Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ahah trazio sam istom metodom i isto nasao telegraf, zaboravih da okaciminace mozda Vesa skine ovo sa Telegrafa, bolje da kopipejstujem ovde

Beograđane navodno prevozi trideset vozila manje nego pre 1. aprila. Iz direkcije tvrde: Trenutno nije redukovan broj vozila prevoznika, što se odnosi i na GSP "Beograd"GSP “Beograd” povukao je više od trideset vozila na ukupno 34 linije, jer je grad smanjio subvenije prevoznicima. Naime, kako piše dnevni list “24 sata”, GSP “Beograd” je navodno bio primoran da isključi iz saobraćaja vozila iz takozvane šihte, odnosno u prepodnevnom i popodnevnom špicu, ili da im skrati radno vreme sa 18 na 12 sati.Linije s manje polazaka: 23, 27, 29, 33, 38, 41, 46, 47, 65, 73, 88, 91, 101, 105, 106, 109, 302, 309, 310, 401, 403, 405, 408, 511, 531, 534, 551, 604, 605, 610, 611, 702, 703, 709Iako su u gradskom prevozniku nastojali da ovim izmenama ne ugroze putnike, veće gužve u vozilima javnog prevoza zabeležene su kako na prigradskim linijama, tako i na linijama u širem centru grada.U GSP “Beograd” nisu želeli da komentarišu redukciju broja vozila, dok u Direkciju za javni prevoz tvrde da u poslednjih mesec i po dana nije dolazilo ni do kakve planske izmene u redu vožnje.- Trenutno nije redukovan broj vozila prevoznika, što se odnosi i na GSP “Beograd”. Međutim, zbog starosti voznog parka često dolazi do isključivanja vozila GSP usled kvarova, što prouzrokuje manji broj vozila na pojedinim linijama do momenta zamene – objašnjavaju u Direkciji.U Direkciji za javni prevoz su odbacili i spekulacije da će se zbog nedostatka novca već od 1. juna preći na letnji red vožnje.- Planirano je da letnji red vožnje počne 15. juna, gde će se broj vozila u sistemu javnog prevoza smanjiti oko 30 odsto. To je standardna aktivnost svake godine koja se sprovodi u vreme godišnjih odmora kada su smanjeni prevozni zahtevi – kažu u Direkciji.
Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
edip. sedamdes trojke i vishe da se prorede. taj autobus niko ne koristi :s_w:
Hej, ne diraj mi 73, vrlo praktican nacin za prevesti se od munzea do oml. brigada, za dalje me ne zanima, plus se prijatno isprazni vec kod merkatora -_-45 je daleko zanimljivija linija za pljuvanje. Koristim je ujutru za odlazak na posao i u to doba idu tacno na 10 minuta. Sta se desi do posle podne ne znam, ali volsebno ih nema posle 16h, odnosno idu u koloni 2-3 i onda ih naravno nema po sat vremena. Plus, ima vrlo nelogicnu rutu sa razgledanjem Zemuna <_<
Link to comment

Smanjili su definitivno!Dva ortaka iz kraja koji su bili na 3x6 meseci ugovorima obavešteni da ne rade više i da će ih zvati od septembra :unsure:Send from WC šolja by BVK

Link to comment
Hej, ne diraj mi 73, vrlo praktican nacin za prevesti se od munzea do oml. brigada, za dalje me ne zanima, plus se prijatno isprazni vec kod merkatora -_-45 je daleko zanimljivija linija za pljuvanje. Koristim je ujutru za odlazak na posao i u to doba idu tacno na 10 minuta. Sta se desi do posle podne ne znam, ali volsebno ih nema posle 16h, odnosno idu u koloni 2-3 i onda ih naravno nema po sat vremena. Plus, ima vrlo nelogicnu rutu sa razgledanjem Zemuna <_<
pa to samo tebi treba ta 73ka, ako tebe nema, ondak ide prazna. zato i kazem, da se proredi do ukidanja, ta besmislena linija koja nikom ne treba ^_^edip. 45 ima 1 nepredvidljivost, zavisi da li ti treba, ako da, teshko da ce se pojaviti <_< Edited by thermal bug
Link to comment

Ako ce ta vozila da prebace ns 45-icu slazem se :D@Frenk, svakog leta u vreme raspusta smanjuju broj vozila, tzv. letnji ret voznje mada je ovo rano za to. Pretpostavljam da tvoji drugari nisu ranije imali ovu situaciju? Uzasna situacija.

Link to comment

Bili su oni u GSP i prosle godine ali nisu pedalirani jer sad ide se na GO i odradjuju se zaostali od prosle godine...Mislim da ekipa iz grada pokusava da opegla ogroman broj nerealno primljenih, naravno u birokratiji...

Link to comment
složili smo se već da nema gore od 50.kako sad 45?!
ukinut polazak sa bb u 23:06 kad se vraćam s posla, tj nije zvanično, ali otpravnik, kaže da to vozilo danima nije video.Ps Pre neki dan uhvatim vest na studiu b, u fazonu, ako prevoz ne poskupi, neće biti para za vrtiće, bolnice...Послато са RACERII користећи Тапаток 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...