Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Zena resila da izvadi personalizovanu karticu ali nagazila mesec, pa kao ajde da dopuni polumesecno.Ja otisao sa njom da vidim oce li dobiti fiskalni.Naravno jok ja pitam prodavacicu za fiskalni ona kaze:Nema fiskalni ovo je posebna kasa, a zadrzite ovu potvrdu cesto mi dolaze ljudi da pitaju sto se ne vidi dopuna na validatoru u vozilu...

Link to comment
Kad to? Ja sam prošao pored Sajma u špicu danas, pravac ka gradu, i nigde ništa.
negde oko podneva. začudilo me je što su bili baš zalegli, ništa nije moglo da prođe dok ga oni ne overe, jer u poslednje vreme ih ili nema, ili bude "nemam kartu", ovaj samo prođe dalje. nisam siguran kako su u prošlih možda mesec i po ispunjavali tu normu ako je imaju, koristim prevoz maltene svakog dana bar po jednom, a možda sam ih samo jednom ili dvaput sreo.
Link to comment

Malopre u 16, dve kontrolerke izbacile ženu i devojku i posvađale se jednim čovekom koji je delio letke kako ne treba da se plaća i šta sve po zakonu sme i ne sme, nije imao kartu, tražio legitimaciju, nije dobio, prepirali se i uključio se drugi putnik, koji je rekao da je cena dobra i da treba da se plaća, ovaj prvi ga je nazvao budalom našta je drugi skočio da ga bije, pa su ga kontrolerke smirilvale, izašle i one i ovaj sa letcima na sledećoj stanici. Ono što mogu da primetim da je od punog busa možda samo 4-5 osoba bilo bez validirane karte. Btw ovaj sa letcima je bio u pravu, u najvećem delu, a kontrolerke su se ponašale bahato i van svojih ovlašćenja, čak je jedna rekla da ona ne radi u psihijatriji, pa ih on pitao za koga rade, a one odgovorile "za grad"...Izaćiće taj busplus svima na nos.

Link to comment
na sajmu ih ima na sve četiri stanice, i to ulaze da provere, pa ili izađu odmah po proveri, ili na sledećoj, pređu ulicu, sačekaju nove žrtve i vrate se na isto mesto. čak su postavili dva stražara i na tramvajskim stanicama prekoputa, pa ovi trče preko ako vide tramvaj iz suprotnog smera :isuse: i to ih ima sasvim dovoljno da ni jedan autobus ne ostane nepregledan. mada su ih oni bez karte brzo provalili, pa mnogi samo otpešačili do sledeće stanice i tu čekali da ovi izađu ako ih bude u autobusu.
E, više puta mi je prolazila ova fora sa tramvajem.Послато са RACERII користећи Тапаток 2
Link to comment

Pre neki dan sam bio u troli kada je ušla kontrola a lik je još sa "vrata" krenuo "nije-mi-dobro-uplaćena-karta", "neće-da-mi-otkucava-ali-imam-potvdru-da-sam-platio", "rekla-mi-žena-sa-trafike-da-će-kontrolori-da-mi-priznaju-vožnju" i tako gomilu nekih "nebuloza", viče na sav glas, pokazuje im neku karticu. Sve u nekom šaljivo/šeretskom tonu. Kontrolor se nasmejao, manuo rukom i nastavio dalje.

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Ona #50 je zlo. Vozio sam se u nedelju od Miljakovca do Ustaničke. Dvojica se umalo pobiše, ali su se na kraju pribrali i saglasili da je problem u tome što je gužva.

Link to comment

Ima više scenarija, prije neki dan, upada kontrola, traži kartu. Neki čiča veli, "imam, ali ne dam!" Na pitanje kontrolorke zašto, slijedi odgovor "im'o, nem'o, isto mi se 'vata". Kontrolorka se pokunjeno povlači prema izlazu.Nego sam čitao neki dan u politici, u pismima čitalaca, neki drugi čiča je vidio kako je djevojka, uhvaćena u vožnji bez karte, zapravo bez pogovora platila kaznu u autobusu. Pismo je baš emotivno sročeno i ne mogu sad da ga prepričam, uglavnom, čiča je u nevjerici da se tako nešto desilo i da takvi ljudi još postoje.

Link to comment

ja imam utisak da se ne desi ništa,nisam redovna kod vas u prevozu ali sam već nekoliko puta prisustvovala tom ništa koje se desi..nikom ništa..tačno se osetiš budalom što platiš kartu,jedino što me mrzi da se blamiram i izlažem eventualnim neprijatnostima,i to ne zagarantovanim tako da postoje ogromne šanse da se ne desi ništa..jako loš sistem,jako loš!

Link to comment

sistem nije loš, sistem je katastrofalan!Ja sam prisustvovao, kada je kontrolor, stariji čovek došao da jedne devojke i tražio kartu, devojka se samo nasmejala ali onako fino i rekla "nemam, ja imam 17 godina" i zadržala osmeh. Pritom devojka jeste lepa, mlada i ima prelep osmeh ali 17 godina teško da ima...I ništa ode kontrolor, gunđajući sebi u bradu

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...