom i pripadajucim filosofskim primedbama. u poslovanje apeksa, djilasa i tendera mozda i ne moram da se mesham, pa chak i da prihvatim da je tu sve u redu, a da zli neprijatelji spinuju. no sve to jeste posledica proste chinjenice da su se momci malo vishe zaigrali, onomad, pa tako vishe puta i duze vreme, te tako na krajnje nesrecan nachin doprineli sopstvenom padu. sto, veruj mi, iskreno zalim. metodoloshki zalim, ako moze tako da se kazem. sve dok se ne setim ko mi je predsednik opshtine. shta cu jadna... ^_^
Link to comment
Informisi se malo kako se finansira lokalna samouprava, pre nego sto napises ovako nesto.
Bojim se da gradonačelnik treba da se informiše o tome, kao i da prestane da svaku sitnicu koristi za samoreklamerstvo, pa neće biti percipiran ni kao meta kada dođe do haosa i propasti, kao što je to sada slučaj.
apexov finansijski izveštaj. i prihod od milijardu i kusur dinara. vaistinu je problem što se ne plaćaju karte :P https://fbcdn-sphoto...963342662_n.jpg
Jeste, ali znaš li ti koliki su ugovori sa marketinškim agencijama za promociju busplusa? :( To sad treba rasporediti...
Link to comment
znam bre hamlete, a jel su mogli malo ljuckije i bar nekako da lichi na poshteno, da tako pristupe problemu? nego nas mazali sa busplusevima, laznim tenderima i sve moguce poteze pravili najbesmislenije i posle se chudili sto ih niko 2%??? sa malo manje idiotizma, pretnji i sranja?da li je moguce da to nije moglo nikako drugachije? pa sami su bili na vlasti svuda, ne u beogradu, nego svuda? ja prosto ne mogu da verujem.znachi, beograde, znachi necu tako da razgovaram! ^_^
ovo su dobra pitanja. kao covek i gradjanin :D slutim da je moglo drugacije ali eto alave elite nisu htele da smanje apetite pa su postale bivse elite pre godinu dana a uskoro ce i na gradskom i opstinskim nivoima postati bivse elite. stoji to da sadasnja republicka vlast davi grad preko gradskog budzeta tehnikom zmije i zabe da bi se eto prepariralo javno mnjenje tj da bi dobrano ispizdeli zitelji prestonice i u takvom raspolozenju jos lepse aplaudirali kada ode sadasnja gradska vlast ali isto tako stoji da je pored divnih i vrednih i pametnih ljudi u gradskoj i opstinskim uprava doslo tokom protekle decenije do zestokog razmnozavanja bagre sa gigantskim cvorovima na kravatama. i sve to dodje na naplatu kad-tad mada slaba nama uteha jer tesko da ce sledeca gradska vlast biti bolja, lepsa, umivenija a shodno tome tesko da ce i grad biti lepsi i udobniji za zivot.
Link to comment
aaaa, nemoj tako, na rachun za struju imam krajnje ozbiljne primedbe, kojima cu se posvetiti ovog leta, te nakon 2 meseca sopstvene kontrole obratiti epsu sa jednim prigodnim grafikom i pripadajucim filosofskim primedbama. u poslovanje apeksa, djilasa i tendera mozda i ne moram da se mesham, pa chak i da prihvatim da je tu sve u redu, a da zli neprijatelji spinuju. no sve to jeste posledica proste chinjenice da su se momci malo vishe zaigrali, onomad, pa tako vishe puta i duze vreme, te tako na krajnje nesrecan nachin doprineli sopstvenom padu. sto, veruj mi, iskreno zalim. metodoloshki zalim, ako moze tako da se kazem. sve dok se ne setim ko mi je predsednik opshtine. shta cu jadna... ^_^
Ja kazem samo da su ispravnost tnedera na kome je dat posao i problem placanja karata dva odvojena pitanja.Ako je neko namestio tender treba da ide u zatvor. Karte moraju da se placaju ili ce prevoz propasti.Ove dve tvrdnje, po mom misljenju obe tacne, ne iskljucuju jedna drugu
Link to comment
ovo su dobra pitanja. kao covek i gradjanin :D slutim da je moglo drugacije ali eto alave elite nisu htele da smanje apetite pa su postale bivse elite pre godinu dana a uskoro ce i na gradskom i opstinskim nivoima postati bivse elite. stoji to da sadasnja republicka vlast davi grad preko gradskog budzeta tehnikom zmije i zabe da bi se eto prepariralo javno mnjenje tj da bi dobrano ispizdeli zitelji prestonice i u takvom raspolozenju jos lepse aplaudirali kada ode sadasnja gradska vlast ali isto tako stoji da je pored divnih i vrednih i pametnih ljudi u gradskoj i opstinskim uprava doslo tokom protekle decenije do zestokog razmnozavanja bagre sa gigantskim cvorovima na kravatama. i sve to dodje na naplatu kad-tad mada slaba nama uteha jer tesko da ce sledeca gradska vlast biti bolja, lepsa, umivenija a shodno tome tesko da ce i grad biti lepsi i udobniji za zivot.
a pa chuj. da sam birala bidzu i raku, vrlo bih precizno znala shta mogu da ochekujem. od bidze i rake. ako me razumesh :lolol:edip glede ^. sve si u pravu, samo je priroda prostorvremena namestila ta 2 dogadjaja na istu skalu, i proizvela neki efekat. vrlo teshko cemo se navici na prelazak javnih dobara u privatne ruke, a da nam josh privatni vlasnici (javnih dobara) budu renesansni humanisti. to se, chini mi se zvalo kapitalizam, nekad, i chula sam da je tamo chovek choveku vuk. ali da svi voze mechke, imaju i leba i s leba i mnogo im je lepo :( Edited by thermal bug
Link to comment
Ove dve tvrdnje, po mom misljenju obe tacne, ne iskljucuju jedna drugu
Tačno. S tim što bi valjda ova prva tvrdnja trebalo da nas malo više zanima jer se radi o krivičnom delu. Sa druge strane, švercovanje čak nije ni prekršaj.
Link to comment
Moraju da placaju za robu/ uslugu da bi nastavili da je dobijaju.
a sta ako mi provajder usluge istu uskracuje bez osnova? ako ja moram da idem linijom E6 zato sto linije 27E nema ili se u autobus ne moze uci posle intervala od 30 minuta (naspram propisanog intervala od 10 minuta) i za to platim 150 dinara? ko ce meni da nadoknadi stetu? moram ja sam, dakle placam kad hocu i koliko hocu, isto kao sto mi GSP distribuira uslugu. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...